Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tp-link td-w8901g - problem z zasięgiem

korexusik 04 Sep 2011 22:44 1440 4
    korexusik
    Level 10  
    Witam. Problem jaki stał się moim udziałem wygląda tak. Routerem tp-link rozsyłam po dwóch domach sygnał wi-fi. Zasięg w najgorszym miejscu mam dobry. Jeżeli laptopem połączę się w pobliżu routera, to mogę chodzić po obu domach i nie zrywa sieci. Natomiast jeżeli po takim zabiegu chce się połączyć z najdalszego miejsca to router nie odpowiada i pomaga dopiero restart i jest w porządku. Laptop to dell e6510 z win7 SP1. Bd wdzięczny za rozwiązanie problemu
    nece616
    Level 26  
    Jaka jest odległość z jednego do drugiego domu i jakie przeszkody ma do po konania router "po drodze"?
    korexusik
    Level 10  
    Domy to przybudówki. A więc do pokonania ma dość grubą ścianę. Ale zasięg sieci jest dobry.

Sygnał: -70dBm
    Szum: -90dBm

W routerze zamontowałem mocniejszą antene tp-linka chyba 6dB ale nie mam pewności.

Dodatkowy problem jaki się pojawia to jeżeli jeden laptop jest dalej a w miedzyczasie połączy się drugi bliższy to dalszy nie ma dostępu do neta. Jeżeli przeniosę nawet bez rozłącza na odległość zbliżoną to drugiego(czyt. bliższą) internet wraca.

Drugi laptop to hp nx6310

Analiza:

Tam gdzie w granicach 40dbm to zaraz przy routerze spadek to przemieszczenie się do drugiego domu. Co z tym zrobić? Mocniejsza antena? jeśli tak to jaka? dookólna? szczelinowa? zmiana routera czy może reapeter wi-fi?

jeszcze pingi z gorszego miejsca:

Ustawienia routera:

rozmieszczenie:
    korexusik
    Level 10  
    Pomoże ktoś??
    hsielektronik
    Level 1  
    Witam jeśli masz problem z tym tp-linkiem daj znać mail:pawel.wil68@gmail.com :D