Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór egr zafira 2.2 dti (dtr)

02 Wrz 2011 19:36 15102 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Gdzieś widziałem w internecie emulator do tego silnika jak znajdę to wyślę ci linka a programowo nie da rady jak napisał kolega wyżej.
  • Poziom 39  
    Emulatory są do benzyn, w dieslu EGR nie jest montowany bez powodu.
  • Moderator Samochody
    ...i emulator właśnie modyfikuje sygnał przepływomierza gdy ECU wysterowuje zawór EGR, problem w tym, że dawka wtrysku robi się w tym momencie "lekko" niepoprawna.
  • Poziom 10  
    Witam
    W mojej Zafirze zawor EGR zaczal szwankowac wiec go dokladnie wyczyscilem i dzialal.Jak kolega wczesniej napisal do pewnego czasu.W serwisie Opla we Wloszech gdzie pracowalem zrobili mi przeprogramowanie funkcji EGR w komputerze odcinajac jeden z przewodow przy wtyku zaworu co poskutkowalo na jakies 40 tys.Km.Rachunek byl bardzo niski 16 euro,wiec domyslam sie ze Opel poprawial swoje niedociagniecia.Wracajac do kraju,nie mialem czasu juz na cokolwiek poza przygotowaniami do podrozy zaswiecila mi sie kontrolka co spowodowalo ze tym razem zdecydowalem sie wymienic ten zawor, drobnostka 550 euro.I w dodatku starego mi nie oddali w calym zamieszaniu,no coz zbieraja nie byle jaki metal bo tego srebra jest nawet sporo.Z tego co wiem w dwulitrowych silnikach mozna bylo poprostu zaslepic przewod podcisnienia i zawor nie dzialal a silnik pracowal normalnie(mialem Vectre z silnikiem X20DTH)
  • Poziom 10  
    A wiec,nie mam m,ozliwosci obecnie zrobic zdjecia zaworu EGR z jednym z odcietych przewodow.ale pamietam doskonale,patrzac z gory jest to ostatni przewod czyli pierwszy od dolu.Nie wiem czy samo odciecie cos da,ale sprobowac warto.Osobiscie widzialem jak podczas tego zabiegu podlaczali komputer w serwisie Opla.Pozdrwaiam
  • Poziom 16  
    Witam! podpinam się z prośbą o opis wtyczki EGR-a bo nigdzie nie można znaleźć! pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Witam
    Przykro mi ale chwili obecnej nie mam dostepu do schematu elektrycznego zaworu EGR,jedynie zalaczam zdjecie z zaznaczonym pinem do ktorego we wtyku serwis odcial przewod.Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kris-591 napisał:
    Witam! podpinam się z prośbą o opis wtyczki EGR-a bo nigdzie nie można znaleźć! pozdrawiam!

1szary-sterownik
    2 czarny -zapłon
    3brązowy-masa
    4szary/czarny-sterownik

Zawór egr zafira 2.2 dti (dtr)
  • Poziom 10  
    Zafira 2.0 DTI Y20DTH
    zawór sterowany jest elektrycznie a problem polega na blokowaniu się "łukowego popychacza" zaworu.
    Czy jeśli fizycznie rozłączę popychacz zaworu od siłownika elektrycznego i zawór zablokuję (zaspawam) a reszta zaworu z obracającą się osią o wysterowany kąt zostanie bez zmian, czy w ten sposób mogę oszukać silnik ?
    moim zdaniem powinno zadziałać , bo sygnał sterujący jaki trafia do zaworu będzie pokrywał się z sygnałem zwrotnym , który informuje sterownik o położeniu zaworu.
    Proszę o opinię zanik zniszczę swój zawór i nie da się zregenerować:)
  • Moderator Samochody
    Poprawność działania zaworu EGR jest dodatkowo weryfikowana na podstawie zmiany przepływu powietrza przez przepływomierz masowy (MAF).
  • Poziom 10  
    No to koniec fantazjowania , trzeba wysłać zawór do regeneracji.
    Dzięki za dobrą radę.