Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altusy 75 do wzmaka sony

TanX12 27 Lis 2004 14:19 1869 23
  • #1 27 Lis 2004 14:19
    TanX12
    Poziom 12  

Mam altuski 75 i chcę se kupić ten oto wzmak http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35518564 do nich bo radmor 5102 nie daje im rady:)
    Czy wsytarczą mi mocy te altuski, czy nie padnę przy słychaniu na maxa, bo lubię się wyżywać:)

0 23
  • #2 27 Lis 2004 17:18
    micho a
    Poziom 35  

jeżeli ten wznak na serio robi w aa klasie to przy 480 wat poboru ma ze 2x 30 może 2x50 bo klasa a ma bardzo niską sprawnośc ale ładne brzmienie (chyba sie nie przeliczyłem ostatnio widziałem wzmak a klasy to dla 30 wat mocy chlał 450 wat :D )

czyli to altusy spokojnie wytrzymają troche szkoda wzmak a klasy do altusów z nbich tak czy tak nie ma brzmienia hi-fi a do takiego sprzętu jest lampa i a klasa ale twój wybór

jak wolisz czad to poszukaj do altusów diore ws503 za jakie 100-140 zł to ma 2x 50 /8 om i na pewno da rade

0
  • #3 27 Lis 2004 18:01
    TanX12
    Poziom 12  

A może z radka 5412 tez da się dużo wyciągnąć, czy raczej nie??
    Nistety mój wymoarzony radek 5102 jest dobry wręcz wspaniały przy słuchaniu do połowy regulatora z konturem, dlaej to już sie przesterowuje i kupa. Może znacie jakieś inne fajne wzmaki które dadzą duzo czadu??
    Mój kumpel ma jakiś wzmak sony chyab 12letni i gra tak głośno że nic mu w ogóle się nie równo, wogóle się nie przesterowuje. TYaki w drewnainym obicu jak radek z dużą gałką regulacji głośności, moze wiecie który to??

PS. CZym się różnią te 2 sprzety, czy ten altus jest solidny to tych altusow 75??
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35608618
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35375711

0
  • #4 27 Lis 2004 18:11
    Rocky Horror
    Poziom 31  

:arrow: Tanx

Radeon to chyba karty graficzne... Pozatym nie wiem czy zauważyłeś, ale na pierwszej podanej przez Ciebie aukcji jest wzmacniacz Technicsa, a nie Sony :wink:

Technicsowska klasa AA ma raczej mieszane opinie i wszystko wskazuje na to, że nie ma ona nic wspólnego z powszechnie znaną klasą A. Z resztą istnieją tylko cztery klasy - A, B, AB i C, a resza to tylko błąd nazewnictwa bądź chwyt marketingowy.
    Na obudowie jest podana moc pozorna, a wzmacniacz ma wg danych producenta 2x65W przy 8 omach.

Generalnie nie polecam wzmacniacza Technicsa, który ma mniej niż w granicach 25 lat, a zdecydowanie odradzam wzmacniacz Technicsa z końcem mocy na układzie scalonym. Paskudne brzmienie, a w przypadku awarii jedyną opłacalną formą naprawy jest kupno nowego wzmacniacza...
    Z resztą Sony też nie jest lepszy :?

Polecam natomiast WS503 (2x45W/8Ω ) lub wspomnianego Radmora 5412 (2x35W/8Ω ). Oba miażdżą wszystkie Technicsy i Sony pod każdym względem...

0
  • #5 27 Lis 2004 18:27
    TanX12
    Poziom 12  

Przejżałem se jeszcze inne wzmaki polskie i zauważyłem że bardzo fajan jest diora ws 504 lub ws 700. Ma moc 80wats i wygląd jak nowe wzmaki na cyzm i nardzo zależy, bo już mam radka 5102, który wygląd jak jakaś stacja wojskowa, tak samo jest z tę diorą ws 503 ta wygląda jak oscyloskop:). Podobny to najlepszy polski produkowane sprzęt??
    Co sądzicie o tym latusie do ktorego dalem linka??
    Czy radek 5412 nie bedzie się przesterowywał??Bow 5102 w połowie regulatora to noramlka:( Tego właśnie zaleta zachodniego sprzetu.

