Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hasło na XP - jak obejść ??

sweet23 27 Lis 2004 12:28 13375 24
  • #1 27 Lis 2004 12:28
    sweet23
    Poziom 9  

Mam następujący probelm. Urzywam komputera do pracy, jednak mam młodszego brata - bardzo z resztą sprytny, bo przy założonym hasle na XP przy mojej nieobezcności dostaje się do windowsa. Hasła na pewno nie zna i dlatego bardzo zastanawia mnie jak on to robi. Przy instalacji windowsa nie podałem hasła na konto administratora i być może dlatego wykorzystuje jakąś dziurę... Proszę o pomoc.

0 24
  • #2 27 Lis 2004 12:41
    lelekx
    Poziom 29  

Spróbuj tak:
    Na ekranie logowania wciśnij dwukrotnie CTRL+ALT+DEL;
    wpisz w pole Użytkownik: Administrator i zatwierdź.

Jeśli uda się zalogować, możesz być pewnym, że tu jest problem.

PS: zostawianie windowsa z odblokowanym kontem administratora i bez hasła to jest poważny błąd - dostęp do tego komputera można uzyskać nie tylko lokalnie ale i przez sieć.

-1
  • #3 27 Lis 2004 12:51
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Jeśli nie ustawiłeś hasła dla konta administratora to jakich dziur potrzeba żeby się zalogować?Po prostu logujesz się jak każdy user który nie ma hasła na swoim koncie.Inna historia jest jeśli jest hasło a nie znasz go lub zapomniałeś.Jednak i w tym wypadku można dostać się na konto administratora lecz bez odkrycia hasła.Mam taką specjalną minidystrybucję Linuxa która tylko do tego służy.Można przy jej pomocy zmienic hasło nie znając poprzedniego lub odblokować konto ustawiając logowanie z brakiem hasła.Dystrybucja (obraz płytki) zajmuje coś koło 2MB i z tego obrazu robi się płytę bootowalną.Jest też wersja dyskietkowa.Mma płytę ,nie znam linka do ściągania obrazów ,ale jeśli kogoś interesuje mogę się dowiedzieć i podać.

0
  • #4 27 Lis 2004 13:00
    Kassiel
    Poziom 19  

najprostrze co może przyjść młodszemy braciszkowi.
    wystarczy że będzie uważnie czytał co się wyświetla na ekranie.
    F8 przed ładowaniem systemu.
    Wybierasz tryb awaryjny i logujesz się jako admin.
    Wchodzisz w zarządzanie użytkownikami i zdejmuje chasło (ewentualnie zakłada sobie konto).

0
  • #5 27 Lis 2004 13:13
    aren
    Poziom 28  

Pi-Vo mnie by interesowala ta dystrybucja linuxa :)

0
  • #6 27 Lis 2004 13:26
    sweet23
    Poziom 9  

Wielkie dzięki! Widzę, że zrobiłem poważny błąd nie zakładając hasła na konto administratora przy instalacji. Pi-Vo, też prosiłbym tę dyst. Linuxa :)

0
  • #7 27 Lis 2004 13:54
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Na linka nie ma dziś nadziei bo nie wiem kiedy koleżkę złapię ale w załączniku daję obraz ISO do tej dystrybucji na CD.Trzeba zrobić z tego płytkę choć zajmuje to niecałe 3 MB.Można oczywiście na RW jeśli do użytku jednorazowego i z tej płytki trzeba wystartować system.Dalej trzeba czytać co ten linux każe robić.

0
    Załączniki:
  • #8 27 Lis 2004 15:05
    tzok
    Moderator Samochody

Istnieje też program o nazwie Locksmith pod windowsa - odpalasz go z konta użytkownika/gościa i zdejmujesz/zmieniasz hasło dla dowolnego konta.

0
  • #9 27 Lis 2004 15:49
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Pod warunkiem że w systemie jest konto np. Gość bez hasła.Ja w XP professional zakładam hasło na gościa żeby udostępniać przez sieć zasoby na hasło (może być to inne konto ale ja używam gościa).Jeśli nie ma konta ze znanym hasłem lub bez hasła to nie zadziała.A tym Linuxikiem już tak.

0
  • #10 27 Lis 2004 16:47
    tzok
    Moderator Samochody

Typowo to ten programik jest częścią ERD Commandera, czyli Live CD Windows XP ;)

0
  • #11 27 Lis 2004 22:31
    Adam Pyka
    Poziom 19  

Witam!
    Oto jak twój brat sie dostaje na kompa. System jest bardzo prosty i zajmuje około 2 minut. Sam tak robiłem na infie w szkole, kiedy nauczyciel szedł po dziennik. Wystarczy sobie rozpakować poniżesze archiwum do jakiegoś katalogu, a następnie spod trybu dosowskiego odpalic rawrite2. Jako nazwę binarki podajesz !!! pełną !!! ścieżkę dostępu do binarki, np. c:\chntpw\chntpw.bin
    Następnie podajesz stacje sysków: a:
    I następnie enter.
    Program nagrywa dyskietkę. Jak skończy pozostaje restartnąć kompa, i włożyć dysk do stacji dysków. Posepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, i powinno zadziałać. Windows XP staje otworem.
    Warto spróbować, zobaczysz ile to czasu zajmuje.
    Najlepsze zabezpieczenie to albo hasełko do biosa i wyłaczenie bootowania z duskietki, albo, co polecam, płaskownik wzdłuż kompa zamykany na kłódkę ;-D
    Jedyny pewny i bezpieczny sposób.

