Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner RedStar 2300/2006 "pykający" dźwiek podczas użytkowania?

Jarek 311 04 Sep 2011 00:24 753 0
    Jarek 311
    Level 14  
    Witam!!

Posiadam wyżej wymieniony amplituner, od momentu jego zakupu(z drugiej ręki) w dźwięku pojawiają się pyknięcia, może to bardziej obrazowo opisze :-) Gdy słychać dźwięk to słychać wszystko dobrze ale gdy są ciche momenty w dialogach,muzyce ogólnie w filmach to słychać te pyknięcia tak jak by amplituner włączał coś w rodzaju standby gdy są cichsze/słabsze sygnały w torze audio. Nie wiem jak to lepiej opisać, nie spotkałem się z takim czymś w innych urządzeniach tego typu.
    Dodam jeszcze by uprzedzić zapytania o konfigurację sprzętu i podłączenia to wszystko wygląda następująco. Do amplitunera jest podłączony dekoder cyfrowy przez kabel RCA stereo rzecz jasna pod aux lub jak kto woli uniwesalne, TV do dekodera przez euro (głośność wyciszona maksymalnie) i subwoofer aktywny do amplitunera poprzez monofoniczny kabel RCA do wyjścia subwoofera aktywnego w amplitunerze plus kolumny satelitarne oczywiście podpięte tam gdzie powinny być:D Wszystkie ustawienia dotyczące dźwięku tj. procesor,korektor itp. jest na zero a tryb pracy wzmacniacza to stereo nie system 5.1
    Całość tworzy takie mini kino w systemie 2.1 U mnie nigdy to nie grało na 5.1 bo mi taki zestaw nie potrzebny.
    Jeśli ktoś z Was spotkał się z takim niepożądanym efektem to proszę o info, z góry dziękuję.

Pozdrawiam Serdecznie :D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo