Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter USB-BMX512 od AVT.PL dziwne działanie.

pablozamek 02 Wrz 2011 13:00 2330 5
 • #1 02 Wrz 2011 13:00
  pablozamek
  Poziom 10  

  Witam wszystkich zainteresowanych.

  Ostatnio używając tego konwertera zauważyłem jeden poważny aczkolwiek dziwny problem. Mianowicie sam konwerter pracuje prawidłowo do momentu gdy w pobliżu nie zostanie załączony do sieci jakiś większy odbiornik, który stworzy jakieś zakłócenie. Wtedy w moim przypadku FreeStyler pracuje nadal lecz sam konwerter przerywa działanie oraz połączenie z kompem. Gdy pracowałem w pokoju takim urządzeniem była lutownica. Za każdym razem włączając ją konwerter przerywał pracę. Na początku nie zmartwiło mnie to zbytnio.
  Lecz ostatnio pracując z oświetleniem na sali podczas imprezy włączając wytwornicę dymu konwerter przerwał pracę. I podczas trwania imprezy przerywał pracę za każdym razem gdy włączałem zadymienie. Oświetlenie po prostu gasło a konwerter musiałem podłączyć jeszcze raz oraz zresetować program.

  Powstaje pytanie. Jak można rozwiązać taki problem?

  Zauważyłem w sieci również modele z separacją galwaniczną. Czy taki model będzie pracował stabilniej ?
  Czy jest to problem używanych przewodów DMX oraz USB ? . Dodam, że używam przewodu USB niezwykle krótkiego oraz ekranowanego.

  0 5
 • #3 21 Wrz 2011 23:48
  pablozamek
  Poziom 10  

  Pytanie: czy istnieje możliwość modyfikacji takiego konwertera lub zbudowania urządzenia separującego galwanicznie sygnał DMX ??

  0
 • #5 25 Wrz 2011 04:39
  zespolalfa
  Poziom 9  

  Kupiłem z opto i nic nie pomogło. Konwertery te wieszają się po dostaniu impulsów od strony linii DMX i choć optoizolacja powinna pomóc - nie pomaga. U mnie pomogło dopiero zasilenie WSZYSTKICH urządzeń DMX poprzez listwę przeciwprzepięciową do kompa - problemy zniknęły od razu.
  Nie próbowałem zewnętrznego optoizolatora, może zadziała.

  0
 • #6 27 Wrz 2011 11:49
  pablozamek
  Poziom 10  

  dzięki za sugestie. Przy następnej okazji spróbuję różnych sposobów na pozbycie się tego efektu.

  0