Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką specjalizację wybrać? Automatyka przemysłowa czy programowanie mikroproceso

02 Wrz 2011 16:44 2058 4
  • Poziom 15  
    Co wybrać? Automatyka przemysłowa czy programowanie mikroprocesorów?
    Chodzi mi o to po której specjalizacji bez studiów łatwiej było by znaleźć pracę? Sam nie wiem co mnie bardziej interesuje. Jeśli zostałem dobrze poinformowany to wydaje mi się automatyka bardziej opłacalna.
    Ale ogólnie lubię pracę przy komputerze, lubię pisać w PHP a to także programowanie(wiem, że dużo łatwiejsze).
    Oraz nie wiem czy dobrze myślę. Automatyk żeby mógł obsłużyć maszyny ktoś musi je zaprogramować. Więc jeśli umiał bym zaprogramować to chyba obsłużyć też?
    Źle robią w szkołach. Ja np. nigdy nie widziałem maszyn sterowanych komputerowo.
    Widziałem tylko zwykłą pracę pneumatyki na ręcznych zaworach, sam coś przesuwałem itp, podobało mi się...
  • Poziom 12  
    Zasadniczo przed wycenieniem swojej wiedzy staram się oszacować ile kosztowała mnie włożonej pracy. Przeczytaj książkę o podstawach programowania mikroprocków czy automatyki przemysłowej, postaraj się oszacować tak ze zdrowym rozsądkiem ile potrzebujesz włożyć pracy aby zaprogramować zegarek, a ile aby sprawnie posługiwać się regulatorem.
    Zasadniczo musisz zdawać sobie sprawę, że nie każdą wiedzę zdobędziesz z książek czy internetu, potrzebna będzie ci też niezbędna praktyka zawodowa.
    Studia to przede wszystkim papier, ale liczy się solidna wiedza poparta praktyką, oraz umiejętność pracy w zespole. Jak szef zauważy, że potrafisz dobrze programować to da ci szansę.
    Znalezienie pracy zależy też od twojej mobilności, poświecenia.Automatyk także programuje ale np. sterowniki PLC.
    Jeżeli nie masz zamiaru iść na studia i po ukończeniu edukacji pójść do pracy proponuje staż w firmie, gdzie będziesz mógł liczyć na umowę po stażu oraz wyniesiesz dużo wiedzy, szczególnie tej praktycznej.
  • Poziom 15  
    Programowanie mamy mieć z nauczycielami w szkole.
    Zapowiadają, że już kupili moduły i teraz trzeba je tylko polutować(pierwszy rok jest ta specjalizacja). Czyli praktyka także będzie.
    Automatyka przemysłowa ma być przeprowadzona w Hucie szkła czyli jak tylko będzie czas to zobaczę co nieco. Ale raczej nic nie dadzą aby samemu posterować.
    A w szkole ponoć każdy ma mieć moduł i komputer. 1 osoba przy jednym module, czy się uda to się zobaczy.
  • Poziom 26  
    Te modły faktycznie muszą być świetne skoro przychodzą w częściach.

Jeśli coś kupuje szkoła a ma starczyć to na kilka lat i przejść przez 1000 rąk, to warto byłoby, żeby było to zrobione profesjonalnie.

Moim skromnym zdaniem automatyka jest dużo ciekawsza. Chociaż Ty mas jej okrojony obraz.
    Zajrzyj na http://www.automatyka.pl i poczytaj.
  • Poziom 15  
    Dzięki za rady ;)