Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego.

01 Wrz 2011 14:42 15726 11
  • Poziom 12  
    Witam.
    Temat wymiany pasa transferowego był już parę razy poruszany na tym i innych forach, jednak jak do tej pory nikt nie napisał JAK ZRESETOWAĆ LICZNIK PASA TRANSFEROWEGO (i przy okazji inne liczniki, które zlicza drukarka).
    W innej drukarce z tej rodziny tj. Samsung CLX-2160 (ma identyczne 'bebechy') robi się to z poziomu panelu drukarki - wystarczy wejść w tryb serwisowy (trzeba powciskać w odpowiedniej kolejności kilka klawiszy) i zresetować liczniki.
    W CLP-300 w tryb serwisowy się nie da tak wejść z oczywistych względów - jest tylko jeden klawisz w drukarce :P
    W serwisówce do tej drukarki wymiana jest opisana dość mizernie, żeby nie powiedzieć wcale, jednak jest tam wspomniane o programie diagnostycznym EDC (Engine Diagnostic Control). Z poziomu tego programu najprawdopodobniej można zresetować liczniki drukarki.
    Pytanie więc następujące:
    Czy ktoś ma ten program? Czy komuś w ogóle udało się zresetować liczniki tej drukarki?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o reset pasa transferowego to spróbuj tak.
    Po wymianie pasa, włącz zasilanie, otwórz górną pokrywę drukarki, wciśnij i przytrzymaj przycisk stop do momentu aż dioda zamiga trzy razy, zwolnij przycisk i zamknij pokrywę.
    Po tym zabiegu pas powinien być na zero.
    Ps. jeszcze tego nie sprawdzałem ale zostało mi tylko 500 stron do wymiany pasa.
    Powodzenia
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    A oto poszukiwany plik (EDC)
    Sam nie wiem jak się nim podłączyć bo przez USB nie działa, i przez LAN też nie odpowiada. Może ma ktoś jakieś sugestie?
    Dzięki
    Załączniki:
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    venia napisał:
    A oto poszukiwany plik (EDC)
    Sam nie wiem jak się nim podłączyć bo przez USB nie działa, i przez LAN też nie odpowiada. Może ma ktoś jakieś sugestie?
    Dzięki

Zainstaluj smart panel i wrzuc plik edc.exe do katalogu C:\Program Files\Samsung\Samsung CLP-300 Series\SPanel\PSU powinno ruszyć.
  • Poziom 12  
    venia napisał:
    Jeśli chodzi o reset pasa transferowego to spróbuj tak.
    Po wymianie pasa, włącz zasilanie, otwórz górną pokrywę drukarki, wciśnij i przytrzymaj przycisk stop do momentu aż dioda zamiga trzy razy, zwolnij przycisk i zamknij pokrywę.
    Po tym zabiegu pas powinien być na zero.

Ten sposób nie działa :(
    Za to sposób z EDC jest genialny! :D
    kaplasak napisał:
    Zainstaluj smart panel i wrzuc plik edc.exe do katalogu C:\Program Files\Samsung\Samsung CLP-300 Series\SPanel\PSU powinno ruszyć.

Można przez EDC zresetować wszystkie liczniki: ITB, rolki pobierania, fusera i rolki transferowej!
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Wielkie dzięki kaplasak, bardzo pomogłeś. Jeszcze tylko jedno malutkie pytanko? Jak wyzerować imaging unit?
    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    venia napisał:
    Witam
    Jak wyzerować imaging unit?

To akurat nie jest takie proste - każdy moduł bębna ma swój integralny licznik zapisany w module.
    Można co najwyżej nadpisać eeprom znajdujący się w module. Co zresztą się robi...
  • Poziom 11  
    No tak, tylko ja mam pewne wątpliwości co do nadpisywania EEproma
    Po pierwsze jaki tam jest Eprom? Bo nie wiem jaki ustawić w Ponyprog.
    Po drugie odczyt i zapis z kardridge-ami czy bez?
    Po trzecie co cmienić w Epromie tzn. które komórki?
    Troszkę kombinowałem i zmieniałem numer CRUM, datę i parę innych wierszy, ale to nic nie pomogło. Już nawet odczytałem Eproma z płyty głównej tylko problem w tym że nie wiem co zmienić. Możesz mi doradzić co będzie łatwiej i bezpiecznie?
    Serdeczne dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    koledzy mam program EDC i jest połączony z drukarką clx-3180 możecie powiedzieć jak pokasować te liczniki krok po kroku?
  • Poziom 19  
    Skąd można pobrać smart panel? Na stronie samsunga nie znalazłem a oryginalnych sterowników z płyty (o ile tam to jest) nie mam....
  • Poziom 17  
    venia napisał:
    Dzięki

Program samoczynnie nie dziala, ponieważ nie jest kompletny - brakuje jeszcze 3-ch elementów skladowych.
    Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego.
    Możemy uzyskać następujące opcje resetowania.
    Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego. Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego. Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego. Samsung CLP-300 wymiana pasa transferowego.
    Pełną wersję EDC.exe można pobrać z:
    http://chomikuj.pl/merkurus/serwis*c3*b3wka+sansung+clp300 - trzeba skopiować cały link i wkleić do przeglądarki.