Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodozny wyświetlacz elektronicznego licznika PAFAL energii

02 Wrz 2011 14:41 2675 1
  • Poziom 17  
    Witam

Ostatnio otrzymałem od RWE pismo:
    "Uprzejmie informujemy, że licznik nr..... został poddany badaniu laboratoryjnemu. Urządzenie zostało wymienione dnia .... z powodu uszkodzenia wyświetlacza.

Ilość zużytej energii elektrycznej została odczytana w laboratorium i na tej podstawie dokonaliśmy korekty rozliczenia za energii dostarczoną w okresie pd 12.2009r do 05.2011.

Informujemy, że od dnia wymiany licznika rozliczenia będą prowadzone w oparciu o wskazania nowego urządzenia ....

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza dalsza współpraca przebiegała bez zakłóceń."

Drugie pismo że ''Fabryka aparatury pomiarowej PAFAl S.A. przeprasza klientów RWE za usterki w licznikach które objawiają się nie pełnym wyświetlaniem lub zanikiem wyświetlania zmierzonej ilości energii. Jednoczenie PAFAL zapewnia że uszkodzenie wyświetlacza nie ma wpływu na rejestrację pobranej energii elektrycznej, jaka została zmierzona przez licznik, gdyż jest ona rejestrowana i przechowywana w pamięci nie ulotnej licznika, która pozostaje sprawna.''

Oczywiście zużycie było większe. Pismo to jednak dostałem gdyż licznik był odczytywany co miesiąc i ilość energii zużytej nie zgadzał mi się z tym co do mnie przysyłają (licznik był sprawny). Zadzwoniłem by spytać się dlaczego mam co innego na faktorach a licznik pokazuje co innego ( oczywiście dobrze pokazuje) Ponieważ jest u mnie w bloku ochrona dowiedziałem się, że nie było inkasenta. Więcej wiem że liczniki zostały wymienione grupowo a nie tylko mój.

Pytanie brzmi. Czy jeśli licznik elektroniczny jest niesprawny według RWE to możne pobierać jakiekolwiek opłaty. Z mojej wiedzy urządzenie elektroniczne jest sprawne albo i niesprawne? Przecież nie można stwierdzić jednoznacznie czy w pamięci było dobrze zapisane czy licznik dobrze pokazywał a może w ogolę sobie coś liczył z kosmosu.

Jeśli licznik był sprawny a wiem, że był sprawny bo były robione odczyty prze zemnie (ja zainterweniowałem że oni coś maja spisane z kosmosu) i pokazywał odpowiednią wartość to dlaczego RWE kłamie i podpiera się laboratorium.

Czy mogę dać sprawę do sodu by oddali mi kasę od 12.2009 do dnia wymiany licznika?
  • Poziom 17  
    Sąsiadka dostała podobne pisemko że licznik był zepsuty a po prostu inkasenta jak nie było tak nie ma.