Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań do posiadaczy Net 852

27 Lis 2004 13:54 1271 9
  • Warunkowo odblokowany
    Prosiłbym o posiadaczy tej stacji naprawczej, o rozwianie moich wątpliwości.
    1. Jak zopiekować się tą stacją, tzn. jak ją włączać, i jak wyłączać, żeby nie uszkodzić grzałki, i innych elementów.
    2. Jak odczytywać temperaturę z tego wyświetlacza (o ile on wskazuje tepm.;))?
    3. Co daje przycisk "Real Temp" ?
    4. Co oznacza migające czerwone światełko ? (czy sygnalizuję rozpoczęcie, tym samym nagrzewanie się stacji?).
    5. Od czego jest skala z tą kuleczką ?
    Dobrze, to na razie byłoby tyle, jeżeli nasuną mi się jeszcze jakieś pytania, to napiszę.
    P.S. Sorka, za może lamerskie pytanka, ale jestem świeżo upieczonym posiadaczem hot-a, i chcialbym , żeby służył mi jak najdłużej.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 18  
    1.Wlaczasz poprzez wcisniecie on ustawiasz temperature (do lutowania ja uzywam 380),Regulujesz nadmuch, ja mam 6-7.Jezeli nie lutujesz wylacz stacje,zmiejsz temp. na min i poczekaj,stacja sama wylaczy sie gdy sie ochlodzi,jezeli bedziesz tego przestrzegal,dlugo sie nacieszysz,Nie bierz tylko duzej temp np 450 i malego nadmuchu bo stopi Ci sie raczka...

2.Normalnie jezeli lcd wskazuje 380 to masz 380

3.Real temp wskazuje realna temp.Jezeli wlaczysz stacje dasz np 380 stopni przytrzymaj real i patrz jak rosnie realna temperatura ;-),tak samo z wylaczaniem gdy wylaczysz stacje i lcd wskazuje 380stopni,po wcisnieciu RT widzisz ile stopni jest w danej chwili (spada do 100stopni i sie wylacza)

4.Tak

5.To skala sily nadmuchu ;-) zwroc uwage im wiekszy nadmuch to kuleczka jest wyzej

Jak cos pytaj :-)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    lutujesz przy 380 stopniach??? 8O ja sie boje przekraczac 330 zeby mi nic sie nie przegrzało...
  • Poziom 32  
    Właśnie! Chyba 280stopni. Przy 380 pcb puchnie... Czerwona dioda sygnalizuje pracę grzałki.
  • Warunkowo odblokowany
    Gdzieś w sieci doczytałem się czegoś takiego, że przy włączaniu i wyłączaniu ustawić duży nadmuch, czy jest to prawdą? Czy wystarczy ustawić nadmuch, tak jak pisze boneksl, na 6,7 i ciągle mieć taki ustawiony. Aha i odnośnie temperatury przy włączaniu stacji, czy należy ją zaiększać stopniowo, czy można zarzucić te np.280 i bez przeszkód można włączać Hot-a.
    Dziękuję za wcześniejsze ospowiedzi.
  • Poziom 17  
    mysle ze od razu mozna ustawiac taka temperature jaka sie chce - ja przynajmniej tak robie. a co do tego nadmuchu to chyba nie ma znaczenia jaka sile ustawisz przy starcie - ja przy wylaczaniu zawsze ustawiam na maxa ale tylko po to zeby stacja sie szybciej wylaczyla.
  • Warunkowo odblokowany
    Jaw wylutowywać elementy z płytki ? Mam jakąś trzepniątą płytkę od 3210, wiem moge sobie spokojnie ćwiczyć. Czytałem, że należy grzać płytkę z drugiej strony układu ( o ile nie ma na nich zadnego innego elementu), są diodki, wiec rozumiem, że należy grzać od strony elementu, czy mam rację (chodzi np. o wylutowanie PA, i np. flasha na płytce). Pozrawiam.
  • Poziom 17  
    ja to robie tak: temperatura na 320 stopni - najwieksza dysza na stacje (w przypadku PA grzeje nieraz bez zadnj dyszy) i duzo topnika na układ, tak zeby po rozpuszczeniu wpłynoł sobie pod układ. grzejesz i czekasz az układ zaczyna pływac - mozesz to sprawdzic dotykajac w trakcie delikatnie pensetą - jak sie ruszy to juz tylko wystarczy pewna reka i penseta podnosisz układ.
  • Spec od car audio
    Może ktoś wie gdzie kupić do tego urządzonka lepsze dysze? Bo to co dają fabrycznie jest żałosne. Ja co prawda większe rzeczy lutuję (telefonów nie dotykam) ale i tak o przegrzanie nietrudno (nawet jak coś zewnętrznie wygląda potem ok to nie zawsze tak jest).
  • Poziom 17  
    http://www.poltelkom.pl/ - tam jest spory wybór. Widze ze jestes dosyc obeznany w car audio. potrzebuje układu do radia blaupunkt san remo rd168 - tego ktury odpowiada za radio. plytki mi czyta ale radio nic nie znajduje... nie orientujesz sie gdzie dostane ten układ???