PS ten soniak o którymmówiłem to jest u mojego kumpla i naprawdę daje czadu, wygląda podbnie do diory ws 504 ma drewniane boki i regulację głośności taką wielką gałke jak w diorze tylko ze po prawej stronie, moze wiecie co to za wzmak??

0
  • #6 27 Lis 2004 18:47
    Rocky Horror
    Poziom 31  

TanX, chłopie powiedz mi, gdzie ty widziałeś jakikolwiek sprzet muzyczny RADEONA????

Cytat:
    Przejżałem se jeszcze inne wzmaki polskie i zauważyłem że bardzo fajan jest diora ws 504 lub ws 700

Mam na stanie WS504B (od WS504 rózni się tylko gniazdem zasilania korektora, a 700 ma więcej wersji kolorystycznych) i moge jednoznacznie stwierdzić że na tle poprzednich dokonań Diory jest to jawna pomyłka...
    Osobiście sądzę że priorytetem jest brzmienie wzmacniacza a nie jego wygląd, jakkolwiek wydaje mi się że aluminiowa obudowa Radmora biję Diorę na głowę, a fakt że przypomina wojskową radiostację nadaje mu wręcz profesjonalizmu :-)

Cytat:
    Podobny to najlepszy polski produkowane sprzęt??

Amplituner Radmor 5102 zakwalifikował się do spisu stu najwyższych i najbardziej pamiętnych polskich osiągnięć technologicznych XX wieku.

Cytat:
    Czy radeon 5412 nie bedzie się przesterowywał??

Patrz: pierwsza linijka postu

Cytat:
    ma drewniane boki i regulację głośności taką wielką gałke jak w diorze tylko ze po prawej stronie, moze wiecie co to za wzmacniacz??

Trudno powiedzieć. Na tym schemacie wyglądu opiera się większość wzmacniaczy wyprodukowanych przez Sony...

0
  • #7 27 Lis 2004 19:07
    TanX12
    Poziom 12  

No to wkońcu jak jest z tym radmorem i diorą ws504 bo nie pwoeidziałeś w końcu;). Prtzymieżam si,ę jednka to zakupu radmora 5412 beę miał wtedy komplet do radmorka 5102, czy dobrze wybralem??Czy często zdajzrają się awarie w 5214m, bo 5102 jest niezniszczalny oprócz jednej rzrczy, w mioim radku ciagle padają wzkaźniki poziomu, ciagle tzreba je nastawiać:|

0
  • #8 27 Lis 2004 19:43
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak ktos pisze ze go wkurza ze sprzet jest kijowy bo nie mozna go podkrecic do konca bo sie przesterowmuje to mnie normalnie krew zalewa a niestety duuzo jest takich osob. To w jakim polozeniu regulatora wzmak sie przesteruje zalezy od tego jak duza amplitude ma na wejsciu. Nie dziwcie ze ze wzmak nierdzi na 1/3 glosnosci jak jest podlaczony do kompa w ktorym glosnosc jest na max. To normalny objaw jak sygnal na wejsciu jezt za duzy. Poprostu wzmak wtedy przy danym polozemniu regulatora oddaje cala moc i jak dasz wiecej to nie wezmie dodatkowych watow z kosmosu tylko sie przesteruje. Sprawdz w dokumentacji jaki jest nominalny sygnal wejscia i zadbaj zeby taki byl i nic sie nie przesteruje. jesli nie masz dokumentacji to scisz na maxa zrodlo, daj wzmaka na maxa i podglasniaj zrodlo do takiego momentu gdy bedzie jeszcze czysto gral. Wtedy bedziesz mogl machac galka we wszystkie strony i zawsze bedzie ok:) Bedziesz mial tak jak Twoj kumpel w soniaku:)

0
  • #9 27 Lis 2004 19:52
    TanX12
    Poziom 12  

Muszę tu jeden wielki błąd zauwazyć! Komputer jest elementem który akurat cicho nadaje!
    Tę samą głośnośc co z radia na 3 uzyskując grając z kompa na 4!!!!<wszystkow kompie jest na maxa!>A radke przy graniu z radia to przesterowuje się już przy 4 nawte jak słucham radia zet ktore ma najmocniejszy sygnal, albo na radiostacji przy 5!
    I teraz to mnie krerw zalewa!!!
    Czy radeon 5412 też się przesterowuje przy graniu radia juznna pół regulatora??

