Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs & stratton zmiana silnika? MTD - Yard machines 16,5 KM

przemek_12345 02 Sep 2011 19:54 3944 2
    przemek_12345
    Level 2  
    Witam. Otóż mam taki problem z traktorkiem. Stracił obroty i zgasł. W serwisie orzekli, że silnik jest na wykończeniu powiedzieli, że jest za duży próg i po silniku. Ze ratuje go tylko wymiana silnika. Mam pytanie jakie powinno być sprężanie w tym silniku? może ma ktoś dostęp do takich informacji? Jest też problem z odpalaniem. Czy byłaby możliwosc szlifu? Tłok pierscienie itd co o tym sądzicie? Warto? Czy lepiej nowy silnik jak oni mowia? Nurtuje mnie to ile on powinien miec cisnienia? Czy tak od razu by siadl w kilka godzin pracy? Jeszcze do niedawna smigal jak się należy a tu nagle trach.
    z góry dzięki za jakąkowliek okazana mi pomoc. pozdrawiam serdecznie
    przemek_12345
    Level 2  
    Jest to silnik briggs & stratton. Ma około 8 - 10 lat. Został zakupiony jako używany.
    Czy wiecie może czy zamiast 16,5 bedzie pasował o mocy 15 KM?

Dodano po 2 [minuty]:

Górnozaworowy
    helena33
    Level 27  
    Jeżeli bedą pasowały śruby mocujące a napeno bedą i srednica wału bedzie taka sama to nie widze problemu w zamianie silnika, najwyzej bedziesz kolego wolniej jezdził w trawie podczas koszenia żeby nie przeciązyc.
    Co do sprezania i tego progu to trzeba zobaczyc osobiscie a nie przez opis w internecie. pozatym spręzanie w silniku z odpreznikiem tak sobie nie da sie sprawdzic, trzeba go wprowadzic na obroty minimum 2000 obr/min żeby odskoczył odpreznik. To tyle