Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla 1.4 VVTI 2000r łańcuszek rozrządu.

03 Wrz 2011 01:14 15071 4
  • Poziom 2  
    Pytanko-przez przypadek trafiłem dziś do serwisu Toyoty.Mechanik stwierdził-łańcuch rozrządu do wymiany i to szybko.Autko jest z 2000r 1,4 VVti oryginalny Japończyk przebieg 210000km.Ewentualny koszt naprawy od 2500zł w zwyż.Czy to konieczne, słyszałem że wymienia się tylko paski?Jakie ewentualnie mogą być konsekwencje?Czy zdać się na serwis czy oddać do warsztatu z polecenia?Czy przy wymianie rozrządu warto robić uszczelniacze?Silnik bierze olej 1l na o/k 3000km.
  • Poziom 39  
    Jedz do innego warsztatu, niech oni zdiagnozują. Będziesz miał dwie opinie i na tej podstawie podejmiesz decyzję. Łańcuchy też się rozciągają, więc podlegają wymianie. Co do uszczelniaczy, to też wymieniamy ja po diagnostyce, a nie w związku z wymianą łańcuszka.
  • Poziom 2  
    Byłem właśnie dzisiaj w drugim warsztacie(zgodnie z sugestią). Owszem, słychać łańcuszek ale tragedii nie ma. Można spokojnie jeździć dalej. Wymiana zrobiona już teraz poprawi nieco dynamikę silnika. Po prostu zawory będą pracowały precyzyjniej. Decyzja czy robić należy do mnie. W każdym razie odetchnąłem z ulgą. W kieszeni zostaje ładnych parę złotych. Pozostaje jeszcze wątpliwość czy w przypadku auta 12 letniego inwestować w uszczelniacze. To także kosztuje ładnych parę złotych. Zmiana oleju z 5w50 na 10 lub 15w50 powinna zmniejszyć pobór oleju. Chyba że jestem w błędzie? Proszę o opinię.
  • Poziom 39  
    Jeden litr na 3000 km. nie jest tragedią, koszt wymiany w stosunku do kosztu zużytego oleju niewspółmierny. Ja bym to zostawił.
  • Poziom 2  
    Serdeczne dzięki za sugestie.Taka wymiana informacji i myśli pomaga w podjęciu decyzji.Raz jeszcze dzięki.