Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo Integra A 8850 Onkyo Integra DX - 6850 (CD) JBL ES100

PetePoznan88 03 Wrz 2011 22:17 3305 6
  • #1 03 Wrz 2011 22:17
    PetePoznan88
    Poziom 10  

Witam!
    Chciałbym was spytać szanowni forumowicze co myślicie o zestawie z tematu.
    Czy jest odpowiedni do słuchania muzyki?
    Interesuje mnie zakup mocnego stereo do słuchania różnego rodzaju muzyki, w dobrej cenie z mocnym basem, zasięgnąłem opinii kilku osób z innych forów i ich zdania były bardzo różnorodne, od stwierdzeń typu super zestaw po stwierdzenie, że wzmacniacz + CD eleganckie, ale te kolumny to tylko do kina domowego...

Czekam na sugestie porady i propozycje, dzięki!

P.S.
    Gdyby ktoś miał na sprzedaż Ten wzmacniacz, najlepiej razem z CD proszę dać znać, bo na allegro ostatnio straszna drożyzna.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Nikt nic nie doradzi :(?

0 6
  • #2 04 Wrz 2011 01:06
    Pablo1964
    Moderator

Kolumny dobre do dynamicznej muzyki (rock, pop). Nie sprawdzą się np. w muzyce jazzowej lub klasycznej. Grają konturowo , z uwypuklonym wyższym basem i wycofanym środkiem pasma.

0
  • #3 04 Wrz 2011 03:15
    PetePoznan88
    Poziom 10  

Hmmm, a jakie byś polecał zamiast tych JBL?
    Żeby były jak najwszechstronniejsze i miały dobry bass, także ten bardzo niski...

Dodano po 4 [minuty]:

może np te: Tonsil Maestro II 180?

0
  • #4 04 Wrz 2011 13:35
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Nic! Tylko klasyczne Infinity:D
    Oczywiście, jeśli masz odpowiednio duży metraż...

Pozdr.

0
  • #5 04 Wrz 2011 14:45
    Arturs87
    Poziom 12  

Podaj metraż pokoju, oraz budżet.

0
  • #6 04 Wrz 2011 23:47
    PetePoznan88
    Poziom 10  

Może opiszę też co mam w pokoju i jaki metraż.

Metraż to 3 x 5 metrów, wygląda to tak:
    długość 5 metrów
    szerokość 3 metry
    Z tym, że na szerokość szafa zabiera mi z 50cm i jest biurko pod oknem, biurko przesunę w lewą stronę i pozostaną mi dwa miejsca po bokach na kolumny.
    Cała lewa strona patrząc wprost na kolumny to szafa od podłogi do sufitu, która powinna jako tako spełniać rolę ściany, bo jest w sumie płaska na całej powierzchni i pozamykana...

Budżet to sprawa drugorzędna, im mniej wydam tym lepiej, nie chce kupy za "5zł" by je wymieniać za tydzień na inne, ale też nie wydam 5 czy 10 tys zł...
    Powiedzmy, że w granicach 1-2 tys zł i chciałbym kupić nowe, bo jakoś z używkami nie chcę ryzykować: sprzęt ma posłużyć kilka lat.

0
  • #7 05 Wrz 2011 12:56
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Dobre kolumny zagrają dobrze oprócz jazzu i klasyki, także rock i pop. Tylko szkopuł w tym, że lwia część popu i rocka jest delikatnie mówiąc - niezbyt dobrze nagrana...
    JBL ES 100 zapewne lepiej nadają się do KD, niż do odtwarzania muzyki na przyzwoitym poziomie.
    Twój metraż jest niewielki, a proponowane kolumny "rozpędzą" się na powierzchni powiedzmy większej o 2 razy tyle.
    Starsze kolumny (wzmacniacze i CD) w podobnej cenie są ZNACZNIE solidniejsze od tych, co wczoraj wyszły z fabryki. I pograją znacznie DŁUŻEJ oraz ŁADNIEJ, niże te nowe. Wyobraź sobie, że RYZYKUJESZ kupując NOWE:)

Pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów