Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42V6S przesunięcie obrazu w trybie VGA

04 Wrz 2011 08:00 2089 4
  • Poziom 2  
    Witam

Mam taki problem.
    TV uzywam jedynie jako ekranu PC.
    Przy poprzednim laptopie i uzyciu trybu natywnego matrycy 848x480 obraz wycentrowany byl idealnie.
    Niestety zmienilem starego laptopa na 2 nowe i w ich przypadku tryb 848x480 posiada przesuniecie w prawo o jakies 15 cm.
    W menu uzytkownika nie posiada mozliwosci korekcji centrowania sygnalu.
    Czy jest mozliwosc korekcji tego efektu poprzez menu serwisowe? Niestety nie znam kombinacji dostepu do tego menu.
    W tej chwili TV jest praktycznie bezuzyteczny, poniewaz przy tak malej rozdzielczosci stosowanie trybow innych od trybu natywnego matrycy zabija calkowicie czytelnosc obrazu.:/
  • Poziom 9  
    Zawsze można zmienić położenie obrazu w ustawieniach ekranu na laptopie.
    Dla kart graficznych ATI: Menu Ati Catalyst Control Center > Grafiki > Pulpity i ekrany > "Wybierz swój ekran" > Ustawienia położenia obrazu.

Dla kart NVIDIi i Intela powinno być podobnie.
  • Poziom 2  
    Niestety korzystam ze zintegrowanej grafiki Intela w 11'6" Acerach TimelineX.
    Intel Graphic and Media Control Panel posiada mnostwo ustawien poczawszy od glebi kolorow po metode synchronizacji, niestety zadnej opcji dotyczacej centrowania obrazu.
    Kiedys udalo mi sie ustawic takie przesuniecie za pomoca trybu serwisowego w starym CRC Sony, gdy podobny problem dotyczyl konsoli Playstation oraz laczenia kablem RGB. Niestety nie mam pojecia czy w Samsungu taka mozliwosc jest dostepna z poziomu menu serwisowego, oraz jaka kombinacja udostepnia to menu, w tym modelu telewizora.
  • Poziom 9  
    Przesunięcie chyba można w jakiś sposób regulować właśnie poprzez sunchronizację, ale nie jestem pewiem.
    Może jest ktoś, kto zna się na ustawieniach kart zintegrowanych Intela?

PS. sepalu: Łączysz laptopa z TV przez VGA czy HDMI?
  • Poziom 2  
    Dziekuje za odpowiedzi.

Lacze przez VGA, to stara plazma, nie posiada jeszcze zlacza HDMI.