Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chyba przegrzewanie sie laptopa HP G72

Diesel 22 03 Wrz 2011 05:58 5203 11
  • #1 03 Wrz 2011 05:58
    Diesel 22
    Poziom 10  

Witam wszystkich mam taki problem od jakiegos tygodnia laptop poprostu zaczal sie wyłaczac t.z.n. kontrolki sie swieca ale monitor gasnie i nie reaguje na nic, trzeb go wyłaczyc i od nowa wlaczyc pochodzi 10-15 sek. i znowu to samo. Z otworow wentylatora wydobywa sie naprawde BARDZO cieple powietrze, wiatrak chodzi bo go slychac. Aha i w trybie awaryjnym dziala normalnie. Czy to moze byc przegrzewanie sie procka? Niestety nie mam jak sprawdzic temp. podzespołów bo nie moge zadnego programu zainstalowac. Pomóżcie Please

0 11
  • #2 03 Wrz 2011 07:17
    Artur h
    Poziom 19  

Jeśli jest na gwarancji to nie widzę problemu. Jeśli nie to rozbiórka i wyczyszczenie z kurzu powinno pomóc .

0
  • #3 03 Wrz 2011 08:23
    Diesel 22
    Poziom 10  

tylko mnie zastanawia czemu w trybie awaryjnym dziala normalnie. czyli nie zawiesza sie?

0
  • #4 03 Wrz 2011 10:03
    Artur h
    Poziom 19  

Mniej się grzeje w trybie awaryjnym . Mniejsza rozdzielczość, mniejsze obciążenie grafiki i procesora.

0
  • #6 20 Wrz 2011 22:34
    mario_j
    Poziom 20  

Nie wydaje mi się, żeby rozbieranie komputera i oczyszczanie z kurzu było usterką, która podlega naprawie gwarancyjnej. Jeśli jednak komputer jest na gwarancji, należałoby to przeprowadzić w serwisie autoryzowanym, wtedy nie przepadnie dalsza gwarancja.

0
  • #7 20 Wrz 2011 23:40
    azertaker
    Poziom 11  

Z tego co wiem można samemu rokręcić lapka w celu wyczyszczenia, wymiany dysku czy ramu i nie powoduje to utraty gwarancji. No, chyba że są plomby gwarancyjne... Tak jest na pewno u Acera, Asusa - jeśli nie ma pewności można zadzwonić na infolinię. W firmie Acer powiedzieli mi że utracę gwarancję w przypadku ingerencji w układ chłodzący, procesor.

0
  • #8 20 Wrz 2011 23:46
    mario_j
    Poziom 20  

To już zależy od konstrukcji konkretnego laptopa, właśnie w Acerach i Asusach (nie wiem czy wszystkich) jest duża klapa od spodu, przez którą można się dostać się do procesora i jego układu chłodzącego, można nawet go całkowicie wyciągnąć. W komputerach innych marek jest to bardziej skomplikowane i może być konieczność całkowitego rozłożenia komputera, żeby wyczyścić radiator/wentylator a to już utrata gwarancji.
    Co do dysku czy ramu to w każdym laptopie można wymieniać bez utraty gwarancji.

0
  • #9 22 Wrz 2011 10:16
    Diesel 22
    Poziom 10  

Witam odesłalem laptopa do servisu, Naprawa trwała 4 dni z odebraniem i dostarczeniem laptopa z powrotem do domu, wiec w miare szybko. A wymienione zostalo: płyta główna i procesor, wiec mam prawie nowego notebooka.

0
  • #10 14 Sty 2013 19:59
    marian1977
    Poziom 17  

Chciałbym się dołączyć do tematu. Skoro posiadasz takiego laptopa, to powiedz mi, czy to normalne w tym modelu że wentylator ciąga powietrze z boku obudowy a wypycha dołem ? Bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, zawsze jest odwrotnie. Wciąga dołem i wypycha ciepło bokiem przez radiator.

Kolega dał mi tak sprzęt (po gwarancji), żeby wyczyścić bo się wyłączał. Było trochę kurzu, ale bez przesady. Teraz laptop działa 15min dłużej, ale grzeje się maksymalnie. I zastanawia mnie ten dziwny kierunek obiegu powietrza. Poza tym laptop ponoć nigdy nie był rozbierany, a wiatrak wygląda jakby ktoś coś tam kombinował.

0
  • #11 14 Sty 2013 20:15
    halik_ltd
    Poziom 23  

Coś jest nie tak z wentylatorem - posiadam tego laptopa od 3 lat, rozbierałem wiele razy by wyczyścić lub upgrade'ować procesor i na pewno powietrze jest zasysane od spodu i ogrzane wypychane jest bokiem.
    Jeżeli chodzi o wysoka temperaturę to w moim wypadku powodował ją układ graficzny ATI HD5470 - sprawę załatwił kawałek blaszki miedzianej 1mm zamiast termopada.

0
  • #12 14 Sty 2013 20:20
    marian1977
    Poziom 17  

No i tak mi się właśnie wydawało. Dzięki za odpowiedź.

0