Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik ACE3000 typ520 - informacje, możliwości

barabossa 03 Wrz 2011 16:41 1358 1
  • #1 03 Wrz 2011 16:41
    barabossa
    Poziom 2  

Witam serdecznie

Ostatnio zamontowali mi w domu nowy licznik poboru prądu. Jest to licznik jak w tytule: ACE 3000 typ 520.
    Znalazłem stronę katalogową tego licznika:
    http://www.aqtech.com.pl/energia/liczniki-elektryczne/ace3000-typ-520/item/download/45.html

Jest tam według mnie dosyć ubogi opis tego sprzętu, zresztą nie rozumiem kilku terminów - jestem młodym człowiekiem i nie miałem (moje pierwsze samodzielne mieszkanie), ani nie interesowałem się wcześniej tego typu urządzeniami.

Czy istnieje możliwość komunikacji (za pomocą komputera na przykład) z tym urządzeniem w celu pobrania danych na komputer? Jakie dane mogę pobierać i przez jaki port? Znacie jakiś soft do obsługi tego?
    Istnieje możliwość sprawdzenia w których godzinach jest największy pobór prądu, tak abym mógł dopasować sobie najlepszą taryfę?

Macie jakieś przemyślenia, informacje co do tego licznika?

Urządzenie wygląda na dosyć zaawansowane więc myślę, że ma więcej funkcji oprócz liczenia zużycia prądu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

0 1
  • Servizza
  • #2 07 Paź 2011 11:29
    Eaglee
    Poziom 11  

Licznik ten, 3fazowy z zegarem sterującym (masz ,,nocną'' taryfę ?), to bardzo nowoczesny licznik. Energetyka twierdzi że licznik jest WYŁĄCZNIE dla jej potrzeb (w końcu dla Kowalskiego i dla firm do 40kW sama za niego płaci) stąd jakiekolwiek próby ,,podłączenia'' się do jego wyjść jest BARDZO NIE WSKAZANA. Co prawda jest projekt bardzo przez Unię promowany (tzw. smart metering) który za grube miliony będzie wdrażany przez f-my energetyczne.Polega to na tym że dedykowaną lokalną siecią pomiary z liczników będą przesyłane do inteligentnych koncentratorów a potem, paczkami, siecią GSM do serwera energetyki. A oni (za hasłem) internetowo odbiorcy będą udostępniać wiele danych. Z uwagi że rok 2013 już tuż tuż (Tusk podpisując-po cichu- Unijny pakiet klimatyczny skazał nas wszystkich na podwyżki energii o 80-120% !!!) to oszczędzanie przez duże O zacznie się naprawdę. Wtedy ten system będzie NIEODZOWNY !. Dzisiaj natomiast można zrobić jak mój kolega (męczył mnie długo więc rozrysowałem mu to) - zamontować w szereg tuż przed bezpiecznikami w domowej instalacji (1fazowej) : a) gniazdko a do niego włożyć b) watomierz elektroniczny z allegro - za. ok. 35-50 zł 16A/3800W i z niego dalej c) wtyczka i dalej do zacisków bezpieczników. Ma przez to non stop podgląd na elektronicznym wyświetlaczu watomierza : bieżący amperaż obciążenia 0,00 , napięcie , aktualne obciążenie W 0,00 , narastający pobór energii kWh , narastający koszt energii. Póki co wystarcza dla oceny i śledzenia - jak oszczędzać energię.

Dodano po 24 [minuty]:

Powyżej nie dopowiedziałem jeszcze że Twój licznik ma taką opcję :

,,Wyświetlacz licznika można skonfigurowaç tak, aby był przewijany automatycznie z częstotliwością od 1 do 32 sekund przeznaczonych na wyświetlenie poszczególnych informacji albo tak, aby wyświetlane informacje zmieniały się po przyciśnięciu przycisku znajdujàcego się na osłonie przedniej. Kolejność
    wyświetlania informacji można zaprogramować.''
    Możesz to wykorzystać - sprawdź.Podstawowe informacje powinny być tam dostępne.

0