Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic migajacy sygnalizator podczas czuwania?

02 Wrz 2011 22:43 3914 18
  • Poziom 15  
    Witam

Jak zrobic aby uzbrojony alarm sygnalizowal mrugając okresowo (na ok 0,2 sek) lampką od sygnalizacji optycznej ?
    I czy sie w ogóle da?
    Centrala Satel CA-5 i sygnalizator SP-500

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Znalazlem w instrukcji "wskaznik czuwania" na dana chwile wyjscie jest ustawione jako "alarm włamaniowy" czy jezeli dokonam zmiany to alarm nie bedzie sygnalizowal podczas wlamania?
    Co oznacza dokladnie "sterować wejście sygnalizatora poprzez przekaźnik"? Jakiego przekaźnika użyć?
    Obecnie przewody sygnalizator akustycznego i optycznego są podpiete pod OUT1 do "+" i "-"
  • Poziom 41  
    gizmex napisał:
    czy jezeli dokonam zmiany to alarm nie bedzie sygnalizowal podczas wlamania?

Nie będzie. Jedno wyjście w tej centrali nie obsługuje dwóch funkcji. Można jednak zesumować (diodami - opisywane na forum) sygnały z dwóch wyjść niskoprądowych i tym sygnałem dopiero sterować przekaźnik (dlaczego przekaźnik - proszę poczytać o obciążalności wyjść niskoprądowych - opisywane na forum). Suma sygnałów wyjść "włamaniowego" i "czuwającego" da pożądany efekt.

I proszę w swoich wypowiedziach stosować polskie znaki diaktrytyczne.
  • Poziom 22  
    A złodzieje już zacierają rączki, kiedy wreszcie uda Ci się zastosować Twój pomysł w praktyce. Krótka obserwacja wystarczy by stwierdzić, że po przyjściu użytkownika gaśnie optyka, a po wyjsciu miga.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Alberciak napisał:
    A złodzieje już zacierają rączki, kiedy wreszcie uda Ci się zastosować Twój pomysł w praktyce. Krótka obserwacja wystarczy by stwierdzić, że po przyjściu użytkownika gaśnie optyka, a po wyjsciu miga.

Dokładnie tak jak kolega napisal. Ułatwienie dla uzytkownika zapewne duze ale dla zlodzieja chyba jeszcze wieksze;p
  • Poziom 23  
    Alberciak napisał:

Zaraz bo czegoś nie rozumiem.
    Taki mrugający LED stosowany prawie we wszystkich autoalarmach działa odstraszająco, a w systemach stacjonarnych zachęcająco?
  • Poziom 25  
    Marek_Pe napisał:
    prawie we wszystkich autoalarmach

Autoalarmach kolego :)
    Taki domek,aż kusi .
    Kupisz sam sygnalizator i też za grosze można zrobić że mruga.LIPE czuć z daleka.
    Tak jak migająca diodka :)
    a pozostaje przy standardach,wyje i miga przy alarmie.
  • Poziom 23  
    Jeszcze raz nie rozumiem. Czy widzialna obecność alarmu nie wpłynie odstraszająco na byle lachudrę, co chce sobie wziąść wino z piwnicy?

A fachowcy tez sie zastanowią czy warto poświęcać swoj czas na rozpracowywanie alarmu. Najpierw sprawdzą czy warto....
  • Poziom 12  
    Z tego co wiem to przy autoalarmach "fachowcy " po kablach od diody znajdują centralkę alarmową.Alarm w samochodzie niestety nie odstrasza już złodziei.
    Na kogoś kto chce ukraść butelkę zwykłego wina odstraszająco wpłynie furtka i dobre drzwi.
  • Poziom 36  
    Marek_Pe napisał:
    Taki mrugający LED stosowany prawie we wszystkich autoalarmach działa odstraszająco, a w systemach stacjonarnych zachęcająco?

