Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla 1.4 VVTI 2000r łańcuszek rozrządu.

wlodeczek600 03 Sep 2011 01:14 17129 4
    wlodeczek600
    Level 2  
    Pytanko-przez przypadek trafiłem dziś do serwisu Toyoty.Mechanik stwierdził-łańcuch rozrządu do wymiany i to szybko.Autko jest z 2000r 1,4 VVti oryginalny Japończyk przebieg 210000km.Ewentualny koszt naprawy od 2500zł w zwyż.Czy to konieczne, słyszałem że wymienia się tylko paski?Jakie ewentualnie mogą być konsekwencje?Czy zdać się na serwis czy oddać do warsztatu z polecenia?Czy przy wymianie rozrządu warto robić uszczelniacze?Silnik bierze olej 1l na o/k 3000km.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jedz do innego warsztatu, niech oni zdiagnozują. Będziesz miał dwie opinie i na tej podstawie podejmiesz decyzję. Łańcuchy też się rozciągają, więc podlegają wymianie. Co do uszczelniaczy, to też wymieniamy ja po diagnostyce, a nie w związku z wymianą łańcuszka.
    wlodeczek600
    Level 2  
    Byłem właśnie dzisiaj w drugim warsztacie(zgodnie z sugestią). Owszem, słychać łańcuszek ale tragedii nie ma. Można spokojnie jeździć dalej. Wymiana zrobiona już teraz poprawi nieco dynamikę silnika. Po prostu zawory będą pracowały precyzyjniej. Decyzja czy robić należy do mnie. W każdym razie odetchnąłem z ulgą. W kieszeni zostaje ładnych parę złotych. Pozostaje jeszcze wątpliwość czy w przypadku auta 12 letniego inwestować w uszczelniacze. To także kosztuje ładnych parę złotych. Zmiana oleju z 5w50 na 10 lub 15w50 powinna zmniejszyć pobór oleju. Chyba że jestem w błędzie? Proszę o opinię.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeden litr na 3000 km. nie jest tragedią, koszt wymiany w stosunku do kosztu zużytego oleju niewspółmierny. Ja bym to zostawił.
    wlodeczek600
    Level 2  
    Serdeczne dzięki za sugestie.Taka wymiana informacji i myśli pomaga w podjęciu decyzji.Raz jeszcze dzięki.