Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba FlashAir - pierwsza karta SDHC z obustronnym przesyłem danych przez WiFi

exti 02 Wrz 2011 23:49 1538 5
  • Toshiba FlashAir - pierwsza karta SDHC z obustronnym przesyłem danych przez WiFiKarty SD wyposażone w WiFi są niezłym rozwiązaniem dla zapominalskich, leniwych lub po prostu zajętych ludzi. Pomysł nie jest wcale nowy, bo już w 2004 roku Sandisk wprowadził na rynek taką kartę (a rok wcześniej CF), lecz do tej pory komunikacja z nośnikiem a innym urządzeniem była tylko jednostronna. Zapowiedziane dzisiaj przez Toshibę karty FlashAir mogą zarówno wysyłać, jak i odbierać zdjęcia, filmy i inną zawartość. Korzyści z tego są oczywiste - nie trzeba już podłączać aparatu, czy kamery kablem, zamiast tego przesyłając multimedia bezprzewodowo. Jeśli mamy dwa aparaty z zainstalowanymi kartami FlashAir jesteśmy nawet w stanie wymieniać zawartość pomiędzy nimi. Możliwości są ciekawe, wątpliwe jest jedynie, czy ma sens zakup karty z WiFi za 80 $ (to cena konkurencyjnej Eye-Fi Mobile X2 8 GB, Toshiba nie podała jeszcze własnej) tylko dla pozbycia się kabla.

Specyfikacja:

Standard WLAN: IEEE 802.11b/g/n
    Zabezpieczenia: WEP, TKIP, AES (WPA, WPA2)
    Pojemność: 8 GB
    Klasa prędkości: 6
    Rozpoczęcie sprzedaży: luty 2012

Źródło:
    http://gizmodo.com/5836569/toshibas-wireless-sd-goes-both-ways

• #2 03 Wrz 2011 02:56
    KJ
    Poziom 31  

Takie karty wydają się być idealnym modułem wifi do zastosowania w amatorskich (i nie tylko) systemach mikroprocesorowych czy robotach bądź innych zabawkach :D Tylko ta cena :(

• #4 03 Wrz 2011 13:28
    MADevil
    Poziom 18  

Leszcz72 napisał:
    Ciekawe jak taka karta mogła by służyć w aparatach cyfrowych jako bezprzewodowy interfejs do przesyłania zdjęć?

Jako dysk sieciowy.

• #5 03 Wrz 2011 13:42
    ziko234
    Poziom 17  

Cena jeszcze nie taka wygórowana moim zdaniem jak za taki bajer. Ciekawi mnie natomiast jak mocno zwiększyłoby to zużycie baterii w urządzeniach obsługujących owe karty. Przecież wifi pobiera całkiem sporo energii.

• #6 04 Wrz 2011 13:38
    vooltano
    Poziom 14  

Dobra rzecz taka karta, już nie trzeba by było mieć fizycznego dostępu do urządzenia żeby wykraść zdjęcia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo