Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Atala zmniejsza prędkość sam od siebie po czym gaśnie

timmy12345 04 Sep 2011 21:16 2496 4
    timmy12345
    Level 9  
    Witam.
    Mam skuter atala. Przed 2 laty wymieniłem w nim prądnice i przy okazji tłok ale niewiele w tym czasie nim jeździłem i tłok jest nadal na dotarciu. Wszytko działało aż do wymiany oleju, który zmieniłem na ten sam co zawsze lałęm przez 6 lat olej orleu semisynthetic bo się mi kończył a kiedyś miałem sytuacje że skuter zaczęło mulić po dłuższej trasie i myślałem że to brak odpowiedniej ilości oleju, po jego wlaniu przez przypadek wlałem do baku z olejem troszke benzyny, myślałem że sie nic z nim nie bedzie działo jednak go muliło i spuściłem ten olej a potem nalałem od nowa do mojego dwusuwa. 1 dnia wydawało się mi że go muli na wysokich obrotach leciutko, następnego dnia przejechałęm 7 km i pod koniec trasy podkręciłem leciutko gaz na 50 zaczął tracić prędkość i zgasł dolałęm mu paliwa bo mi sie wydawało żę mało go było w baku (ale było) i dawniej jeździł na takich ilościach, nalałem, odpalił wszystko było ok. Następnego dnia ta sama trasa i to samo na początku wszystko ok czy to daje mu wyższe obroty czy niższe (wysokie obroty to tak 50km/h, bo nowy tłok nie będe go rozpędzał bo kiedyś przed zmianą tłoka wyciągał 80 a z górki czasmi 85) i niestety pod koniec trasy znowu zaczął tracić na prędkości i zgasł. Co mam robić, co się sie dzieje? Z góry dziekuje za pomoc.
    glurak
    Level 25  
    Tłok puchnie i się zaciera, pompa olejowa nie pompuje dostatecznej ilości oleju gdyż olej jest rozcieńczony paliwem. Możesz spróbować dolać trochę oleju (1:50) bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jeśli to nie pomoże to sprawdź stan tłoka i cylindra.
    timmy12345
    Level 9  
    Aha, dzięki za odpowiedz, chciałbym dodać jeszcze że po tej ostatniej trasie to mi w ogole teraz nie chce odpalić, jak go pale za pierwszym razem każdego dnia to tak jakby chciał odpalić i już miał zacząć chodzić (prawie że już odpala i łapie obroty) ale zamiast tego to on gaśnie, czy to może być spowodowane także tą małą ilością oleju czy tłokiem, co radzicie żebym zrobił?

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Przed chwilą próbowałem go odpalić nic nie zmieniałem nic nie dolewałem i stał się cud odpalił za pierwszym razem, ale musiałem go zgasić bo od razu załapał tak wielkie obroty, zaczął huczeć że by go rozsadziło od środka i nie chciałem go marnować jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy z moim skuterem?.
    glurak
    Level 25  
    Prawdopodobnie przy probach uruchomienia w silniku zebralo sie paliwo. Odczekaj dzien by odparowalo. Przy okazji sprawdz gaznik czy jest czysty, wszystkie polaczenia czy sa szczelne, czy zaden wezyk sie nie odlaczyl itp.
    timmy12345
    Level 9  
    Problemem była prądnica, bo była w złym stanie jak się potem okazało, i źle przewodziła prąd wymieniłem ją na nową, pomogło również dokładne wyczyszczenie gaźnika.