Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD SHARP model LC-32B20E serwis mode i korekcja wymiarów obrazu

03 Wrz 2011 23:59 3502 8
  • Poziom 9  
    Pomóżcie bo nie wiem czy coś źle robię, czy też mam jakiś felerny model.
    Wciskam Vol- i Channel+ (na odbiorniku) i trzymając je wciśnięte włączam odbiornik przyciskiem włączania. Menu serwisowe się nie pojawia.
    Nie wiem już czy dobre przyciski, a może na pilocie, a może jeszcze coś innego.
    Proszę o pomoc.

Chciałbym skorygować obraz bo trochę pikseli (marginesy) wyjeżdża poza obrzeża ekranu, szczególnie wyraźnie to widać po podłączeniu komputera i ustawieniu rozdzielczości Full HD. Wszystkie ikony z pulpitu komputera na brzegach ekranu są poucinane. W normalnym menu telewizora można przesuwać tylko całym ekranem góra-dół i prawo-lewo ale nie da się go rozciągać lub zwężać. A może źle rozumuję - bo chyba w cyfrowej matrycy nie da się obrazu o określonej rozdzielczości zwężać lub rozciągać jak to było w monitorach kineskopowych. Jeśli tak to jak sobie poradzić z tego typu problemem.

Bardzo proszę o jakieś info w temacie menu i korekcji obrazu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Nie będę podpowiadał jak dostać się do SM bo widać że może kolega coś nabroić. W SM nie ma takich korekcji a jedynie co przewidział konstruktor tv te regulacje są na stałe zapisane w oprogramowaniu tv i przystosowane są do możliwości IC scaler i wybrać można w menu użytkownika zmieniając format wyświetlanego obrazu.
  • Poziom 9  
    satgal napisał:
    Nie będę podpowiadał jak dostać się do SM bo widać że może kolega coś nabroić.

Z całym szacunkiem kolego "satgal" ale po czym to widać. Po twarzy, czy sylwetce, czy może po treści mojego pytania. W ciągu mojego niekrótkiego życia, wiele razy razy zdążyłem się przekonać, że pozory mylą. A Ty po pierwszym moim pytaniu, nie mając o mnie zielonego pojęcia, już oceniasz moje umiejętności i ferujesz wyrok. Nie chcesz pomagać to nie, ale nie wyśmiewaj, nie kpij, bo to nieładnie - po prostu nie zabieraj głosu. I nie usprawiedliwia Cię w tym przypadku ani wyższy poziom uczestnictwa w tym forum ani większa ilość punktów. Tak naprawdę nic Ci Panie "Satgal" do tego czy nabroję sobie w menu czy nie.

Swoją drogą w tzw. międzyczasie znalazłem sposób na wejście w tryb serwisowy i teraz prośba - może ma ktoś coś w rodzaju instrukcji tego trybu i mógłby bez zbędnych złośliwości się nią podzielić - byłbym bardzo zobowiązany.

Jeśli chodzi o odpowiedź kolegi "imperpl". Tak oczywiście mogę z poziomu karty graficznej komputera zmienić rozdzielczość na mniejszą i wszystko się zmieści na ekranie. Ale nie o to mi chodzi. Chcę żeby rozdzielczość 1920×1080 pikseli (FullHD) wyświetlała się cała na ekranie bez obcinania marginesów. Ponadto napisałem że szczególnie wyraźnie to obcinanie widać przy obrazie z PC ale to nie znaczy, że dotyczy to tylko obrazu z PC. Obraz z anteny analogowej, czy z wejść SCART, component lub HDMI też mają obcinane marginesy. Wygląda to w uproszczeniu tak jakby marginesy matrycy były zasłonięte przez ramkę obudowy telewizora. Można to zobaczyć najprościej np. porównując odległość od górnej krawędzi logo TVP1 lub polsatu do górnej krawędzi obrazu w różnych trybach obrazu: np. w kinowym 16:9, w pełnym i w standardowym. Odległości te w różnych trybach obrazu są różne.

Bardzo proszę o podpowiedzi czy da się to poprawić - jeśli coś w moim wywodzie jest niezrozumiałe to proszę dać znać - chętnie opiszę to dokładniej.
    Proszę jednak darujcie sobie posty nie wnoszące nic do tematu bo nie to chodzi.

Dziękuję i czekam na posty
  • Poziom 36  
    satgal napisał:
    W SM nie ma takich korekcji a jedynie co przewidział konstruktor tv te regulacje są na stałe zapisane w oprogramowaniu tv i przystosowane są do możliwości IC scaler
    kolega satgal już odpowiedział na twoje pytanie. Jak zagłębisz się w zaawansowane funkcje sterownika twojej karty graficznej to powinieneś znaleźć potrzebne ci funkcje ale nie znamy też modelu twojej karty graficznej tak że nie ma konkretów.
  • Poziom 9  
    Przepraszam Was Panowie (i Panie), ale chyba niepotrzebnie wspomniałem o tym komputerze, bo teraz skupiliście się na nim i na mojej karcie graficznej.

Zapomnijcie proszę o tym komputerze. NIE O TO MI CHODZI !

Chodzi o to, jak starałem się wspomnieć w drugim moim poście, że obraz "wyjeżdża" poza ramkę obudowy niezależnie od źródła sygnału (TV, DVD, VHS, PC itd.). Pytanie dotyczy czy da się regulować wysokość i szerokość ekranu z menu serwisowego i jeśli tak to w którym miejscu. Nie chcę eksperymentować bez sensu, na chybił trafił (tam jest tyle opcji, że rzeczywiście można nabroić :) ), więc pytam czy istnieje taka możliwość. Jeśli nie ma takiej możliwości i są tylko takie tryby zdefiniowane na stałe jak napisał Pan "Satgal" no to szkoda i będę musiał się z tym pogodzić. Ale może da się coś zrobić - no to byłoby fajnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i nie tracę nadziei.
    ZP.
  • Poziom 9  
    Z pewnych powodów odłożyłem na czas nieokreślony zajmowanie się tym tematem (nie mam dostępu to tego telewizora). Dziękuję wszystkim. Temat zamykam