Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco 35s11,2002 rok 2.8 tdi kontrolka temperatury ciągle świeci

03 Sep 2011 12:16 4682 4
 • Level 9  
  Witam.
  Rano jak wsiadam i odpalam moje iveco od razu świeci się ta kontrolka. Po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka podnosi się do normalnej temperatury a ta kontrolka jak świeciła tak świeci i na tablicy rozdzielczej pali się EDC(czerwony wtryskiwacz)silnik 2.8tdi common rail. obejrzałem silnik i nie widzę innych czujników temperatury. Najpierw ona zapalała się co jakiś czas , czy na zimnym czy na ciepłym silniku a teraz świeci cały czas. Auto jeździ normalnie nic innego się nie dzieje.Są dwa czujniki na obudowie termostatu jeden od temperatury do wskazówki (pokazuje temperaturę ok.90°) jest ok a drugi chyba od wentylatora.Czy jest jeszcze jeden od tej kontrolki temperatury ekstremalnej.
  proszę o pomoc.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 29  
  Proponuje diagnoze odpowiednim sprzętem , zapewne pokaże w czym problem,jeśli chodzi o kwestie czujników na termostacie to jeden jest od licznika /wskaznika a drugi od ECU silnika
 • Level 9  
  Dzięki za zainteresowanie sie tematem.Kontrolka EDC wymrugała błąd 1.6 ( czujnik /obwod temperatury chłodzenia: wartość za wysoka ) nie jestem pewny opisu ale jak to czujnik to który?.
 • Level 29  
  Nie jestem teraz pewien ale to ten na termostacie niebieski
 • Level 9  
  Też tak myślałem i szukałem w tym kierunku rozwiązania, ale nie udało mi się. Nie byłem obecny podczas naprawy, mechanik który podpiął kompa do mojego iveco (z relacji żony) od razu wiedział gdzie szukać i załatwił sprawę w 10 minut. Prawdopodobnie było gdzieś zwarcie do masy ale nic nie wymieniał.Teraz po przekręceniu kluczyka ta kontrolka świeci przez ok 4 sek. i gaśnie(to jest chyba automatyczny test)koszt 140 zł.
  Mam nadzieję że, pomogłem komuś:D