PS. Jak powiedizałem uzywam ALTUSÓW 75, słyszałem że to radeon nie daje rady takim kolosomi się tak szybko przesterowuje

PS2. Uważam że regulacja głośności w radku 5102 jest jednka za dużźa, jak wyłączyłem wszystkie kontury i regulację wziłem na zero vbarwy i puścilem na maxa to były tak głośnościo zę nie wiem, 100razy niż w soniaku mojego kumpla, jednk po co to robić, jak największa jest przyjemnośc jak się słucha z basami, a nie chuczenia treblów z głośników nie??

0
  • #10 27 Lis 2004 20:34
    Rocky Horror
    Poziom 31  

Hmm...

Generalnie Diora WS504 i Radmor 5412 to trochę zbyt różne sprzęty żeby dało się je porownać...
    Radmor w znacznym stopniu wygrywa jakością wykonania. Wszystkie elementy są dobrane z odpowiednim zapasem, stopień mocy ma zapewnione dobre chłodzenie, zasilacz jest mocno nadmiarowy. Każdy ukad ma własnee miejsce, a całość jest rozsądnie podzielona na sekcje. Ponadto wykonany całkowicie w technice tranzystorowej, z ogólnodostępnych podzespołów. Wszelkie naprawy kosztują grosze, tymbardziej że Radmory należą do raczej mało zawodnych sprzętów. Pozatym to amplituner, mamy więc do dyspozycji radio.

Diora natomiast budzi podejrzenia już swoim zleksza tandetnie wyglądającym plastikowym panelem, niatomiast totalnie rozczarowuje po zajrzeniu do środka i obejrzeniu schematu...
    Jest to może stosunkowo funkcjonalny wzmacniacz o dość dużej mocy, ale wykorzystane w nim rozwiązania techniczne są kontrowersyjne. Wzmacniacz mocy bazuje na dwóch hybrydach Sanyo STK4042 lub 4044, zależnie od wersji. Nie jest konieczne że układ pójdzie w szybkim tempie z dymem, tym nie mniej jednak nowy kosztuje w zależności od sklepu - od 100zł w górę za sztukę. Układy zabezpieczeń działają tylko przy dodatniej (!) połówce wzmacnianego sygnału.
    Prawie cały tor sygnału opiera się o scalone wzmacniacze operacyjne które wytwarzają dosyć wyraźną ilość szumów. Klucz elektroniczny jako przełącznik źródeł też ma swój wkład w parametry sygnału, a przypieczentowaniem tej twórczości radosnej jest idiotycznie niska impedancja wejściowa - 68kΩ ...
    Oba wzmacniacze mocy mają przynajmniej rozdzielone źródła napięcia zasilania, ale pojemność 2x4700uF przy 80W to też nie za dużo...
    Kwestia doboru mocy transformatora do mocy wzmacniacza jest rzeczą conajmniej dyskusyjną. Na trafie widnieje wyraźny napis "120VA", chociaż jego wymiary wskazywałyby na więcej.. Wszystko to stawia problem w świetle jednej wielkiej niewiadomej.
    Nierozumiem też właściwie sensu stanu Standby, w którym cała elektronika wciąż jest zasilana, a tylko otwierają się przekaźniki na wyjściach mocy i układ sterowania zmienia tryb pracy na czuwanie...

