Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopci na niebiesko, smród spalin VW BORA 1.9 TDI<115 KM >99 rok

03 Wrz 2011 19:25 13707 11
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich i proszę o pomoc.
    Nie dawno przeprowadziłem remont silnika w VW Bora 1.9 TDI 115 KM pompo wtryski 99 rok.
    Wszystko chodzi jak w zegarku czyli mam na myśli pali bez problemów, żadnej straty na mocy, żadnych ubytków po prostu na prawdę igła do wczoraj.
    Zaczął dziwnie kopcić na rozgrzanym silniku, nie wiem, chyba na niebiesko i spaliny tak śmierdzą, że przechodzi to ludzkie pojęcie.
    Stanąłem na 5-8 min pod Żabką, wychodzę a tu nie dość, że auto na wolnych sobie chodzi po drugiej stronie ulicy, to smród spalin czuć na 50 metrów.
    Co jest grane z tym złomem?
    Tyle pieniędzy wywaliłem na remont, że szkoda gadać a tu znowu lipa.
    Proszę o pomoc.
    Może ktoś kuma co może być?
    Chodzą mi po głowie pompo wtryski, może jakiś kąt spalania, nie wiem co się dzieje ale na pewno coś muszę zrobić bo źle to wygląda.
  • Moderator na urlopie...
    A może po prostu przyczyna tkwi w paliwie? Coś diagnoskop (VAG np.) pokazał niepokojącego?
  • Poziom 9  
    Dzisiaj sobota więc piszę tutaj ,żebym wiedział co może być zanim mechanicy zaś wystawia rachunek 2000 , no może trochę żartuję ale na poniedziałek jestem już umówiony na sprawdzanie pompo wtrysków ewentualnie podpinanie na komputer itd , o tyle się dowiedziałem przez telefon . pisze po prostu dlatego ,że może ktoś miał podobny przypadek a ja po prostu po moich przeżyciach z mechanikami na dzień dzisiejszy nie WIERZĘ !! tak mnie wcześniej w kosmos wywalili i to 4 czy 5 warsztatów i to porządnych , taką diagnozę postawili i 2.5 koła w plecy a było całkiem co innego ale to osobna historia

Dodano po 1 [minuty]:

W paliwie? tylko Orlen zapomniałem napisać ewentualnie co jakiś czas schell
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1210551.html
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

OBOWIĄZKOWO uzupełnij tytuł o wymagane dane!
  • Poziom 9  
    Właśnie wróciłem z kościoła i chcąc zapalić auto po próbie odpalenia nagle zaczął głośno pracować jak ciągnik jak by nie palił na wszystkie gary, zgasiłem i odpaliłem już niby normalnie i zaś niebieski dymek z rury i dziwny smród ale postanowiłem go przegonić i tak zrobiłem sobie przejażdżkę 170 km/h kilka kilometrów w jedną i drugą stronę po czym pojechałem pod dom . Wsadziłem palec do rury wydechowej , czarny nagar czy to osad i przez chwilę żadnych oznak dymienia na niebiesko ale po kilku minutach pracy na postoju zaś dymek niebieski i smród . Czyż by nie spalał tak jak się należy a może wtrysk wysiadać zaczyna i raz pracuje normalnie a raz nie pracuje jak się należy lub też leją . Dziwne to wszystko ale może jutro coś więcej będę wiedział.
  • Admin grupy Samochody
    Przerabiałem coś takiego w sharanie-wymiana silnika na silnik z małym przebiegiem(30 000) a pompowtryski zostały ze starego silnika.Identyczne objawy jak u kolegi.A na zimnym było gorzej.Po długich bojach wymieniłem pompki i wszystko wróciło do normy.
    A vag pokazywał wszystko ok.W parametrach tez.
  • Poziom 9  
    Nie pocieszyłeś mnie zbytnio nie dawno gruby remont silnika teraz pompo wtryski , zobaczymy jutro co wyjdzie .
  • Admin grupy Samochody
    Krótko i na temat bez owijania w bawełnę.Ja tak mam.:D
  • Poziom 9  
    Nie musi być tak samo ... Dobra na komputerze chyba wyjdzie coś nie? może starczy 1 zmienić , nie wszystkie muszą być padaczka .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Turbiny bez smarowania ktoś nie wkręcił w obroty, jak odpalali silnik po remoncie? Ostatnio taki właśnie przypadek miałem. Na wolnych niebieski dymek i smród spalin rozchodzący się w promieniu 100m.
  • Poziom 27  
    Odmy nie masz przypadkiem częściowo przytkanej?
  • Poziom 9  
    Dobra już znam diagnozę 3 różnych mechaników - Pomiary z komputera bez zarzutów pompo wtryski IGŁA ! , reszta w silniku też a diagnoza brzmi TURBINA !