Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV JVC 32-AVWFX1 ZŁA GEOMETRIA OBRAZU I PLAMY NA KINESKOPIE.

19 Lut 2003 15:58 2980 14
  • Poziom 10  
    tv jest nowy kupiony w salonie JVC POLSKA na 24 mies gwarancji. na drugi dzien po zakupie zauwazyłem złą geometrię obrazu ,krzywe pionowe linie , wygięte w lewą strone lub w litere s ,szczegolnie jest to widoczne na goze ekranu linie ziezdzaią ok 1cm w lewo od pionu.
    na obrazie kontrolnym wygląda to tragicznie wszystko pokrzywione ,co z tym zrobic czy mozna zareklamowac tą wadę ,ponadto zauwazyłem plamy po prawei stronie kineskopu jest to odcien zielinkawy a po lewei czerwonkawy nie są one tak bardzo widoczne do piero na białym tle.
    Następnie bardzo ciemny obraz ,po rozjasnieniu obraz jest mdły i nie ma czarnego tylko zielonkawy odcien ,zauwazyłem jeszcze nadmoar zielonego np zamiast czarnego zielonkawe włosy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo się mylę albo to jest typowy objaw.
    W transporcie telewizor musiał być silnie uderzony.
    Jeżeli to gwarancyjny to reklamuj natychmiast!!!
  • Poziom 10  
    DZIĘKI , tak zrobię ale moze zaistniec sytuacjia ze servis odmówi przyjęcia wykrę caiąc się ze tak ma byc , albo pogrzebiaą w menu ser cos tam poprawią z geometrią i mi go oddadzą , tak jak moiemu znaiomemu w panasonicu 32pf10 kłotnie i grosby nic nie pomogły
    ogólnie to większość nowych 32' ma problemy z geometrią ........
    -reklamuj go i nie daj się nabrać na sposób z linijką ...
  • Poziom 10  
    to znaczy?????????
  • Poziom 13  
    witam,
    mam dokładnie ten sam problem w moim 32" Panasonicu, z tym że geometrię wyregulowałem sobie w menu serwisowym podając kratownicę z płyty testowej dvd, jeśli umiesz wejść w opcje serwisowe w swoim telewizorze to spróbuj to dostroić, te telewizory mają takie opcje do regulacji geometrii że można ją ustawić niemal że idealnie, też mam problem z przebarwieniami na zielono, dokładnie tak jak Ty, kolor włosów zamiast czarnego czy też siwego ma odcień zieleni, tak samo przy rozjaśnionym obrazie zamiast czarnego tła mam lekko zielonkawe, np. jak się kończy jakiś progam i ekran sie ściemnia wówczas to tło nie jest czarne tylko zielone :evil: jak byłem z tym w serwisie Panasonica to mnie olali i powiedzieli że oni nic nie widzą, wszystko jest w granicach normy, ehh... szkoda nerwów, dlatego moja rada jest taka, nie idź z tym do serwisu bo JVC i Panasonic to, o ile się orientuję, jest ten sam serwis, wal prosto do sklepu gdzie to kupiłeś i rzuć im to na ryj niech Ci zwracają kasę, teraz przysługuje chyba takie prawo że do 10 dni możesz oddać sprzęt nie podając przyczyny, ja też podejrzewam to co mówi jozefq że telewizor doznał wstrząsu najprawdopodobniej podczas transportu. Uff ale się rozpisałem :wink: może mnie za to nie wywalą :)
    Tak jest - zapłaciłeś ciężką kasę za nowy sprzęt i on musi być 100% OK.
    Wyegzekwuj gwarancję. Nowy TV musi być sprawny!
  • Poziom 10  
    menu servisowe nie pomaga probowałem trozhę poprawiłem ale na goze ekranu dalei zjezdzaią o ten 1cm w lewo , co do zwrotu do sklepu juz byłem ale powiedzieli mi ze niestety ale nie ma takiei mozliwosci .
  • Poziom 13  
    tak pogrywają? to w takim razie doskonale wiedzą co sprzedali, ja bym w takim przypadku interweniował w biurze ochrony praw konsumenta, nie darować dziadom :!:
    prponuje zadzwonić do serwisu i zapytać się ile max ( w mm może wynosić odchyłka ) w soniaku jest to 3mm ( mnie z moim tv tak chcieli załatwić i przynośić mi linijkę " w celu demonstracji" więc się zgodziłem i serwisant wymiękł .... stwierdził że trochę podciągnie geometrie
    -ogólnie dawno nie widziałem nowego TV który ma niezłą geometrie ( dotyczy to TV 16:9 32' jak i 4:3 ) a szkoda.....
  • Poziom 10  
    ok zauwazyłem heszcze jedną wadeę ale przy sygnale NTSC PUSZCZONYM PRZEZ RGB tam geometria jest tragiczna pokrzywione wszystko linie pionowe i poziome nawet manu tv wygięte w połkole nie da się oglądac filmu (w ntsc) budynki wyglądaioą jak banany ,ale to jeszcae nic po podłaczeniu playstation2 lub xbox w przełączeniu z 50hz na 60hz ntsc to nie da się grac sciany wszystko się wygina napisy ziezdzaia w lewo
    dno ,jak wytłumaczyc w servisie ze po podłączeniu urządzenia które daie sygnał ntsc wszystko jest pokrzywione jechac do nich z dvd i konsolą ?
    po pierwsze sprawdź czy TV ma w instrukcji napisane że odbiera NTSC jeśli jesteś pewny że tak to konsola lub dvd pod pache i wal do serwisu ....
    -tylko pamiętaj że w serwisie będą próbowali mówić że tak ma być , że tv trzyma normy więc poproś ich o normy na piśmie i PAMIĘTAJ bądź twardy .... w skrajnym przypadku do tąd aż im nerwy puszczą ( może wymienią na inny model )
  • Poziom 10  
    tv ma wszystko ntsc ,pal ,secam i auto
    zobaczymy jutro wiozę go do servisu.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Z tego co wiem to wg. nowych przepisów to sklep ma Ci udowodnić, że wada telewizora powstała z winy użytkownika. I wg. tego przyjmuje sie domniemanie, że wada istniała przed kupnem. A czasu na zauważenie wady masz 6 miesięcy. (Tak jest w nowych przepisach) Ciężko jest to do udowodnienia ale trzeba próbować. >>>>. I wg. tego przyjmuje sie domniemanie że wada istniała przed kupnem. Zatem jeśli w serwisie Ci nic nie zrobią (a to jest pewne) to bezwzględnie poszukaj w swojej okolicy Federacji Konsumentów lub tzw. Polubownego Sądu Konsumenckiego. Ztego co piszesz to wynika że jesteś z Warszawy więc tam coś takiego musi być. Wymaga to łażenia i męczenia się ale jest szansa (przeszedłem przez to ) i jest to do wygrania. Chyba, że wiesz, że to Tobie spadł telewizor i widać uszkodzenia mechaniczne obudowy lub w środku.
    A próbowanie telewizora na sygnale ntsc gdy na palu jest zwalony to nie ma raczej sensu bo wtedy wychodzi że ten tv naprawdę został uszkodzony (serwis i tak się zasłoni, że tv nie jest na ntsc) ale ty wiesz że jest. Zresztą przejdź się do innego sklepu i poszukaj identycznego tv. i go wypróbuj to będziesz wiedział czy ntsc poprawnie odtwarza.
  • Poziom 18  
    Witaj! Nie stoją może jakieś duże kolumny koło tego telewizorka??
    To może być efekt namagnesowania kineskopu! Lub wpływa zewnętrznego pola magnetycznego... Sprawdż to! Pozdrawiam!