Nie wiem czy rozpisywanie się na temat brzmienia nie będzie trochę niebezpieczne, gdyż każdy odbiera je inaczej...
    Cóż, jakkolwiek do brzmienia 5412 nie mam żadnych zastrzeżeń, tak nijak nie jestem w stanie zaakceptować dzwięku z WS504. Wogóle z hybryd STK... Diora owszem potrafi zatrząść domem i doprowadzić sąsiadów do szaleństwa, ale właściwie nic ponadto. Dzwięk WS504 jest strasznie głuchy i zmulony, średnie tony uciekają gdzieś w siną dal, a bas tylko huczy i dudni... Brzmienie Radmora ma w sobie pewien rozmach, charyzmę, a Diory - wręcz przeciwnie :?

Generalnie zarówno Radmor 5412, jak i wogóle każdy Radmor (nie licząc może serii 55xx która przypomina już trochę Diory "500"), jest konstrukcją przemyślaną, gdzie kładzono duży nacisk na parametry przenoszonego sygnału. Natomiast projekt WS504 wykazuje szereg wręcz druzgocących w ilości wad i niedociągnieć. Jest więcej niż pewne, że mój egzemplarz ulegnie diametralnym przeróbkom zarówno ze stron uzytkowych, jak i układowych, co właściwie już następuje. Cały wzmacniacz mocy zostanie zastąpiony układem tranzystorowym, a po zasilaczu zostaną jedynie kondensatory i ścieżki na płytce. Z dotychczasowego WS504B zostanie praktycznie obudowa, układ sterowania, niektóre elementy przedwzmacniacza i główna płyta z kondensatorami i układami opóźnionego załączania głośników...

Cytat:
    Czy radeon 5412 też się przesterowuje przy graniu radia juznna pół regulatora??

CO TY MASZ Z TYM RADEONEM???

Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie przesterowania... Jakby nie było, moc przy 8Ω będzie ponad dwukrotnie wyższa. Nie wiem w jakim pokoju wszystko gra, o jakiej akustyce, ale oddalenie progu przesterowania powinno być odczuwalne.

0
  • #11 27 Lis 2004 21:12
    ALTON
    Poziom 38  

Boże skończ radeonować,krew człowieka zalewa jak to czyta :?.TanX Ty chyba pochodzisz z epoki gdzie plastik i tandeta rządzi.

Rocky Horror musze cię sprostować.Akurat 2x4700uF na 80W jest wystarczające ;)

0
  • #12 27 Lis 2004 21:23
    Rocky Horror
    Poziom 31  

Nawet wystarczające.. Ale z 2x6800uF lub więcej nie zaszkodzi, a polepszy odpowiedź zasilacza na mocne obciążenia przy częstotliwościach w okolicach dolnego skraju pasma przenoszenia :-)

0
  • #13 27 Lis 2004 21:38
    TanX12
    Poziom 12  

Czyli sądzicieże nie opłaca się kupować diory, bo będzie się psuła??
    Czy diora też potrafi się prtzesterować, czy ten porblem dotyczy raczej radmorów??
    CZy jest odczuwalna różnica mocy międzie radmorem 5412 a diorą a radmorem 5102??
    A co sądzicie o tym wzmaku latus V-600 do którego na początku podałem linka??Wydej mi się niezły. 100wats w polskim sprzęcie:D

0
  • #14 27 Lis 2004 22:17
    Rocky Horror
    Poziom 31  

TanX napisał:
    Czyli sądzicieże nie opłaca się kupować diory, bo będzie się psuła??

I tak i nie... Odradzam generalnie ze względu na dość dziwny punkt widzenia jego twórców na jakość dzwięku, oraz fakt że potencjalna awaria puściłaby Cię z torbami...

Cytat:
    Czy diora też potrafi się prtzesterować, czy ten porblem dotyczy raczej radmorów??

Generalnie ciężko przesterować Diorę z uwagi na samą jej moc. W końcu to 2x80W, czyli całkiem sporo... Z drugiej strony nie wiem na ile wysoki masz temperament jak chodzi o głośne słuchanie :wink: . A Diora będzie mocniejsza od kolumn, mogłaby je uszkodzić...

Cytat:
    CZy jest odczuwalna różnica mocy międzie radmorem 5412 a diorą a radmorem 5102??

