Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter USB-BMX512 od AVT.PL dziwne działanie.

pablozamek 02 Wrz 2011 13:00 2303 5
  • #1 02 Wrz 2011 13:00
    pablozamek
    Poziom 10  

Witam wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio używając tego konwertera zauważyłem jeden poważny aczkolwiek dziwny problem. Mianowicie sam konwerter pracuje prawidłowo do momentu gdy w pobliżu nie zostanie załączony do sieci jakiś większy odbiornik, który stworzy jakieś zakłócenie. Wtedy w moim przypadku FreeStyler pracuje nadal lecz sam konwerter przerywa działanie oraz połączenie z kompem. Gdy pracowałem w pokoju takim urządzeniem była lutownica. Za każdym razem włączając ją konwerter przerywał pracę. Na początku nie zmartwiło mnie to zbytnio.
    Lecz ostatnio pracując z oświetleniem na sali podczas imprezy włączając wytwornicę dymu konwerter przerwał pracę. I podczas trwania imprezy przerywał pracę za każdym razem gdy włączałem zadymienie. Oświetlenie po prostu gasło a konwerter musiałem podłączyć jeszcze raz oraz zresetować program.

Powstaje pytanie. Jak można rozwiązać taki problem?

Zauważyłem w sieci również modele z separacją galwaniczną. Czy taki model będzie pracował stabilniej ?
    Czy jest to problem używanych przewodów DMX oraz USB ? . Dodam, że używam przewodu USB niezwykle krótkiego oraz ekranowanego.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Wrz 2011 23:48
    pablozamek
    Poziom 10  

Pytanie: czy istnieje możliwość modyfikacji takiego konwertera lub zbudowania urządzenia separującego galwanicznie sygnał DMX ??

0
  • #5 25 Wrz 2011 04:39
    zespolalfa
    Poziom 9  

Kupiłem z opto i nic nie pomogło. Konwertery te wieszają się po dostaniu impulsów od strony linii DMX i choć optoizolacja powinna pomóc - nie pomaga. U mnie pomogło dopiero zasilenie WSZYSTKICH urządzeń DMX poprzez listwę przeciwprzepięciową do kompa - problemy zniknęły od razu.
    Nie próbowałem zewnętrznego optoizolatora, może zadziała.

0
  • #6 27 Wrz 2011 11:49
    pablozamek
    Poziom 10  

dzięki za sugestie. Przy następnej okazji spróbuję różnych sposobów na pozbycie się tego efektu.

0