Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDN885 - Jak sprawdzić Silnik

skrzyniu 03 Wrz 2011 14:11 3220 2
  • #1 03 Wrz 2011 14:11
    skrzyniu
    Poziom 15  

Witam,

W Mojej strarej pralce PDN885 przestał nagle działać silnik.
    Wygręciłem go z pralki. Jak i czy moge go sprawdzić czy działa poza pralką ??

To jest gniazdo na silniku, gdzie podać zasilanie i czy ewentualnie coś zmostkować aby sprawdzić czy działa

PDN885 - Jak sprawdzić Silnik

Proszę o pomoc

0 2
  • #2 03 Wrz 2011 14:55
    movzx
    Poziom 39  

Dwa fioletowe to prądniczka tachometryczna - nie podłączasz. Reszta jak w każdym innym silniku indukcyjnym od pralki, schematów jest całe multum. Szary wspólny, jedna para (czerwony czarny) to wirówka, druga to rewersy. Potrzebujesz oczywiście kondensator.

Swoją drogą dość (jeśli nie bardziej) prawdopodobne jest uszkodzenie regulatora, tachometru (zmierz rezystancję na silniku między fioletowymi zaciskami), albo spalona wiązka/kostka.

0
  • #3 05 Wrz 2011 17:32
    skrzyniu
    Poziom 15  

Dzięki, Silnik po wyciągnięciu z pralki podłączyłem przez kondensator i wszystkie obroty działają, czyli prawo i lewo i wirowanie.
    Ten tacho co podłączony jest do fioletowych przewodów jeśli byłby uwalony to miałby przerwę czy też pełne zwarcie. Jak go dobrze sprawdzić.

tacho na silniku wskazuje 0,25k. Jaka powinna być prawidłowa wartość ?

I czy jeśli Tachometr byłby uszkodzony to silnik wcale by nie kręcił w pralce ?? Bo u mnie nie działał na żadnych obrotach

I jeszcze jedno. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak chcialem uruchomic pralke bez silnika dla testu to nie chce pobierac wody. Czy moze to miec znaczenie ze silnik nie podłączony ??

0