Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1996r - brak możliwości wprowadzenia kodu immobiliser

04 Wrz 2011 10:18 6228 16
  • Poziom 13  
    Witam, mam następujący problem, zostawiłem otwarty bagażnik i po 10 minutach rozkodował się immobiliser. Zgodnie z przejrzanymi wątkami zdobyłem informacje jak wprowadzić kod do samochodu, oraz zdobyłem owy kod, jednak podczas procedury mam mały problem, otóż mimo trzymania przycisku dioda, która powinna zasygnalizować gotowość do wprowadzenia kodu po prostu nie mruga. Wszystko robię zgodnie z instrukcją dostępną w załączniku. Liczę na szybką pomoc, pozdrawiam.

instrukcja, na której się wzoruje: Link
  • Poziom 13  
    Kręcić kręci, ale podczas przytrzymywania przycisku dioda ani mrugnie.
  • Poziom 32  
    A teraz jak przekręcisz kluczyk to miga szybko lampka od immo?
  • Poziom 13  
    No właśnie w tym problem, że lampka od immo ani nie mrugnie, ani się nie zaświeci. Wczoraj kiedy samochód był otwarty to lampka mrugała, po zamknięciu samochodu i przekręceniu alarmu, który znajduje się w schowku dioda przestała mrugać i już ani drgnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź, ale w samochodzie jest zamontowany seryjnie i immobiliser i alarm w schowku. I dopóki nie został przekręcony kluczyk w alarmie to kontrolka immo mrugała. Teraz nic, świeci się jedynie kontrolka, która oznacza usterkę elektroniczną. Jaki byłby szacowany koszt naprawy?
  • Poziom 33  
    Proponuję wyciągnąć bezpiecznik 5A z ostatniego dolnego rzędu bezpieczników w kabinie na kilka sekund i ponownie włożyć. UCBIC się w tedy zresetuje i zo baczysz co dalej. Sprawdź czy w ogóle bezpiecznik jest sprawny. Jak wygląda ta kontrolka która oznacza usterkę elektroniczną :?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    A przycisk ci działa wogóle?

Jest też opcja że dokładany alarm bruzdzi, odcinając conieco.
  • Poziom 13  
    Wszystkie bezpieczniki z ostatniego rzędu a było ich 3 wyjęte, dalej bez zmian.
    Przycisk w aucie działa.
    Oto kontrolka, która się świeci:

Renault Megane 1996r - brak możliwości wprowadzenia kodu immobiliser
  • Poziom 33  
    Kontrolka którą wkleiłeś jest kontrolką wtrysku. Raczej brak związku z usterką ( pewnie zgaśnie jak silnik zapali). Rozumiem że nie można zamknąć ani otworzyć samochodu zdalnie używając oryginalnego klucza. Czy wszystkie funkcje pojazdu działają :?: ( szyby , światła, kierunkowskazy, nawiew , światełka wnętrza itp) Napisałeś że przycisk w aucie działa czyli można zamknąć i otworzyć centralny zamek za pomocą tego przycisku :?:
  • Poziom 13  
    tak wszystko działa . przycisk w samochodzie również działa , drzwi zamekaja się i otwierają po naduszeniu
  • Poziom 33  
    Wygląda na to że coś umarło w UCBIC-u, albo padła dioda w liczniku :!:. Już dosyć długo pracuję i niespotkałem się z takim uszkodzeniem UCBIC . Niech się lepiej wypowiedzą koledzy elektronicy.
  • Poziom 35  
    Woda czyni cuda cudowne w motce i jej otoczeniu.
  • Poziom 1  
    Uwaga dla użytkowników Renault megan 96 1.4 W moim autku immobiliser nierozpoznawał kluczyka dorobionego wystarczyło włożyć STARY ORGINALNY KLUCZYK!!!!! i problem znikł!!!!!!
  • Poziom 35  
    sit146 napisał:
    Uwaga dla użytkowników Renault megan 96 1.4 W moim autku immobiliser nierozpoznawał kluczyka dorobionego wystarczyło włożyć STARY ORGINALNY KLUCZYK!!!!! i problem znikł!!!!!!

No to żeś odkrył życie na marsie !!!!