Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?

01 Wrz 2011 12:47 2775 11
  • Poziom 14  
    Witam kolegów,

może robię coś źle albo nie rozumiem czegoś, gdyż próbuję odzyskać skasowane dane (filmy z rozszerzeniem mp4 oraz 3gp) z poziomu telefonu komórkowego na karcie microSD.
    Wybieram kolejno:
    - otwieram stworzony wcześniej plik obrazu sektorów od 0 do 3.911.697 - 2 GB,
    - szukaj FAT (gdyż taki jest system plików na tej karcie),
    - wybieram sektory od 0 do ostatniego,
    - trwa skanowanie,
    - otwórz wolumin,
    - wybór pozostawiam bez zmian - system plików - fat16, bytes per sector 512, sectors per cluster: 64, reserved sectors: 1, number of FATs: 2, Total sectors 3850615, sectors per FAT: 235, Root Clus (FAT32): 0, start offset: 0, Tablice FAT: testuj tablice,
    - czy zaznaczę czy odznaczę opcję "Szukaj utraconych folderów" nie robi różnicy,
    - nie zmienia niczego wybór każdej z trzech dostępnych opcji - Użyj ustawień tabeli FAT - FAT1: 0 - 28672, FAT2: 0 - 28672 100% OK 0% uszkodzony, 72%% pusty, 6% nieznany,
    - wybieram skanowanie od pierwszego klastra woluminu oraz dyskretne skanowanie (klastry granice).

Generalnie to na liście nie ma żadnych usuniętych plików czy folderów, a takie są na pewno gdyż bezpłatny Photorec odzyskał mi część.

Proszę o wparcie.

Pozdrawiam,
    Przem
  • Poziom 14  
    Zrobiłem tak jak napisałeś kolego i ... nic. Nadal nie widzi ani jednego skasowanego pliku. Używam zakupionej komercyjnej wersji beta DMDE v 2.3.1.

Jakieś pomysły?
  • Specjalista HDD Recovery
    Tak jak pisałem DMDE nie odzyskuje po sygnaturach plików jeśli doszło do znacznego uszkodzenia tablic to nie ma sensu bawić się w kombinowanie tylko należy odzyskać co jest możliwe po RAW czyli PhotoREC-em. Cudu program nie zrobi jedynie może pomóc jeśli znasz strukturę tablicy wiesz co w niej było możesz ręcznie ją odbudować co raczej jest mało prawdopodobne.
  • Poziom 14  
    Tak jak w pierwszym poście napisałem, pliki zostały skasowane z poziomu telefonu komórkowego nokia poprzez opcję "usuń". Karta pamięci w pełni sprawna, żadnych uszkodzeń, po prostu skasowane pliki.
    Jeśli z poziomu telefonu to Telefony często nadpisują strefy zapisu tablicy FAT i odzysk jest wtedy tylko po przez RAW a i to czasem nie jest możliwe z powodu nadpisywania poszczególnych sektorów.
    Nadpisanych danych nic nie odzyska to co znalazł PhotoREC to jedyne co można odzyskać z tak uszkodzonego nośnika.
  • Poziom 14  
    Rozumiem, że system operacyjny nokia może zawierać funkcję nadpisywania aczkolwiek zastanawia mnie fakt dlaczego PhotoREC odzyskał wiele różnej maści nieuszkodzonych plików, a DMDE nie znalazł ani jednego usuniętego pliku?
    Czy robię coś źle?
    Nie robisz . DMDE jak już pisałem nie odzyskuje plików po RAW czyli po sygnaturach plików bez struktury . Jeśli struktura plików katalogów jest uszkodzona to DMDE takich plików nie odzyskuje . To sposób odzyskiwania danych RAW po sygnaturze.
    PhotoREC
    Cytat:
    Wyszukuje on nagłówki plików charakterystyczne dla danego formatu, zarazem nie wykorzystując w tym procesie struktury systemu plików (co nie zmienia faktu iż obsługiwane są tylko systemy FAT, NTFS, EXT2/EXT3 i HFS+). Odnalezione dane są kopiowane bezpośrednio do katalogu z którego został uruchomiony Photorec.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Format_pliku
  • Poziom 14  
    Po długim czasie zrobiłem ponowne podejście do tego tematu i zastosowałem się do pierwszej odpowiedzi mając zainstalowaną wersję 2.4.0 (64-bit) w w wersji komercyjnej.
    Efekt jest taki, że widać skasowane elementy ale po wybraniu odpowiednich opcji, dane nie zostają zapisane do wybranego katalogu - pozostaje pusty.
    Co zrobić ?
    Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?Brak możliwości odzyskania danych z karty pamięci FAT16 za pomocą DMDE ?
  • Poziom 14  
    migol21 napisał:
    Odzyskuj pojedynczo.

Próbowałem i tak ale wtedy nawet nie ukazuje się okno z opcjami dot. gdzie zapisać itp.
  • Poziom 14  
    Czy jest na to jakieś rozwiązanie czy zgłaszać problem na oficjalnym forum DMDE w dziale zgłaszania błędów DMDE?