Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Funai LH850-M26 brak EPG na polskich kanałach. Nadajnik Kosztowy - MUX 3.

jacus 04 Sep 2011 14:23 3747 6
 • #1
  jacus
  Level 10  
  Witam,

  kupiłem telewizor Funai LH850-M26. Po przeszukaniu kanałów (cyfrowych) zostało znalezionych 8 polskich (nadajnik Kosztowy - MUX 3) oraz 5 czeskich (nie wiem z jakiego nadajnika). Zauważyłem jednak, że na polskich brak jest EPG (informacji co jest aktualnie nadawane itp.). Na czeskich jest OK. Sprawdzałem na innym telewizorze (co prawda w innej lokalizacji, ale też z Kosztów) i EPG działa prawidłowo. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Podejrzewam że to jakiś błąd w oprogramowaniu. Pozdrawiam
 • #2
  darkievek
  Level 12  
  Będzie dostępne nowe oprogramowanie do LH850 i LH840. Najlepiej zapytaj w najbliższym serwisie FUNAI, bo oni już powinni mieć nowe oprogramowanie.
 • #3
  egon42
  Level 37  
  Jeżeli jest to 8 programów tv komercyjnych to jest to MUX2 a nie 3. MUX 3 to programy TVP Publicznej i jest to 6 programów to tak w ramach sprostowania.
 • #4
  jacus
  Level 10  
  Witam,

  problem udało mi się rozwiązać przywracając ustawienia fabryczne i wyszukując kanały ręcznie z nadajnika Kosztowy (kanał 49) - teraz są na początku listy (poprzednio czeskie były na początku). Wówczas EPG działa prawidłowo.
  Czy wiesz jakie jeszcze zmiany wnosi soft? Bo chyba znalazłem kolejny błąd. Po uruchomieniu MUX3 (tutaj egon42 ma rację - w poprzednim poście pomyliłem MUX 2 z 3) telewizor działał prawidłowo. Niestety coś się stało (chyba obniżono moc sygnału czy coś) i teraz kanały z MUX 3 na moment się załączają, po chwili się zacinają (obraz zatrzymany, dźwięk odtwarzany w kółko) a następnie zapala się czerwona dioda, TV jakby "startuje" od nowa itp. Jedynym wyjściem jest odłączenie anteny, wówczas można po ponownym załączeniu telewizora wybrać inny kanał z MUX2 (bo domyślnie załączał się akurat na kanale z MUX3). Być może sam problem z kanałami wynika ze zbyt słabej mocy/anteny, ale na pewno TV nie powinien się tak zachowywać, uniemożliwiając zmianę kanału. Czy ten soft będzie można wgrać samemu bez wizyty w serwisie? Bo TV ma USB serwisowe, więc pewnie to nie jest problem wgrać nową wersję...

  Pozdrawiam
 • #5
  egon42
  Level 37  
  Spróbuj jeszcze raz wyszukać kanały z tego mux3 bo 6.12.2011 były zmiany i trzeba programy od nowa zapisać.
 • #6
  jacus
  Level 10  
  egon42 wrote:
  Spróbuj jeszcze raz wyszukać kanały z tego mux3 bo 6.12.2011 były zmiany i trzeba programy od nowa zapisać.


  Tak, wiem, ale te problemy wystąpiły jeszcze przed 6 grudnia.
 • #7
  darkievek
  Level 12  
  Nowy soft wnosi to, że słaby sygnał MUX3 nie zawiesza telewizora.

  Tak jak mówiłem nowy soft na problemy z MUX3 z instrukcją aktualizacji oprogramowania: http://www.funai.pl/pomoc.html