Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

METABO Power 280-10 50 L sprężarka kompresor

02 Wrz 2011 12:50 10060 11
  • Poziom 9  
    Co myślicie o takiej sprężarce ?
    Dziękuje z góry za odpowiedzi

Kompresor tłokowy
    Metabo Power 280-10/50

Zastosowania:
    Mobilny, dyspozycyjny, olejowy kompresor tłokowy z napędęm bezpośrednim.

Informacje o produkcie:
    do profesjonalnych zastosowań;
    wyłącznik ciśnieniowy z odciążającym zaworem rozruchowym szczególnie przydatnym przy rozruchu w niskich temperaturach;
    reduktor ciśnienia;
    2 manometry - wskazanie ciśnienia w zbiorniku i ciśnienia wyjściowego po redukcji;
    produkt całkowicie nowy, nigdy nie używany
    produkt w 100% oryginalny!!
    cena brutto z gwarancją producenta
    dokumentem zakupu (paragon lub faktura)

Dane techniczne:

Maksymalna moc silnika 2,2 KW
    Obroty na wale sprężarki 2850 min-1
    Wydajność teoretyczna (na ssaniu) 280 l/min
    Wydajność efektywna (przy nadciśnieniu 7 bar) 132 l/min
    Pojemność zbiornika 50
    Ilość cylindrów 1
    Ilość stopni sprężania 1
    Ciśnienie nominalne 10 bar
    Wymiary (dł. x szer. x wys.) 880x410x700 mm
    Typ zbiornika C - mobilny
    Typ głowicy D4
    Ciężar 39 kg

Zakres dostawy:

- Kompresor tłokowy Power 280-10/50
    - opakowanie kartonowe
    - instrukcja obsługi
    - podbita karta gwarancyjna
    - dowód zakupu paragon lub faktura
  • Poziom 9  
    Przyłączę się też do tematu koledzy bo nie znam się na tych zabawkach i nie wiem który wart kupna pod względem wydajności i wytrzymałości przy dłuższej pracy do 30min. czasami.Służyć ma do przedmuchiwania części i maszyn rolniczych oraz pompowania kół: Metabo PROFI 320-10/50 , Kupczyk KV340/24 , Kupczyk KV340/50 ?.Miał ktoś styczność z kompresorem o poj. 24 i 50L. z tako samo sprężarko jak jest u Kupczyka,która butla lepsza pod względem rzadszego lub krótszego załączania się kompresora i wydajniejsza?. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Cześć. Polecam Ci kompresor Metabo Profi 320-10/50. Spokojnie da radę w tych zastosowaniach co piszesz. Działałem na kompresorze Metabo. Kilku znajomych również używa. Począwszy od małego kompresora Metabo Basic 240-8/24 po większe sztuki i nie narzekają. Obecne kompresory Metabo to dawne Electra Beckum - firma z wieloletnim doświadczeniem w pneumatyce. Także ja polecam zdecydowanie. Tamtych pozostałych nie znam. Rozeznaj czy to aby nie jakieś chińskie maszyny. Metabo z tego co mi wiadomo baniaki ma włoskie.
  • Poziom 10  
    Z doświadczenia polecam Metabo Profi 320-10/100, który kupiłem w firmie Salon Techniczny w Krakowie w 2007 roku. Duży zbiornik, wydajność efektywna 222 l/min dla mnie w zupełności wystarczą. Myślę jednak, żę kompresor Power 280-10 50, który jest niewiele słabszy powinien dać radę Kwestia doboru odpowiednich narzędzi i nie stosowania zbyt długich przewodów spiralnych, bo traci się na ciśnieniu.
  • Poziom 14  
    Zdecydowanie metabo żywotne sprzety i dostępność do każdej części .
    Jeszcze bardzo dobre są kompresory Walter -korpusy sprężarek czyli tam gdzie jest umiejscowiony głowny wał z korbowodem są żeliwne a nie aluminiowe ,trójtłokowe spręzarki zaczynające sie od małych pojemności zbiorników od 50l,solidna prosta konstrukcja świadcząca o niezawodnosci.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za odpowiedzi
    Temat uważam za zamknięty
  • Poziom 35  
    Wybaczcie, ale po czasie podłącze się pod temat. Nabyłem uszkodzony kompresor Metabo Power 280/10/50, w którym rozleciał się korbowód. Moim zdaniem bardzo jest "odchudzona" ta część sprężarki, pewnie z Chin.
    Jakoś nie mogę namierzyć, kto tym handluje, lub kto ma taki korbowód do odsprzedania - nr katalogowy 7110100. Proszę o pomoc w tym temacie.
  • Poziom 35  
    Ponawiam prośbę w sprawie wskazania placówki, w której mogę nabyć korbowód do tego wynalazku, bądź osoby, która odsprzeda mi go.
  • Poziom 27  
    W każdym serwisie markowych elektronarzędzi lub pisz na pw
  • Poziom 10  
    Witam, wiem że temat wiekowy, ale mam pytanie odnośnie tego modelu. Spaliło mi się uzwojenie stojana, potrzebuję inne sprawne, niekoniecznie nowe. Czy może ktoś ma, lub wie skąd zdobyć ?

Dodano po 15 [minuty]:

w serwisie Metabo w Stargardzie maja tylko cały silnik
  • Poziom 36  
    A przezwojenie w odpowiednim zakładzie?
  • Poziom 10  
    jest taka opcja tylko koszt pewnie będzie wysoki. Przewinięcie uzwojenia to koszt ok 300 zł, gdzie nowa taka sprężarka kosztuje 650....