Pozdro,
    Adam Pyka

0
    Załączniki:
  • #12 27 Lis 2004 23:40
    aren
    Poziom 28  

nagralem obraz tego linuxa od Pi-Vo i nie dziala. nie staruje wogole plytka i szuka systemu...

0
  • #13 29 Lis 2004 22:19
    Adam Pyka
    Poziom 19  

aren napisał:
    nagralem obraz tego linuxa od Pi-Vo i nie dziala. nie staruje wogole plytka i szuka systemu...

Spróbuj według mojego opisu. Na pewno będzie działać!

0
  • #15 04 Mar 2005 18:56
    maxx2
    Poziom 16  

no a jak konto administratora ma haslo to tez przez tryb awaryjny ?

0
  • #16 04 Mar 2005 19:07
    eaglet
    Poziom 14  

Bawilem sie kiedys to mini dystrybucja linuxa na wlasnym kompie z haslami ktore sam zakladalem.
    Powiem tyle ze nie zawsze jest w stanie zmienic haslo uzytkownikow zalezy to od sposbu logowania do sytemu jaki zostal przyjety w zasadach grup przez admina ktory konfiguruje windowsa xp.
    W moim przypadku dystrybucja ta dawala sobie rade tylko gdy sposob logowania byl tradycyjny taki jak w win2000
    Problem jaki opisalem wystapil u mnie i nie konsultowalem go z innymi byc moze cos zle robilem.

0
  • #18 10 Paź 2005 01:04
    smuteczek
    Poziom 12  

Witam
    Wiem że temat jest trochę „przeterminowany” ale wciąż aktualny. Ja polecam dwa programiki pierwszy to: „Advanced Windows Password Recovery”Programik się instaluje w systemie a następnie odczytuje hasła użytkowników o ile konto użytkownika nie jest ukryte w rejestrze: HKEY_LOCAL_MACHINE >> Software >> Microsoft >> Windows NT >>CurrentVersion >> Winlogon >> SpecialAccounts>> UserList >> (nazwa użytkownika wartość DWORD) .
    A drugi program a dokładniej jest obszernym pakietem potężnych i wszechstronnych narzędzi umożliwiających naprawienie uszkodzonego systemu, odzyskanie utraconych danych i zdiagnozowanie problemów związanych z systemami operacyjnymi Windows i systemami plików i oczywiście można zmienić hasełko, program uruchamia się z botowalnej CD. Ten prog to „Winternals Administrators Pak”. Oba programy przetestowałem i od czasu do czasu używam.

0
  • #19 10 Paź 2005 12:08
    tzok
    Moderator Samochody

...i oczywiście oba kupiłeś, bo są to programy komercyjne i to nie zbyt tanie.
    Co do Winternals to wystarczy ERD Commander, nie potrzeba całego "packa".
    Jeśli zaś chodzi o program ElcomSoft'u to wymaga do działania konta z uprawnieniami administratora.

0
  • #20 10 Paź 2005 12:22
    smuteczek
    Poziom 12  

Wiedziałem że ktoś mi to zarzuci że to są płatne programy. Ale przecież jest wiele darmowych źródeł typu p2p z kąt można ściągnąć te programy w wersji kilku dniowej.

0
  • #22 10 Paź 2005 15:18
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

smuteczek napisał:
    Ale przecież jest wiele darmowych źródeł typu p2p z kąt można ściągnąć te programy w wersji kilku dniowej.

Niech kolega sobie żartów nie robi? Jeżeli program jest w wersji trial to zazwyczaj jest dostępny na stronie producenta. Od kiedy to kolega korzysta z sieci p2p do ściągania wersji trial lub demonstracyjnych?

0
  • #23 10 Paź 2005 16:02
    SaraniS
    Poziom 26  

jankolo napisał:
    (...)Od kiedy to kolega korzysta z sieci p2p do ściągania wersji trial lub demonstracyjnych?

Zapewne od czasu, gdy RIAA dobrala sie tym sieciom do skory ;)

0
  • #24 18 Cze 2006 14:23
    japek
    Poziom 13  

Słyszałem o dystrybucji linuxa z której bootujemy komputer a następnie trzeba wyedytować rejestry. Czy ktoś wie jaki to linux i co trzeba dokładnie edytować.

0
  Szukaj w 5mln produktów