Między oboma Radmorami różnice mocy nie będą tak odczuwalne jak między Radmorami a Diorą - na korzyść Diory. Z drugiej strony oba Radmory miażdżą Diorę pod względem parametrów, między innymi równomierności charakterystyki przenoszenia. O wypadkowym wrażeniu głośności dzwięku w znaczym stopniu stanowi bas, a ten w Radmorach sięga niżej, dzięki czemu może wydawać się głośniejszy.

Cytat:
    A co sądzicie o tym wzmaku latus V-600 do którego na początku podałem linka??Wydej mi się niezły. 100wats w polskim sprzęcie:D

Niestety osobiście nic nie wiem o wzmacniaczach Altusa :( ... Trochę trudno uwieżyć żeby miał taką moc, zwłaszcza że sprzedawcy na Allegro lubią niejednokrotnie znacznie zawyżać parametry. Pozatym nie wiedzieć czemu, na wskaźnikach np eksportowej Unitry WS432 "Serie digitale" też pisało 80W na kanał, a miała 35... A wzmacniacze Altus prawdopodobnie też szły na eksport :wink:

0
  • #15 27 Lis 2004 22:27
    adamst1
    Poziom 18  

Ten Altus V-600 to WSH205 - najlepszy polski wzmacniacz - końcówka mocy taka jak w WS-503, natomiast każdy kanał jest zasilany z oddzielnego trafa 120W i przedwzmacniacz jest lepszy. Ogólnie - jak Cię stać, to kupuj, tym bardziej że ten sprzedawca to kolekcjoner starych sprzętów i wszystkie są naprawdę w idealnym stanie - ostatnio kupowałem od niego CDF-001 Foniki i byłem naprawdę w szoku jak zobaczyłem te wszystkie WS-503, WSH205 etc... Także POLECAM!!!

0
  • #16 27 Lis 2004 22:31
    micho a
    Poziom 35  

azdy wzmacniacz jest przesterowywalny !!!!!! człowieku po prostu jak dasz na fulla i bass na fulla z właczonym loudnes to choćbyś na wejściu miał nominalne 500mV to i tak sie przersteruje !!!!
    po prostu tak sie nie da

przesterowanie najprościej tłumacząc to stan w którym wzmak osiąga mo powyżej tej do której jest zaprojektowany i wtedy ze względów żę :
    1. zasilacz nie wyrabia prądowo
    2.za niskie jest uzas na większą moc
    3.czasem płynie za duży prąd w stopniu mocy i wzmak sie przegrzewa

zaczyna sie obcinanie sinusoidy objawione pierdzeniem i tyle

gdyby jakiś wzmak był nieprzestorowywalny to miał buy moc równą nieskończoności bo wiecznie byś podgłaszxał a o n by nie pierdział :sm30: marzenie po prostu ale niemożliwe FIZYCZNIE !!!!!!

0
  • #17 27 Lis 2004 22:44
    Rocky Horror
    Poziom 31  

Ściślej mówiąc - przesterowanie to podanie na wzmacniacz sygnału o większej amplitudzie, niż taka która powoduje jego całkowite wysterowanie. Co w konsekwencji objawia się obcinaniem wierzchołków przebiegu sygnału...

Hmm.. Ze wzmacniaczem o nieograniczonej mocy byłby jeden zasadniczy problem - nie starczyłoby całej energii wszechświata na całkowite wykorzystanie jego potencjału :wink: .

