Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus - Centralny zamek

pyton 01 Sep 2011 19:03 5388 8
Testo
    pyton
    Level 21  
    Witam

U Taty mojego w autku popsuł się zamek centralny.

Z pilota zamek kierowcy się zamyka i już nie otwiera, reszta drzwi zamyka się poprawnie - po wypięciu całkowicie Modułu (1s7t-15k600-fd) i po ponownym podpięciu wszystkich wtyczek (5) zamek zaczyna działać normalnie przez kilka chwil po czym znów zaczyna szwankować.

Próbowałem zmierzyć napięcie multimetrem cyfrowym jakie wpada do siłownika.
    Jako iż jest to napięcie które bardzo szybko znika wyniki będą nie do końca miarodajne jednak różnica jest duża.

Gdy zamykam na mierniku ukazuje się ponad 10V gdy otwieram max -4V (Wydaje mi się że powinno być -10V) [Wiem ze powinno być napięcie akumulatora ale miernik nie wydala takiego impulsu ukazać, jednak napięcie powinno być takie samo jednak z przeciwnym zwrotem]

Ma ktoś ma pomysł co może być uszkodzone?
    Może ktoś posiada schemat?

Jakieś zamienniki?

Pozdrawiam
  • Testo
    jurekk55
    Level 36  
    Dobrze że sprawdzane tylko miernikiem.Oddaj auto elektrykowi ,nie jest to najprostsza konstrukcja,a łatwo powiększyć uszkodzenia.
  • Testo
    pyton
    Level 21  
    jurekk55 <-- Mistrzu oddam jeśli będzie trzeba... Jednak nie takie pytanie zadałem... (w mojej okolicy lepiej się nie zadawać z elektrykami samochodowymi... i ze znawcami sprzętu CB)
    Ja Laik czytając i ucząc się za razem twierdze ze okoliczni fachowcy to wyzyskiwacze....
    ladamaniac
    Level 39  
    pyton wrote:
    jurekk55 <-- Mistrzu oddam jeśli będzie trzeba... Jednak nie takie pytanie zadałem... (w mojej okolicy lepiej się nie zadawać z elektrykami samochodowymi... i ze znawcami sprzętu CB)
    Ja Laik czytając i ucząc się za razem twierdze ze okoliczni fachowcy to wyzyskiwacze....

Znaczy się drogo liczą ?
    jurekk55
    Level 36  
    Mistrzu pyton ,opisz dokładniej problem.
    Zamyka z pilota -a nie otwiera?
    Zamyka i otwiera z kluczyka w zamku bez problemu?

Jak wygląda sprawa w prawych drzwiach?
    pyton
    Level 21  
    ladamaniac - Niestety ale nie dość że nie naprawią a nawet zdążyło się że upalili komputer... to jeszcze trzeba było zapłacić...

Z Pilota otwierając i zamykając:

-Wszystkie drzwi, prócz kierowcy działają poprawnie - pilotem się otwierają i zamykają.
    -Drzwi kierowcy się tylko zamykają.

Po wypięciu w/w modułu i wpięciu ponownie wszystkie drzwi - łącznie z drzwiami kierowcy działają poprawnie (otwierają się i zamykają) przez kilka minut... potem problem powraca...
    (drzwi kierowcy się tylko zamykają)

Prawe drzwi działają poprawnie

Podkreślam ze chodzi tu tylko o otwieranie i zamykanie z pilota. Z kluczyka działa wszystko jak należy.

Siłownik podmieniałem na sprawny i efekt taki sam.

Pozdrawiam
    emeryt2
    Level 42  
    Wyczyść dobrze złącze na tych wtyczkach i powinno działać dłużej niż dwa tygodnie!!!
    pyton
    Level 21  
    emeryt2 <-- To nie wina złącza bo przejście jest. Po za tym styki nie śniedzieją w przeciągu 2 minut. Wyglądają jak nówki.

Rok autka 2003

-----------------------------------------------------------
    EDIT:
    Znalazłem takie coś:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24723

To znaczy że mogę wstawić do siebie: FA, FB, FC, FD ? i nie będzie różnicy?

Dodam że alarm mam osobno.