Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikser Zelmer Turbo MIX 381.4 - brak 1 i 3 biegu

xwojcio 01 Sep 2011 20:47 2861 2
 • #1
  xwojcio
  Level 15  
  Mam problem, nie chodzi 1 i 3 bieg. Po rozebraniu robota pomierzyłem obwody. Pomiędzy szczotkami a niebieskim i czerwonym przewodem idącym do stycznika prędkości jest przejście, a do białego na 3 biegu nie. Diody prostownicze pomiędzy biegiem 4-2 oraz 3-1 sprawne. Czy siadło może część uzwojenia. Nic nie śmierdzi, ani nic nie strzeliło podczas pracy. Co może być przyczyną ??
 • #2
  wujko1
  Level 11  
  Wczoraj odebrałem swój Zelmer 381.61 z naprawy gwarancyjnej bo po 2 tyg od kupienia przestał działać bieg 1 i 3. Serwis twierdzi że wymienili stojan - aktualnie działa więc może u Ciebie będzie to samo?

  Jednak jedna rzecz mnie niepokoi - od 1 do 5 biegu silnik działa bez zarzutów bez iskrzenia. Po wciśnięciu przycisku TURBO pojawia się delikatne iskrzenie wewnątrz obudowy na szczotkach. Prędkość miksera przy biegu 5 i TURBO jest taka sama jednak przy biegu 5 nie iskrzy, natomiast przy TURBO widać iskrzenie w środku (nic nie śmierdzi).
  Zastanawiam się czy tak być powinno i czy nie zanieść ponownie do serwisu.
  Dlaczego na biegach 1-5 nie ma iskrzenia a przy TURBO iskrzy? Jesli szczotki wymagałyby dotarcia to iskrzyłoby chyba na każdym biegu - a napewno na 5 skoro taką samą ma moc jak przy TURBO ?
 • #3
  movzx
  Level 39  
  Proszę nie odkopywać tematów archiwalnych.
  Delikatne iskrzenie szczotek w silniku komutatorowym jest normalne.