Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot 306, 1.9, 98r. diesel. Wlałem benzyne zamiast diesla

01 Wrz 2011 18:58 3785 9
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mój problem wygląda następująco: wczoraj gdy wracałem z pracy zatankowałem samochód, strasznie mi się spieszyło i przez pomyłkę zalałem go 9 litrami Pb95 zamiast ON. Pomyłkę tą zauważyłem dopiero gdy znajdująca się w baku ropa(ok. 3l) się wypaliła, zgasł mi na skrzyżowaniu, ale udało mi się go odpalić. Samochodem podczas jazdy zaczęło zarzucać, Na benzynie przejechałem może z 1,5km, zaparkowałem samochód, a później już nie chciał odpalić w ogóle.
    A teraz pytanie. Co mam w tej sytuacji zrobić? I jak wysokie są koszty takiej naprawy? Tzn. chodzi mi o części.
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Na początek nalej 20-25L ON, odczekaj jakiś czas i spróbuj odpalić, stary Diesel PB się nie boi. Zreszta czasem profilaktycznie w zimnie się taki manewr stosuje, by paliwo nie zamarzło. Filtr paliwa też zmień.
  • Poziom 8  
    Wiem, że się stosuje, jednak słyszałem, że benzyny dolewa się ok 5%.
    Rozumiem, że mam spuścić resztę Pb z baku?
    A myślicie, że coś mogło się stać pompo wtryskom?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tam masz pompę wtryskową, na 90% nic się jej nie stało. Tak jak możesz to spuść resztę benzyny.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Primo PB to w sprzedaży nie ma od ładnych kilku lat, secundo skąd we francuzie pompowtryski ? ? ?
    Tertio, spuść jak najdokładniej całą benzynę z układu, no wiesz przewody paliwowe,zbiornik, filtr, poluzuj rurki od wtryskiwaczy Zalej cały układ ON .
    Powinieneś mieć tam gruszkę do odpowietrzania, odpowietrz cały układ i próbuj zapalić. Jaką masz tam pompę wtryskową?

Cytat:
    Pomyłkę tą zauważyłem dopiero gdy znajdująca się w baku ropa(ok. 3l) się wypaliła,
    ???
    Raczej w przewodach i filtrze, to, co było w zbiorniku się wymieszało.
  • Poziom 8  
    Dzieki za odpowiedzi.
  • Poziom 17  
    zostaw tą bęzyne zatankuj zbiornik do pelna i jesli w twoim samochodzie jest ręczna pompka to przepompuj dobrze zeby sie paliwo dobrze wymieszalo i startuj ,bedzie pracowal bez szkody dla silnika ,firma deutz zaleca w okresie zimowym przy temp. do minus 16 dodawac do 30procent benzyny w przypadku gdy sie uzywa oleju letniego ,takze bez obaw jesli to jest jeszcze rozwiązanie z rotor pompą ,ja jezdze nissanem vanette i profilaktycznie zawsze zimową porą dolewam benzyny ,bo nigdy nie wiadomo co mają w danym momęcie na stacji

Moderowany przez Błażej:

Jedno ostrzeżenie za posty pisane poniżej krytyki już jest. Nie poskutkowało. To lecimy dalej.
    Dodatkowo w tym przypadku całkowicie bzdurna porada.

• Poziom 43  
    stan2300 napisał:
    firma deutz zaleca w okresie zimowym przy temp. do minus 16 dodawac do 30procent benzyny w przypadku gdy sie uzywa oleju letniego

Jak nie potrafisz czytać instrukcji to nie pisz głupot, bo w instrukcji jest o nafcie, a benzyna nie jest zalecana w takim stężeniu. Opis dotyczy starych dawno nie produkowanych silników i jest tam mowa o etylinie.
    Czysta benzyna powoduje zacieranie wtryskiwaczy i pompy. Spuścić to co masz w zbiorniku, zalej ON (przynajmniej połowa zbiornika) i przepompuj. Odkręć przewody od wtryskiwaczy i pokręć silnikiem wciskając pedał gazu do oporu. Jak zacznie lecieć czysty ON przykręć przewody i spróbuj zapalić. powinno ruszyć. Wymień też filtr paliwa.
  • Poziom 39  
    Nie radziłbym dolewać oleju do dwusuwów a zwłaszcza Mixolu (rozpuszcza nagar) Jeśli już koniecznie coś dolewać to olej silnikowy najlepiej ten na którym jeździsz w ilości 100-200g na 50l.