Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer, kolumny + g這郾iki

blazkowicz 04 Sep 2011 23:38 1943 12
    blazkowicz
    Level 11  
    witam, chcia貫m sie dowiedziec czy mozliwe jest podlaczenie do PC dwoch par glosnikow, za pomoca rozdzielacza ?
    Tzn w PC wpialem unitre diore i do niej altusy 110 i sie zastanawiam czy jesli zastosuje rozdzielacz mini jack - 2x mini jack, to jak podlacze glosniki komputerowe i diore z altusami czy wszystko bedzie dzialalo ?
    czy po zastosowaniu takiego rozdzielacza beda jakies psadki w jakosci dzwieku ? (jesli tylko w glosnosci to nie ma problemu, zalezy mi jedynie na jakosci)

Regulamin p.3.1.13. Prosz poprawi niechlujn pisowni! [Pablo]
  • Helpful post
    Piotrek.pxf
    Level 27  
    Je瞠li urz康zenia s sprawne to nie powinno by 瘸dnych komplikacji. Na pewno to b璠zie dzia豉這. Jako嗆 d德i瘯u mo瞠 si pogorszy je郵i te g這郾iki komputerowe b璠 marnej jako軼i, albo b璠 tak rozstawione, 瞠 b璠 psu造 brzmienie Altus闚.
    blazkowicz
    Level 11  
    no wydaje mi sie ze wszystko sprawne, jeszcze dzisiaj mialem podlaczone glosniki komputerowe i graly ok, teraz mam podlaczone altusy przez diore i gra wszystko od paru h tez ok
    dzieki za odpowiedz

*a jakichs utrat na jakosci dziweku moge sie spodziewac, czy to jest raczej zabobon ? (czytalem gdzies na forum ze ponoc tego typu rozdzielacze psuja jakosc dzwieku?)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpis闚 naruszaj帷ych zasady pisowni j瞛yka polskiego, niedba造ch i niezrozumia造ch. Prosz poprawi wszystkie swoje posty! [Pablo]
    Piotrek.pxf
    Level 27  
    Sam rozdzielacz nie wp造nie ci na jako嗆 d德i瘯u, ale mia貫m ju wiele tanich chi雟kich z陰czek, wtyczek, rozdzielaczy jack w ko鎍u zaczynaj bucze, rozpadaj si, nie stykaj itp. Jak masz wyb鏎 to kup jak najlepszej jako軼i.
    wariato
    Level 43  
    Na pewno pod陰czenie na raz kolumn z zestawem komputerowym wp造nie na zachwianie sceny stereo, b璠ziesz mia fal ha豉su a nie detaliczno嗆 d德i瘯u.

Poza tym 陰czenie dw鏂h r騜nych zestaw闚 jest kompletnie nie na miejscu. Nie wspomn ju o tym, 瞠 pisz帷 - ,,zale篡 mi na jako軼i'' a wymieni貫 altusy oraz zestaw komputerowy to zwyczajnie jedno wyklucza drugie. Z takiego po陰czenia nie ma prawa wyj嗆 jakakolwiek jako嗆.
    blazkowicz
    Level 11  
    nie rozumiem, sugerujesz ze jakies 2.0 glosniki komputerowe graja jakosciowo lepiej niz altusy ?
    wariato
    Level 43  
    blazkowicz wrote:
    nie rozumiem, sugerujesz ze jakies 2.0 glosniki komputerowe graja jakosciowo lepiej niz altusy ?

Raczej 幢e zrozumia貫 to co napisa貫m. Po陰czenie marnych zestaw闚 komputerowych z marnymi kolumnami nie da 瘸dnej jako軼i - teraz ja郾iej ?
    wariato
    Level 43  
    Wi璚 zostaw sobie te altusy a zestaw komputerowy odstaw na bok czy oddaj/sprzedaj komu. Co to za zestaw tak w og鏊e ?

Najlepiej sam zdecyduj co dla ciebie wydaje lepsze d德i瘯i czy kolumny czy ten zestaw. Nie kombinuj z 陰czeniem obydwu zestaw闚 bo na pewno nic lepszego z tego nie wyjdzie, cho熲y tam wk豉da najlepsze karty d德i瘯owe, z這te przewody sygna這we czy wzmacniacz za 5000 z.
    blazkowicz
    Level 11  
    Altus'y 110 (z ma造mi modyfikacjami: wyt逝mione wato/fize lin, dorobione Bassreflex'y, wymienione g這郾iki niskotonowe na inne Tonsil'owskie, zmienione bieguny na g這郾ikach wysokotonowych, oraz wymienione cewki i membrany w g這郾ikach nisko i 鈔edniotonowych) pod陰czone pod Unitre WS 315.
    Komputerowe g這郾iki to 2.0 Creative Gigaworks T20.

Chcia貫m te zestawy po陰czy, gdy Altus'y zamontowa貫m z ty逝, w naro積ikach pokoju i brakuje mi ciut d德i瘯u z przodu, bezpo鈔ednio przy monitorze, by mo瞠 to z przyzwyczajenia.
  • Helpful post
    wariato
    Level 43  
    W takim razie odstaw te Creativy bo one i tak zostan zag逝szone przez te altusy. Kolumny ustaw tak aby by skierowany do nich przodem podczas ods逝chu. To sprawdzone rozwi您anie i nie ma tu co kombinowa.
    blazkowicz
    Level 11  
    Tzn, w豉郾ie problem jest taki, 瞠 pok鎩 mam dosy zagracony i nie mam miejsca kompletnie przed/z boku biurka z PC.
    A druga sprawa w sumie raczej istotniejsza, 瞠 bas w Altus'ach rzeczywi軼ie jednak nie jest legend i na sam my郵 ustawienia ich metr od moich uszu, powoduje u mnie b鏊 g這wy.

No ale w ka盥ym razie je郵i pod陰czanie ich z g這郾ikami komputerowymi jest bez sensu to trudno, albo wykombinuje co 瞠by ustawi same Altus'y z przodu, albo postaram si zmieni przyzwyczajenia.
    wariato
    Level 43  
    Zrobi przemeblowanie, pok鎩 oczy軼i z ,,grat闚'' i na pewno si uda. Nie m闚 tylko 瞠 to niemo磧iwe.

Metr od ods逝chu to mo瞠 przesada, ustaw na co najmniej 1,5-2m w miar mo磧iwo軼i, w jakim kszta販ie masz pok鎩 ?
    blazkowicz
    Level 11  
    Pok鎩 ok. 4 x 3,5m, wys. 2,5m (poddasze, sufit z boku 軼i皻y).
    PC stoi w rogu przy 軼i璚iu sufitu, nie mog postawi go przy 軼ianie na 鈔odku i w rogach po boku zawiesi kolumny, bo mam zaraz obok biurka wyj軼ie na taras .