Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Power LED zamiast halogenów - lampy dyskotekowe?

02 Sep 2011 16:36 5153 8
 • Level 12  
  Witam.
  Mam pytanie.
  Mam w dyskotece lampy, które oświetlają salę dając jakieś tam efekty. Żarówka to halogen 300W, która często się przepala, wypala uchwyt w którym jest mocowana.

  Chcę zrezygnować z używania potwornie drogich halogenów (1 szt. kosztuje 65 zł a na bieżąco świecą 4 sztuki) i pozmieniać na diody PowerLed - w jednej lampie zamiast jednej żarówki halogenowej zainstalować np. 3 - 4 PowerLEDy.

  Nie chcę tej potęgi światła jaką daje halogen - może to być 1/3 tej jasności - gdyż powierzchnia oświetlanego lokalu to około 40 m kw.

  Podpowiedzcie mi - jakie diody zastosować i ile?
 • Level 12  
  Witam ponownie - odwiedzających sporo temat a nikogo do pomcy? Czyżby temat LED był aż tak świeży?

  Szczerze mówiąc - rozmawiałem z przedstawicielem z jednej z większych firm oferującej oświetlenie LED. Zero kompetencji...

  Czekam więc dalej na jakąś pomocną odpowiedź

  Pozdrawiam
 • Level 15  
  Moim zdaniem ledy nie nadają się do takiego zastosowania. Przykład. Miałem żarówkę power led w przedpokoju i od ciągłego włączania i wyłączania wykończyłem ją tak że pewnego dnia nie chciała w ogóle zaświecić. Ledy podłączone do zasilacza 6v świeciły, oczywiście po rozebraniu żarówki. Tak że podejrzewam, że elektronika padła.
  Pozdrawiam
 • Level 22  
  Oświetlenie scen LED jest coraz popularniejsze. Pooglądaj sobie YT - koncerty, może coś znajdziesz i zobaczysz jak to świeci. Raczej powinieneś się zgłosić do firmy "produkującej" (z Chin oczywiście) oświetlenie dyskotekowe - stroboskopy, lasery, halogeny itd.
  omen:
  LED jako taki żyje. Żarówka musi się zepsuć, żeby producent nie padł.
  Konrad.
 • Level 12  
  omen600606 - http://youtu.be/Skp7pu__RrY - zanim wyrazisz opinię czy LED nie nadają się do takiego zastosowania - sprawdź dobrze. Masz link do LAMPY LED. Obejrzyj, przeczytaj specyfikację. Wiem co chcę zmienić u siebie - mam ku temu potrzebną wiedzę, która kończy się niestety w miejscu gdzie zaczyna się nauka o JASNOŚCI świecenia LED'ów


  Konradzie, przeglądam własnie allegro i tam widzę lampy dyskotekowe składające się z 150 - 300 led'ów. Są lampy również z trzema power Led ale to raczej zabawki - nie widziałem tego na żywo, a filmy na YT nie oddają tego co w rzeczywistości.
  Wybrałem się nawet do sklepu obejrzeć efekty świecenia takich lamp - ogólnie do przyjęcia w małych pomieszczeniach (takich jak moje).
  Mam - jak wcześniej napisałem - dwie lampy do przeróbki. I szukam tylko podpowiedzi jakie LED'y są mi potrzebne.

  Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. Czekam na następne sugestie :)
 • User removed account  
 • Level 12  
  serwisdomowy:

  nie, nie są łączone poprzez DMX: efekt DERBY od EuroLight i dwie kule na rotorze.
 • Level 12  
  A więc - kupiłem Power Led każda o mocy 5W i jasności ok 500Lm. zamontuję 4 sztuki i napiszę o efektach
 • Level 12  
  Gdyby ktoś pytał co i jak zrobiłem chętnie podpowiem.

  Lampa w tej chwili ma nieco inne światło - zdecydowałem się na zakup neutralnego źródła światła. Jest oczywiście ciemniej niż przy pracy z halogenami - ale efekt jest wyraźniejszy, ostry. Promienie węższe. Diody naprawdę świecą ładnie - kolory intensywne. Odrobina dymu z wytwornicy i efekt rośnie.

  Jestem zadowolony :)