Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję na allegro laptopa do internetu za ok. 500 zł.

lukas9970 01 Wrz 2011 18:29 2009 10
  • #1 01 Wrz 2011 18:29
    lukas9970
    Poziom 8  

Witam. Wujek chce kupić laptop do internetu. Znalezienie i kupno na allegro zlecił mi. Cena- ok. 500zł. Moze być oczywiscie używany. Proszę o pomoc w znalezieniu takiego na allegro, bo na laptopach się mało znam.

0 10
  • #2 01 Wrz 2011 19:13
    _haker_1
    Poziom 32  

Jesli chcesz wytrzymaly bez wodotryskow szukaj IBM serii T (T41,42,43 - reszta to raczej drozsze).
    Jesli wolisz miec procesor dwurdzeniowy to w tej kwocie mozna kupic tylko jakies rozklekotane paroletnie laptopy.

Osobiscie kupilbym IBM-a bo z takim niewiadomo czym roznie bywa. Raz chodzi a raz padnie po miesiacu.

0
  • #4 01 Wrz 2011 19:42
    628467
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Wrz 2011 21:37
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

W tej cenie tylko IBM'y. Do 500 zł powinieneś się zmieścić z kupnem np. T41. Dokładając 200 zł można kupić T43 od bardzo przyzwoitego sprzedawcy (sklep, ale bardzo ładne konto bez negatywów).

0
  • #6 01 Wrz 2011 22:51
    aruszaba
    Poziom 10  

Nie zgodziłbym się z przedmówcami, mam acera 5720 ma już 3 i pól roku, konfiguracja podobna i twierdzę że sprzęt jest niezniszczalny. Jak do tej pory wymieniłem jedynie klawiaturę bo się piwo wylało, nie jestem w stanie powiedzieć ile razy spadł (włączony) w ciężarówce, podróżuje ze mną od początku, a szczytem wszystkiego było gdy po jakiejś balandze rano z włączonego, ale już zawieszonego kompa kapała woda po podniesieniu z podłogi (suszenie trwało dwa dni, odpalił i chodzi do dziś bez zastrzeżeń). Polecam Koledze zakup acera, IBM jest na pewno trwalszy i bardziej wytrzymały ale w tej konfiguracji za te pieniądze chyba nie ma szans. Wydaje mi się iż acer to dobry kompromis pomiędzy jakością a wydajnością.

ps. polecam również dokupienie tej pamięci za 20 zeta bedzie 2GB

0
  • #7 02 Wrz 2011 10:43
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Owszem, są również inne wytrzymałe komputery oprócz starszych IBM ale to jest trochę loteria. W przypadku starszych IBM ma się więcej pewności odnośnie niezawodności.

A co do wydajności to sprawa jest taka, że te IBM'y miały podzespoły najwyższej jakości co też się przekłada na wydajność. Natomiast ten Acer jest fajny, ale zauważ że jest większy i cięższy od np. T43. Kwestię estetyki zostawiam do rozstrzygnięcia indywidualnie jak kto odbiera, ale np. takie szczegóły jak błyszcząca matryca potrafią wkurzać. Ibm ma matową. Ma też wygodniejszą klawiaturę. A cenowo ten Acer jest bez rewelacji - ten sam zakres cenowy co IBM'y.

0
  • #8 02 Wrz 2011 19:47
    aruszaba
    Poziom 10  

Ciekaw jestem czy autor tematu jeszcze to czyta, bo sie nie odzywa. Kolego Marku w tej cenie IBM-a z 2-rdzeniowym prockiem 2GB RAM i 120GB twardziela nie znajdziesz, a tego nie przeskoczysz nawet jakbyś miał plytę główną ze złota.

0
  • #9 02 Wrz 2011 23:00
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

aruszaba napisał:
    Kolego Marku w tej cenie IBM-a z 2-rdzeniowym prockiem 2GB RAM i 120GB twardziela nie znajdziesz, a tego nie przeskoczysz nawet jakbyś miał plytę główną ze złota.

Ja nawiązałem do tego co napisał poprzednik w sprawie Acera. Takiego Acera trudno dostać poniżej 500 zł. Kosztuje on około 800 zł. Za te pieniądze można mieć T60 i też będzie miał procek dwurdzeniowy i 250 GB dysk.

Ale tu odbiegamy od tematu, bo przecież autor wątku zaznaczył, że do 500 zł. Moją opinię podtrzymuję i moim zdaniem w tej cenie najrozsądniej będzie kupić starszego IBM'a. Można szukać też innych komputerów i są zapewne również wytrzymałe i niezawodne, ale IBM jest po prostu najłatwiejszym i najpewniejszym wyborem w tych pieniądzach i do tych zastosowań jakich potrzebuje autor wątku. To tyle z mojej strony.

0
  • #10 08 Wrz 2011 13:03
    mswietkowiak
    Poziom 12  

tylko i wylacznie ibm t43 dostepne za 400-500 zlotych

0
  • #11 08 Wrz 2011 13:14
    kkknc
    Poziom 42  

Dell D 600 twarde i wytrzymałe sztuki. I każde kolejne z serii D 610,620,630, ale już drożej.

0