Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka candy cte 101 praleczka raz wiruje a raz nie.

Don Berto 04 Wrz 2011 11:44 3526 8
  • #1 04 Wrz 2011 11:44
    Don Berto
    Poziom 1  

witam.
    Pralka CANDY cte 101 delikatnie mówiąc jest irytująca.Moja irytacja polega na tym że praleczka raz wiruje a raz nie,dzieje się tak na każdym programie,ale to nie wszystko po każdym wirowaniu (lub nie)powtarza je w nieskończoność i nie chce zakończyć prania. Sprawdziłem filtr,pompę,odpływ,ntc i hydrostat,
    Proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić lub wymienić.

• Megger
  • #2 05 Wrz 2011 13:27
    egon42
    Poziom 36  

Jak nie wiruje to trzeba sprawdzić czy nie ma wody w pralce. Ostatnio miałem kilka przypadków że pompa niby dobrze działała ale potrafiła się zacinać jak się zacięła to zostawała woda w pralce a wtedy wirowanie się nie włączy.

• Megger
  • #3 06 Wrz 2011 01:22
    zhudomel
    Specjalista AGD

Ustaw obroty wirowania na 600 lub 500 i sprawdź czy wtedy zakończy pranie. Jeśli tak to wina leży w silniku.

• #4 21 Wrz 2013 23:09
    czarag
    Poziom 11  

Mam taką samą i objaw identyczny. Na żadnym programie nie odwirowywuje.
    Po odkręceniu filtra wyciągnąłem 5-groszówkę, gumkę do włosów i drobne kamyczki.
    Spróbowałem znowu. Efekt żaden.
    Pompa sprawna. Wypompowuje wodę do końca- chyba, że chodzi o pół szklanki wylewające się po odkręceniu filtra.
    Pralka nastawiona na 500 obrotów i znów efekt żaden.
    Don Berto rozwiązałeś problem ? Znalazłeś przyczynę ?
    Macie jeszcze jakieś pomysły ?

• Megger
  • #5 22 Wrz 2013 19:12
    zibi1971
    Poziom 29  

witam
    temat poruszany wielokrotnie, grzałka do wymiany, prawdopodobnie przebicie do ochronnego

• #6 22 Wrz 2013 21:46
    czarag
    Poziom 11  

Niestety na pewno nie grzałka. Ponieważ odkryłem w ostatnim czasie, że w łazience brak jest uziemienia. Więc mogłoby "kopać". Miało to zostać zrobione w tym tygodniu, a tu klops z pralką.

• Pomocny post
    #7 22 Wrz 2013 22:53
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

czarag napisał:
    Miało to zostać zrobione w tym tygodniu, a tu klops z pralką.

Najpierw zrób to uziemienie a dopiero potem mów o klopsie . Bez uziemienia "kopie" kazda pralka , nawet ta przywieziona prosto ze sklepu .

• #8 23 Wrz 2013 07:56
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

czarag napisał:
    Niestety na pewno nie grzałka

A sprawdziłeś ją chociażby "na przejście" miernikiem? czy tylko organoleptycznie czy pralka "kopie"?

• #9 23 Wrz 2013 09:57
    czarag
    Poziom 11  

Jeżeli o pomiar to brak uziemienia stwierdzili elektrycy, którzy mają wymieniać instalację w budynku. Pomiar profesjonalnym miernikiem, nie takim zwykłym, domowym.
    Inaczej bym tego nie pisał.
    Ale trop z grzałką może być dobry, bo jakoś tak ostatnio gorzej prała. Więc może prała na zimno i może nie być przebicia grzałki tylko zwyczajnie wysiadła.

Jak wskazywali koledzy z forum w pralce wysiadła grzałka (zwarcie do masy) i uwaliła moduł elektroniczny, a zaraz potem padł programator mechaniczny, a do tego łożyska ju ż nieźle dawały. Szkoda było kasy na naprawy wynoszące prawie tyle co najtańsza pralka. Więc pozbyłem się sprzętu i kupiłem nową, droższą Elektorlux-a.

Dzięki za rady i Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo