Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 2333HD zwarcie podczas podłączania kablówki

02 Wrz 2011 15:50 1955 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wczoraj zakupiłem Monitor ten i pod wpływem emocji od razu go podłączyłem. Jakie było moje zdziwienie jak się nic nie stało :!:
    Pomyślałem "To nie toster, sam się nie włączy, trzeba mu pomoc" następnie zacząłem szukać przycisku "Power". Po jego znalezieniu i wciśnięciu pojawił się napis z informacją że brak sygnału.To ja wtedy wyjąłem kabel od kablówki z mojego starego TV i chciałem włożyć do monitora (z funkcją TV), niestety nie udało mi się.Gdy kabel został zbliżony na taką odległość że wtyczka dotykała złącza wystąpił BŁYSK, następnie "wyskoczył korek" odpowiadająca za dopływ prądu do mojego pokoju i główny "korek". Wystraszyłem się, bo ostatnio jak mi korki wyskoczyły to spaliło się coś na płycie głównej laptopa i kina domowego. Podłączyłem jeszcze raz do prądu i działał więc pomyślałem że źle zrobiłem wkładając wtyczkę, gdy monitor jest pod napięciem. Wyjąłem wtyczkę od zasilania, włożyłem kabel od kablówki i kiedy chciałem podłączyć kabel zasilający znów błysk i korki wyskoczyły. Pomysłałem że zasilacz robi spięcie więc go wymieniłem lecz bez skutku.

Macie jakiś pomysł ? Mam kabel trójfazowy a instalacja posiada uziemienie.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 39  
    Ja mam taki pomysł, abyś sprowadził elektryka, niech sprawdzi instalację. A ty usiądź i się pomódl, że jeszcze żyjesz.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 27  
    Coś w tym jest wystarczy zrobić prosty test. Pomierzyć napięcie pomiędzy masa Samsunga a masa anteny. Ja bym twierdził że coś z samsungiem jest nie tak gdyż skoro twój tv stary pracuje dobrze to nowy powinien też. Chyba że korzystasz z innego gniazda zasilania i w nim jest coś zamieszane (na bolcu zamiast zera jest faza).
  • Poziom 13  
    A może kolego sprawdz czy przypadkiem na bolcu w gniazdku nie masz fazy.:D
    Dwa razy jechałem do ludzi że telewizor nie działa bo wywala bezpieczniki w domu. A tu niespodzianka w gniazdku z bolcem faza była na bolcu ,ot taki myk z tym prądem.
  • Poziom 9  
    Zapomniałem o temacie przepraszam.
    Okazało się że mieliście rację ;)
    Miałem faze na bolcu :O