Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer, kolumny + głośniki

blazkowicz 04 Wrz 2011 23:38 1832 12
  • #1 04 Wrz 2011 23:38
    blazkowicz
    Poziom 11  

witam, chciałem sie dowiedziec czy mozliwe jest podlaczenie do PC dwoch par glosnikow, za pomoca rozdzielacza ?
    Tzn w PC wpialem unitre diore i do niej altusy 110 i sie zastanawiam czy jesli zastosuje rozdzielacz mini jack - 2x mini jack, to jak podlacze glosniki komputerowe i diore z altusami czy wszystko bedzie dzialalo ?
    czy po zastosowaniu takiego rozdzielacza beda jakies psadki w jakosci dzwieku ? (jesli tylko w glosnosci to nie ma problemu, zalezy mi jedynie na jakosci)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 04 Wrz 2011 23:44
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Jeżeli urządzenia są sprawne to nie powinno być żadnych komplikacji. Na pewno to będzie działało. Jakość dźwięku może się pogorszyć jeśli te głośniki komputerowe będą marnej jakości, albo będą tak rozstawione, że będą psuły brzmienie Altusów.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 04 Wrz 2011 23:47
    blazkowicz
    Poziom 11  

no wydaje mi sie ze wszystko sprawne, jeszcze dzisiaj mialem podlaczone glosniki komputerowe i graly ok, teraz mam podlaczone altusy przez diore i gra wszystko od paru h tez ok
    dzieki za odpowiedz

*a jakichs utrat na jakosci dziweku moge sie spodziewac, czy to jest raczej zabobon ? (czytalem gdzies na forum ze ponoc tego typu rozdzielacze psuja jakosc dzwieku?)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić wszystkie swoje posty! [Pablo]

0
  • #4 04 Wrz 2011 23:58
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Sam rozdzielacz nie wpłynie ci na jakość dźwięku, ale miałem już wiele tanich chińskich złączek, wtyczek, rozdzielaczy jack w końcu zaczynają buczeć, rozpadają się, nie stykają itp. Jak masz wybór to kup jak najlepszej jakości.

0
  • #5 05 Wrz 2011 09:58
    wariato
    Poziom 43  

Na pewno podłączenie na raz kolumn z zestawem komputerowym wpłynie na zachwianie sceny stereo, będziesz miał falę hałasu a nie detaliczność dźwięku.

Poza tym łączenie dwóch różnych zestawów jest kompletnie nie na miejscu. Nie wspomnę już o tym, że pisząc - ,,zależy mi na jakości'' a wymieniłeś altusy oraz zestaw komputerowy to zwyczajnie jedno wyklucza drugie. Z takiego połączenia nie ma prawa wyjść jakakolwiek jakość.

0
  • #6 05 Wrz 2011 12:33
    blazkowicz
    Poziom 11  

nie rozumiem, sugerujesz ze jakies 2.0 glosniki komputerowe graja jakosciowo lepiej niz altusy ?

0
  • #7 05 Wrz 2011 13:15
    wariato
    Poziom 43  

blazkowicz napisał:
    nie rozumiem, sugerujesz ze jakies 2.0 glosniki komputerowe graja jakosciowo lepiej niz altusy ?

Raczej źle zrozumiałeś to co napisałem. Połączenie marnych zestawów komputerowych z marnymi kolumnami nie da żadnej jakości - teraz jaśniej ?

0
  • #8 05 Wrz 2011 16:14
    wariato
    Poziom 43  

Więc zostaw sobie te altusy a zestaw komputerowy odstaw na bok czy oddaj/sprzedaj komuś. Co to za zestaw tak w ogóle ?

Najlepiej sam zdecyduj co dla ciebie wydaje lepsze dźwięki czy kolumny czy ten zestaw. Nie kombinuj z łączeniem obydwu zestawów bo na pewno nic lepszego z tego nie wyjdzie, choćbyś tam wkładał najlepsze karty dźwiękowe, złote przewody sygnałowe czy wzmacniacz za 5000 zł.

0
  • #9 05 Wrz 2011 17:19
    blazkowicz
    Poziom 11  

Altus'y 110 (z małymi modyfikacjami: wytłumione wato/fize liną, dorobione Bassreflex'y, wymienione głośniki niskotonowe na inne Tonsil'owskie, zmienione bieguny na głośnikach wysokotonowych, oraz wymienione cewki i membrany w głośnikach nisko i średniotonowych) podłączone pod Unitre WS 315.
    Komputerowe głośniki to 2.0 Creative Gigaworks T20.

Chciałem te zestawy połączyć, gdyż Altus'y zamontowałem z tyłu, w narożnikach pokoju i brakuje mi ciut dźwięku z przodu, bezpośrednio przy monitorze, być może to z przyzwyczajenia.

0
  • #11 05 Wrz 2011 17:37
    blazkowicz
    Poziom 11  

Tzn, właśnie problem jest taki, że pokój mam dosyć zagracony i nie mam miejsca kompletnie przed/z boku biurka z PC.
    A druga sprawa w sumie raczej istotniejsza, że bas w Altus'ach rzeczywiście jednak nie jest legendą i na samą myśl ustawienia ich metr od moich uszu, powoduje u mnie ból głowy.

No ale w każdym razie jeśli podłączanie ich z głośnikami komputerowymi jest bez sensu to trudno, albo wykombinuje coś żeby ustawić same Altus'y z przodu, albo postaram się zmienić przyzwyczajenia.

0
  • #13 05 Wrz 2011 18:55
    blazkowicz
    Poziom 11  

Pokój ok. 4 x 3,5m, wys. 2,5m (poddasze, sufit z boku ścięty).
    PC stoi w rogu przy ścięciu sufitu, nie mogę postawić go przy ścianie na środku i w rogach po boku zawiesić kolumny, bo mam zaraz obok biurka wyjście na taras .

0