Witam,
    Pomyśl tylko co będzie, jak kiedyś zapomnisz włączyć centralę w czuwanie? Dioda w sygnalizatorze nie będzie migała, a intruz dostanie "pole do popisu". Wg mnie taka dioda przy alarmach stacjonarnych jest naprawdę zbędna, żeby nie powiedzieć szkodliwa.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dla mnie taki pomysł jest trochę bez sensu.
    Migająca dioda kojarzy mi się z uszkodzonym system, a nie prawidłowo działającym.
    Ale oczywiście jest to jak najbardziej wykonalne
  • Poziom 23  
    bhtom napisał:

Witam,
    Pomyśl tylko co będzie, jak kiedyś zapomnisz włączyć centralę w czuwanie? Dioda w sygnalizatorze nie będzie migała, a intruz dostanie "pole do popisu". Wg mnie taka dioda przy alarmach stacjonarnych jest naprawdę zbędna, żeby nie powiedzieć szkodliwa.
    Pozdrawiam.

Eeeeeeeeee, to by musiał warować przy drzwiach, i czekać kiedy zapomnę.
    A to już widac jak na mojej ulicy jakiś obcy samochód stoi za długo.....
    Alarm będzie aktywowany zamykaniem bramy garażowej, albo drzwi wyjsciowych.
    Mała szansa aby czesto zapomnieć. Druga sprawa to brak SMS z potwierdzeniem czuwania, więc można zazbroić zdalnie :D :D :D .

To juz chyba łatwiej rozpracowac system kodowania transmisji ABAX APT100 i weść jak do siebie. I dlatego główne rozbrajanie systemu bedzie z manipulatora.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Też nie polecam rozwiązania z migającym sygnalizatorem. Zawsze to jakaś dodatkowa informacja dla potencjalnego włamywacza. Poza tym złodziejowi zapala się już czerwona lampka gdy widzi sam sygnalizator. Podstawa to poprawne wykonanie samego systemu wraz ze skutecznym powiadomieniem.
  • Poziom 32  
    Ja zastosowałem taki układ z migajaca dioda u klienta ale TYLKO!! na ok 60sec po uzbrojeniu celem zasygnalizowania "tępej acz bogatej klientce" że skomplikowaną procedurę uzbrojenia hi hi udało się jej przejść poprawnie.Jednak dom to nie auto i nie jest dobrym rozwiaząniem by wszyscy wokół ,w dużym promieniu zasięgu wzroku wiedzieli kiedy system czuwa a kiedy nie. Niestety na CA5 takiej sygnalizacji nie zrobisz , u mnie była integra.
  • Poziom 20  
    Z tego co wiem najnowsze standardy wymagają wygaszenia informacji o czuwaniu systemu po pewnym czasie, ale faktycznie są klienci, którym nie sposób przetłumaczyć o co chodzi i się uprą, że ma migać jak czuwa.
  • Poziom 23  
    Goshky napisał:
    Z tego co wiem najnowsze standardy wymagają wygaszenia informacji o czuwaniu systemu po pewnym czasie, ale faktycznie są klienci, którym nie sposób przetłumaczyć o co chodzi i się uprą, że ma migać jak czuwa.
    ,

No dobrze, czuję się przekonany.
    W sumie to poważny włamywacz nie bedzie się trudził, bo telewizor za cieżki a w domu nie ma żadnych wartościowych rzeczy.
    Meble mi powynoszą?
    Myślałem o takich przygodnych menelach, co to po piwnicach łażą. Ale faktycznie lepiej nie kusić losu.

Pozdrowienia
  • Poziom 16  
    Jeśłi chcesz odstraszyć, można połączyć optykę sygnalizatora zewnetrznego do zasilania. Będzie migać cały czas, niezależnie czy alarm uzbrojony, czy nie.

Ewentalnie do zasilania w sygnalizatorze zamontowac dodatkowy układzik typu pseudoalarm (będą krótkie błyśniecia)
  • Poziom 19  
    Wszystkie sygnalizacje czuwania czy to ciągłe czy informujące o załączeniu czuwania są tylko sygnałem dla potencjalnego włamywacza, będzie obserwował użytkownika, wystarczy, że raz nie usłyszy piknięcia załączenia i wie, że system nie dozoruje.

Pozdrawiam.
    Krzysiek