Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?

01 Wrz 2011 12:47 2775 11
 • Poziom 14  
  Witam kolegów,

  może robię coś źle albo nie rozumiem czegoś, gdyż próbuję odzyskać skasowane dane (filmy z rozszerzeniem mp4 oraz 3gp) z poziomu telefonu komórkowego na karcie microSD.
  Wybieram kolejno:
  - otwieram stworzony wcześniej plik obrazu sektorów od 0 do 3.911.697 - 2 GB,
  - szukaj FAT (gdyż taki jest system plików na tej karcie),
  - wybieram sektory od 0 do ostatniego,
  - trwa skanowanie,
  - otwórz wolumin,
  - wybór pozostawiam bez zmian - system plików - fat16, bytes per sector 512, sectors per cluster: 64, reserved sectors: 1, number of FATs: 2, Total sectors 3850615, sectors per FAT: 235, Root Clus (FAT32): 0, start offset: 0, Tablice FAT: testuj tablice,
  - czy zaznaczę czy odznaczę opcję "Szukaj utraconych folderów" nie robi różnicy,
  - nie zmienia niczego wybór każdej z trzech dostępnych opcji - Użyj ustawień tabeli FAT - FAT1: 0 - 28672, FAT2: 0 - 28672 100% OK 0% uszkodzony, 72%% pusty, 6% nieznany,
  - wybieram skanowanie od pierwszego klastra woluminu oraz dyskretne skanowanie (klastry granice).

  Generalnie to na liście nie ma żadnych usuniętych plików czy folderów, a takie są na pewno gdyż bezpłatny Photorec odzyskał mi część.

  Proszę o wparcie.

  Pozdrawiam,
  Przem
 • Poziom 14  
  Zrobiłem tak jak napisałeś kolego i ... nic. Nadal nie widzi ani jednego skasowanego pliku. Używam zakupionej komercyjnej wersji beta DMDE v 2.3.1.

  Jakieś pomysły?
 • Specjalista HDD Recovery
  Tak jak pisałem DMDE nie odzyskuje po sygnaturach plików jeśli doszło do znacznego uszkodzenia tablic to nie ma sensu bawić się w kombinowanie tylko należy odzyskać co jest możliwe po RAW czyli PhotoREC-em. Cudu program nie zrobi jedynie może pomóc jeśli znasz strukturę tablicy wiesz co w niej było możesz ręcznie ją odbudować co raczej jest mało prawdopodobne.
 • Poziom 14  
  Tak jak w pierwszym poście napisałem, pliki zostały skasowane z poziomu telefonu komórkowego nokia poprzez opcję "usuń". Karta pamięci w pełni sprawna, żadnych uszkodzeń, po prostu skasowane pliki.
 • Specjalista HDD Recovery
  Jeśli z poziomu telefonu to Telefony często nadpisują strefy zapisu tablicy FAT i odzysk jest wtedy tylko po przez RAW a i to czasem nie jest możliwe z powodu nadpisywania poszczególnych sektorów.
  Nadpisanych danych nic nie odzyska to co znalazł PhotoREC to jedyne co można odzyskać z tak uszkodzonego nośnika.
 • Poziom 14  
  Rozumiem, że system operacyjny nokia może zawierać funkcję nadpisywania aczkolwiek zastanawia mnie fakt dlaczego PhotoREC odzyskał wiele różnej maści nieuszkodzonych plików, a DMDE nie znalazł ani jednego usuniętego pliku?
  Czy robię coś źle?
 • Specjalista HDD Recovery
  Nie robisz . DMDE jak już pisałem nie odzyskuje plików po RAW czyli po sygnaturach plików bez struktury . Jeśli struktura plików katalogów jest uszkodzona to DMDE takich plików nie odzyskuje . To sposób odzyskiwania danych RAW po sygnaturze.
  PhotoREC
  Cytat:
  Wyszukuje on nagłówki plików charakterystyczne dla danego formatu, zarazem nie wykorzystując w tym procesie struktury systemu plików (co nie zmienia faktu iż obsługiwane są tylko systemy FAT, NTFS, EXT2/EXT3 i HFS+). Odnalezione dane są kopiowane bezpośrednio do katalogu z którego został uruchomiony Photorec.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Format_pliku
 • Poziom 14  
  Po długim czasie zrobiłem ponowne podejście do tego tematu i zastosowałem się do pierwszej odpowiedzi mając zainstalowaną wersję 2.4.0 (64-bit) w w wersji komercyjnej.
  Efekt jest taki, że widać skasowane elementy ale po wybraniu odpowiednich opcji, dane nie zostają zapisane do wybranego katalogu - pozostaje pusty.
  Co zrobić ?
  Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?
 • Poziom 14  
  migol21 napisał:
  Odzyskuj pojedynczo.


  Próbowałem i tak ale wtedy nawet nie ukazuje się okno z opcjami dot. gdzie zapisać itp.
 • Poziom 14  
  Czy jest na to jakieś rozwiązanie czy zgłaszać problem na oficjalnym forum DMDE w dziale zgłaszania błędów DMDE?