Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasialacz warsztatowy na LM2576

27 Lis 2004 15:32 2245 12
  • Poziom 14  
    witam

czy ktos moze popelnil takie urzadzenie?zastanawiam sie czy dobrze sprawowalby sie jako zasilacz warsztatowy regulowany 2-30V/3A?

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Zrobiłem taki na LM2576-ADJ wg schematu z PE. Jak znajde to dołącze skan. Chodzi super. 3A mi wystarcza, ma regulacje prądu. Dołączyłem woltomierz i amperomierz 3 cyfry.
    I co najważniejsze - nie grzeje się. Na stabilizatorze jest mały radiator.
    Moge dorzucic jeszcze rysunek plytki, ktora zaprojektowałem.

BTW. Skad bierzesz te scalaki, bo jako sample juz nie wysylaja - trzeba zaplacic 20$ za koszty wysylki.
  • Poziom 14  
    scalaczki kupuje na wolumenie lub w Semicondustors Bank Ltd w Warszawie na Hożej,sprzedają tez wysyłkowo,co do tej plytki to chetnie bym ja zobaczyl

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    PioM napisał:
    Zrobiłem taki na LM2576-ADJ wg schematu z PE. Jak znajde to dołącze skan. Chodzi super. 3A mi wystarcza, ma regulacje prądu. Dołączyłem woltomierz i amperomierz 3 cyfry.
    I co najważniejsze - nie grzeje się. Na stabilizatorze jest mały radiator.
    Moge dorzucic jeszcze rysunek plytki, ktora zaprojektowałem.

BTW. Skad bierzesz te scalaki, bo jako sample juz nie wysylaja - trzeba zaplacic 20$ za koszty wysylki.

Możesz podac z jakiego czasopisma wziąłes schemat ?Masz może rysunki płytek ?
  • Poziom 12  
    Tylko że żaden z tych schematów w Elektronice Praktycznej nie posiada regulacji prą du wyjsciowego jak sugeruje post
  • Poziom 19  
    Chciałem powiedzieć, że jak wtedy zrobiłem ten zasilacz, to do tej pory działa. Używany jest codziennie w serwisie. Dwa razy potencjometry wymieniałem, bo się wytarły.
    Ostatnio odgrzebałem schemat, bo przypadkiem podłączając odwrotnie akumulator żelowy upalił się tranzystor.

W załączeniu płytka i schemat, skonwertowane z Protela 99SE do Altium 16. Może się przyda. Opis elementów trochę niedokładny, ale jest. To był jeden z moich pierwszych projektów 15 lat temu.

Podłączone były do niego woltomierze z AVT. Transformator był na zamówienie z osobnym uzwojeniem do ich zasilania.
    Pamiętam, jak znajomy mi nawijał dławik, a LM zamawiałem jako sample. Teraz wszystko kosztuje grosze....
  • Poziom 35  
    Code:
    ...skonwertowane z Protela 99SE do Altium 16

Coś ta konwersja nie do końca zadziałała, bo schemat można otworzyć i jest jako tako czytelny. Natomiast PCB - nie można otworzyć. Możesz zamieścić pliki z Protela99 SE?
  • Poziom 35  
    Teraz OK. I PCB można oglądać i schemat. Dzięki.
  • Poziom 12  
    Jak otworzyć PCB pod Windows 10 ?Jakim programem ,bo Protel SE niestety nie działa pod Windows 10
  • Poziom 35  
    Ja te stare pliki otworzyłem Altium DXP (Windows10 64 bit)