0
  • #18 27 Lis 2004 22:54
    TanX12
    Poziom 12  

No dobra ale czemu polski sprzet jest tak łatwo przesterewalny??
    Przeciez ten mój radek przy 1/3 przy radiu zaczyna się przesterowywać:/
    Ten soniak mojego kupla przy słuchaniu z CD<deck> nie przesterowuje się nawet przy 3/4 głośności, sowją drogą msuzę się dowiedzieć jaką ma moc ten soniak, wiem że podczepia do niego altusy 300 i razme tworzą dobra parę. Miałem okazję jeszcze słyszeć amatora, meluzynę, kleopatrę 2. I jedynym radiem które mi się przesterowało dopiero przy 3/4 była kleopatra, w ogóle bardzo dobry wzmacniacz, dźwikę zupełnie iinny niż we wszystkich wzmakach. Czysty, bardzo dobzre dobrany wyski ton, basy też na odpowiednim paśmie, on jedyn potrafił pociągnąć uscher - yeach na mocnych basach, radek i inne nie mają takiego basu w swoim paśmie. A co wy sądzicie o kleopatzre 2 WSH-402??
    Zauważyłem, że też mają znaczenie kolumny jakie się podłacza, bo wbrew pozorom co mówią za mocne kolumny powodują że wzmak się szybciej przesterowuje. Takiego porównania dokonałem na amatorku 2B. Podłączyłem do niego fonici 20wats 8Ω <te z materialowym zawieszeniem basów i szarmym szyciem z przodu każdy wie o czym mówię> i amator sie przesterował dopiero przy 8/10regulatora; tymczasem jak dopiąłem altusy 75 bass był 3 razy więszky ale amatorek się przesterował UWAGA już przy 5/10regulatora:(. Spróbowałem ejszce na radku 5102, meluzynie i kleopatzre 2. Efekt był taki: przy radku 5102 nie dały rady do 1/4 regulatora te fonici : przy meluzynie fonici dszły do 3/4 regulatora i nie przesterowały się lecz dalej nie pociągnęły siłowo, zaś meluzynka przy latusach przesterowała się przy 6/10regulatora : Fonici na kleopatze też nie dały rady jak w radku nawet do połowy:( zas przy altusach kleopatra 2 przesterował się dopiero za 3/4 regulatora Co jest powdoem że kleoptara się tak póxnoi przesterowuje, duży zapsa mocy??przystosowanie do mocnych kolumn?? Jak widziecie w amatorku i meluzynie widac było żer przesterowanie zależy od wielkości kolumn. Obie kolumny maja po 8Ω więc obciążenie ejst takie same, różnią się tylko moca 20 vs. 60 czyli 3 razy więcej. Podzielcie się swoim zdaniem co do przesterowania i co do kleopatry 2 skąd się bierze jej pożądność:)
    POZDRAWIAM

0
  • #21 27 Lis 2004 23:32
    TanX12
    Poziom 12  

Sory ale ostatnio ciagle gadałem o kartach graficznych i takmmi już weszło że jak jest coś rad.....tozawse to poisze lepiej napiszcie coś o przesetroiwaniu i cos o kleopatzre 2??:>

0
  • #22 28 Lis 2004 08:48
    ALTON
    Poziom 38  

TanX twój temat nie ma sęsu.Ja proponuje zakończyć dywagacje na temat czy sony się przesteruje czy diora nie.Kup co chcesz.Polecili ci RADMORA ty jednak pytasz o 10 wzmacniacz z rzędu.... .ZDECYDUJ SIĘ

0
  • #23 28 Lis 2004 12:18
    Rocky Horror
    Poziom 31  

TanX napisał:
    ostatnio ciagle gadałem o kartach graficznych i takmmi już weszło

Można się pomylić raz czy dwa... Ale to już zakrawa o patologię :cunning: .

Pozatym popieram wypowiedź ALTONA. Problem też polega na wspomnianej przeze mnie akustyce, kupienie nowego wzmacniacza może nic nie dać, a już tymbadziej nic nie wnosi dyskusja na temat przesterowania - to tylko świadczy o czułości wzmacniacza i o niczym więcej. Ja wywracałem cały pokój do góry nogami żeby osiągnąć dobre warunki akustyczne, w efekcie czego stworzyłem jego lustrzane odbicie w stosunku do wersji zanim trafiły tu sprzęty, o prawie idealnej symetrii - a i tak jeszcze nie doszedłem do perfekcji... A jest to zabieg znacznie bardziej angażujący niż dobór wzmacniacza do kolumn. Tym się trzeba zająć w pierwszej kolejności! Dlatego dyskusja na temat doboru nowego wzmacniacza bez uwzględnienia akustyki, najzupełniej mija się z celem...

0
  • #24 28 Lis 2004 13:06
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Teat zamykam, a kolega Tanx lepiej niech zwroci uwage na ilosc swoich ostrzezen!

0