Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 1,6 benzyna 1999r, nierówna praca silnika na biegu jałowym

rapec 03 Wrz 2011 12:06 6845 5
  • #1 03 Wrz 2011 12:06
    rapec
    Poziom 9  

Witam,

W moim peugeocie (1999r 306; 1.6 benzyna kombi, Husky) występuje kłopot z nierówną pracą silnika na biegu luzem. Kiedy zaplam samochód i zejdzie on z ssania do 850 obr silnik pracuje nierówno, szarpie nim i pufa z rury wydechowej. Szarpanie czuć wyraźnie siedząc w środku. Na pierwszy rzut oka wygląda tak jak by nie palił na jeden cylinder. Kiedy przyciskam pedał gazu silnik zaczyna pracować normalnie. Podczas jazdy nie widać żadnych kłopotów. Podczas pracy na biegu luzem obserwuje również delikatne wahnięcia obrotów ok +- 50 obr.
    Sprawa pojawiła się po wizycie u mechanika, który przed wymianą uszczelki pod głowicą umył silnik. W celu usunięcia nierównej pracy na biegu jałowym sprawdziłem/ mechanicy sprawdzali:
    - błędy komputera – brak,
    - wtryskiwacze pracują dobrze (sprawdzane na komputerze),
    - ciśnienie w cylindrach prawidłowe,
    - czystość przepustnicy – czyszczona,
    - silnik krokowy – czyszczony,
    - czujniki.

Bardzo proszę o pomoc, może przytrafiło się coś podobnego komuś z forumowiczów?

0 5
  • #2 03 Wrz 2011 12:30
    Spider85
    Poziom 9  

Witam
    Jakbyś mógł zrobić zdjęcie silnika mogło by pomoc w szukaniu problemu.
    bo to czasami pierdoły mogą być.
    A przypadkiem ten co czyścił Ci silnik nie zalał ci filtra powietrza woda ?? sprawdź jeszcze świece przeczyść je(tak na wszelki wypadek).
    Sprawdź czy Ci się nie odczepił jakiś czujnik.
    Jesli to nie przypadek z tym czyszczenie to poszukaj po kablach i ewentualnych woltach do silnika czy tam woda sie nie zebrala po płukaniu.
    a najlepiej zrób zdjęcie jak wygląda twój silnik.

Moderowany przez Pawel wawa:

Kolego, zaniechaj proszę doradzania na tym forum, wiedzy Ci brakuje!

0
  • #3 03 Wrz 2011 12:43
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pewnie podmiana cewki pomoże.

0
  • #4 03 Wrz 2011 12:54
    rapec
    Poziom 9  

Świece były sprawdzone nawet podmieniane na inne. Filtr powietrza wymieniłem na nowy. Cewka (tutaj przewody i cewka zintegrowne razem) wymieniałem jakieś pół roku temu.

0
  • #5 04 Wrz 2011 11:23
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 09 Gru 2012 10:46
    rapec
    Poziom 9  

Sprawa nie została nigdy do końca rozwiązana - ponieważ po prawdpodobnie przyczyną było małodokładne złożenie po wymianie uszczelnki pod głowicą. Samochód zaprowadziłem do innego mechanika, który uszczelinił kolektor tak, że niedostawał "lewego powietrza" (testy na opary rozpuszczalnika potwierdzały nieszczelności), nieszczelności były przy samym kolektorze oraz przy serwo.
    Po naprawie nierówna praca znacząco ustała. W efekcie na zimnym silniku czuć trochę było nierówną pracę, ale silnik po rozgrzaniu (90*C) pracował ładnie i równo. Ze wzgledu na wiek auta nie chciałem już ponownie składać i rozkłądać głowicy tak aby wszystko spasować jak należy. Wniosek wyciągnołem taki, że znajomy mechanik nie jest wcale lepszy od obcego. Znaczenie w moim przypadku ma przedewszystkim dokładność wykonywanych prac.
    Pozdrawiam Wszystkich z podobnymi problemami.

1