Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer laptop bubel, pękające klapy matrycy

01 Wrz 2011 12:21 2773 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam Travelmate 7720, kilka lat temu wymieniona została na gwarancji klapa matrycy z powodu zatarcia się zawiasów i popękania obudowy. Stało się to po półtorje roku używania
    Niestety jakieś 3 miesiące temu usterka się powtórzyła.
    Zawczasu zauważyłem pękniecie i nie czekając aż coś więcej uszkodzi, wymieniłem na nową razem z zawiasami.
    No i niestety dziś zauważyłem znowu pęknięcie, tym razem trochę powyżej zawiasów. Jakoś 1cm wyżej. Nie wiem skąd się wzięło, nie było żadnego urazu mechanicznego.
    Dodam, że klapę zamontowałem bardzo starannie nie było żadnych luzów, ramka idealnie spasowana itd. Pękniecie obejmuje tylko kilka mm ale wiadomo, że poleci dalej.
    Moim zdaniem za nie odpowiada, słaba jakość materiału i prowadnica ze zbyt cienkiej blachy, która sie wygina przy otwieraniu i zamykaniu i powoduje zmęczenie plastiku, który się osłabia i pęka.

Co radzicie w tej sytuacji bo mi ręce opadają?
    Czy producent w ogóle odpowiada za wypuszczenie bubla?
    Przecież o tych klapach Acera wszędzie piszą a na allegro to cały wianuszek kupujących na aukcjach je sprzedających.
  • Poziom 29  
    Acera można zazwyczaj $#^&*$447 na Tajwanie , nic z nimi nie wskórasz .
  • Warunkowo odblokowany
    ja mam to samo z modelem 3610...ale to normalna usterka w acerach widzę
  • Poziom 12  
    Decyzja zapadła ,nastepnej klapy nie kupie ,kupuje nowego laptopa
    Ale tego badziewia nie sprzedam żeby ktoś się z nim użerał ,to byłoby z lekka chamskie, to badziewie nadaje się tylko do jednego ,na części.

Wywalam na allegro na części zauważyłem że można wyciągnąć ponad połowe wiecej niż on jest wart,nawet gdyby 1/3 nie została opchnieta
    zapraszam do licytowania za pare dni.
    Ceny atrakcyjne jakbu ktos cos potrzebował.
  • Poziom 37  
    Zalej pęknięte miejsce od środka "Distalem". Ja tak kilka lat temu naprawiłem popękanego Microna. Miał pourywane metalowe gwinty popękane mocowania itp i odkąd go pokleiłem już 2 rok dzielnie służy w garażu
  • Warunkowo odblokowany
    a ktoś naprawiał z was zawiaski/pęknięcia?
  • Poziom 28  
    Smarujesz zawiasy , wzmacniasz prowadnice od zawiasów przyklejając lub spawając kawałek metalu na calej długości żeby je wzmocnić. Plastikowa obudowa i tak pęka ale się nie rozlatuje. To jedyne wyjście. Szkoda że nie mam spawarki oporowej bo zwykłą to się człowiek namęczy :]
  • Warunkowo odblokowany
    właśnie niema takiego cuda////