Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini GT-S5570 - Simlock

DJKamil94 03 Wrz 2011 00:33 23484 6
  • #1 03 Wrz 2011 00:33
    DJKamil94
    Poziom 11  

Witam!
    Mam pytanie dotyczące tego telefonu, czy da się usunąć simlocka darmowym sposobem? Telefon jest oparty o Android 2.2.

1 6
  • #2 03 Wrz 2011 02:24
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Za darmo umarło :)

2
  • #3 03 Wrz 2011 11:08
    mobista
    Poziom 35  

@habrozaurus no co Ty mówisz :)?
    @DJKamil94 jasne, że usuniesz simlocka za FREE, ale tylko i wyłącznie jak zaopatrzysz się w odpowiednie urządzenie :D

0
  • #4 07 Wrz 2011 21:43
    DJKamil94
    Poziom 11  

Czyli tylko BOXem sciagne?

0
  • #5 08 Wrz 2011 10:20
    archi3
    Poziom 31  

I platnym kodem (ale nie oplaca sie).

1
  • #7 02 Lut 2012 01:50
    Nerwus
    Poziom 18  

Aktualnie udało mi się odblokować swojego Mini za Free. Zamieszczam opis jak to zrobiłem.

1) Aktualizujemy Android do 2.3.5 przy użyciu Samsung Kies.
    2) Root'ujemy telefon według opisu poniżej:

Code:
    ROOT DLA 2.3.3 oraz 2.3.4 Gingerbread

a.
    Pobierz plik upd_1.zip, wrzuć prosto na karte pamięci.

b.
    Wyłącz całkowicie telefon.

c.
    Teraz trzeba właczyc telefon w Recovery Mode, przytrzymaj przyciskiem POWER+ środkowy przycisk HOME

d.
    W menu Recovery dotykowy ekran nie działa wiec poruszasz się przyciskami od podgłaszania dzwieku i potwierdzasz przyciskiem HOME

e.
    Przejdż do drugiej opcji w menu tzn. apply update from SD card

f.
    Po wybraniu drugiej opcji należy wybrac upd_1.zip. Potwierdz przyciskiem HOME.

g.
    Po zakończeniu kroku powyżej, uruchom ponownie system

autor ChojaK

3) Instalujemy ADB i drivery USB do telefonu z załącznika.
    4) Podłaczamy kabel USB. Przenosimy plik bml5.img z telefonu na PC według opisu poniżej:

Code:

a) odpalamy windowsowy command prompt (pasek start windows-uruchom- wpisujemy cmd i dajemy enter). Wpisujemy w nim poniższe komendy.
    b) adb shell
    c) su (tutaj zaglądamy na telefon i zatwierdzamy operacje z klawiatury komputer)
    d) cat /dev/bml5>/sdcard/bml5.img (plik będzie miał około 9 Mb)
    e) exit (2x)
    f) adb pull /sdcard/bml5.img (plik z karty można przesłać również w inny dowolny sposób, np: bluetooth)

5) Otwieramy ściągnięty plik na PC w dowolnym hex edytorze. Szukamy ciągu znaków hex FF FF FF FF FF FF FF FF 30 30 30 30 30 30 30 30. W przypadku mojego pliku przy 4 powtórzeniach wyszukiwania znalazłem swój kod. Ma on 8 cyfry i jest zaznaczony na obrazku (29526847):

Samsung Galaxy Mini GT-S5570 - Simlock

Niektórzy maja ten kod poniżej wyszukiwanego ciągu znaku. Kod jest powtórzony w plik w kilku miejscach. Poglądowo załączam plik z mojego telefonu.

6) Włączamy telefon z włożoną obcą kartą SIM do telefonu i podajemy 8 cyfrowy kod odblokowujący. Ja wpisałem 29526847.

źródła:

Link
    Link

4
  Szukaj w 5mln produktów