Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADG 689 - zatrzymuje się przy grzaniu wody

01 Wrz 2011 21:48 4535 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich domowych majsterkowiczów !

Posiadam zmywarkę Whirpool ADG 689. Od jakiegoś czasu zaczęła się zatrzymywać na wszystkich programach przy grzaniu wody. Początek programu przebiega prawidłowo tzn.: nabiera wodę, płucze około 10min, wypuszcza wodę, ponownie nabiera i zaczyna płukać. Program dochodzi do momentu grzania wody i się zatrzymuje. Włączam ją ponownie, chwile płucze i znów postój w momencie grzania wody. Rozebrałem całą maszynę, przeprowadziłem oględziny przewodów do grzałki i są ok, grzałka ok, reszta podzespołów na pierwszy rzut oka również ok. Przekaźnik odpowiedzialny za załączanie grzałki na płycie również wygląda na sprawny. Usuwanie tej usterki spędza mi sen z powiek, żona ryje beret że ma ręce suche od mycia garów... Chętnych do pomocy zapraszam do dyskusji...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Co to znaczy "grzałka ok"? Nie ma co macać, tylko do sprawdzenia rezystancja. Jeśli nie jest około 27Ω to grzałka padnięta. Jeśli to nie to, to sprawdź czy w odpowiednim momencie dochodzi napięcie, ciągłość przewodów itp. Jak dalej nie to, to trzeba pewnie pogrzebać w module.
  • Poziom 9  
    Grzałka powinna być sprawna (po załączeniu ręcznym przekaźnika, wodę grzeje). Przekaźnik również powinien być sprawny, po dostaniu napięcia załącza się na moment i wyłącza się. Nie wiem co może być przyczyną jego rozłączania się.
  • Poziom 39  
    A jakże to "ręcznie" włączasz ten przekaźnik, i jak sprawdzasz że dostaje napięcie a nie trzyma?
  • Poziom 9  
    Zmywarka jest rozebrania i mam dostęp do modułu. Zdjąłem klapkę od przekaźnika i w trakcie pracy zmywarki wszystko widać jak się zachowuje. Gdy przekaźnik dostanie prąd to się załącza, ale po chwili i nie wiem od czego to zależy rozłącza się, i zmywarka się zatrzymuje. Włączam ją ponownie, mycie trwa około 1min. przekaźnik dostaje prąd, słychać "cyknięcie", ale mimo to zmywarka zatrzymuje się. Grzałka ma 25,9Ω.
  • Poziom 20  
    daj foto modułu
  • Poziom 9  
    oto foto modułu

• Pomocny post
    Poziom 20  

sprawdź kondensator wymień i po sprawie ;)
  • Poziom 9  
    Kondensator po sprawdzeniu okazał się niesprawny, zamiast 1,5uF pojemności miał pod 0,9uF. Trochę kłopotu było z dostaniem nowego, ale się udało i po wlutowaniu zmywarka DZIAŁA !!!
    Wielkie podziękowania dla kolegi peterwolski za precyzyjne i trafne zdiagnozowanie usterki.
    Nie pozostaje nic innego jak tylko zamknąć wątek.

Pozdrawiam wszystkich domowych majsterkowiczów.