Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra h 2004 - 1.7cdti - niskie ciśnienie CR

05 Wrz 2011 00:24 9660 6
  • Poziom 13  
    Witam.

Samochód ma problemy z wchodzeniem na obroty, czasem gaśnie. Błędy ze sterownika silnika:
    P0500 - Usterka sygnału prędkości pojazdu
    (74) - Nie występuje
    P0002 - Obwód zaworu elektromagnetycznego dozującego paliwo, zakres/działanie
    (75) - Nie występuje
    P0002 - Obwód zaworu elektromagnetycznego dozującego paliwo, zakres/działanie
    (5B) - Nie występuje
    W załączniku log z pracy. Po wciśnięciu gazu ciśnienie CR spada, po chwili gwałtownie rośnie. Sprawdziłem przewody paliwowe, filtr paliwa, wycieki po stronie wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze, wszystko jest w porządku. Na powrocie niewielka ilość powietrza(jak bąbelki w "szampanie"). Spadek ciśnienia ma zawsze miejsce w podobnym zakresie obrotów(trochę ponad 1500obr/min). Ciśnienie faluje nawet na obrotach jałowych. Sprawdzić coś jeszcze czy wyjąć pompę i oddać do sprawdzenia/regeneracji? Dodam że dwa miesiące wcześniej regenerowałem uszkodzony wtryskiwacz. W filtrze paliwa brak opiłków. Silnik Z17DTH.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Sprawdź wtryski na powrotach. Choć objawy troche nie pasuja. Miałem raz taka Merive i problem był z regulatorem cisnienia na pompie. Wypnij go i zobacz jaka bedzie reakcja.
  • Poziom 13  
    Sprawdzałem wtryski na przelewach jest ok. Nawet jak jeden wtrysk miał przelew 10 razy większy niż pozostałe(niedawno był regenerowany) pompa dawała radę. Wieczorem spróbuję odłączyć regulator, można to zrobić bezpiecznie, ciśnienie zbytnio nie wzrośnie?
  • Poziom 13  
    Problem powrócił. Po odpięcie regulatora samochód nie odpala ale ciśnienie wzrasta po kilku sekundach osiąga 100MPa.
  • Poziom 17  
    Bo tak działa zawór dawkujacy w tej pompie. Jeżeli zdejmiesz napięcie to sie otwiera i daje pełny przepływ na szynę. Proponuje się skupić na czujniku ciśnienia na szynie.
  • Poziom 13  
    Myślałem o czujniku ale pokazuje zbyt niskie ciśnienie i wygląda że tak jest . Gdy ciśnienia spada silnik schodzi z obrotów (czasem nim rzuca jakby się dławił). Myślisz że to może być wina niedokładnych pomiarów?
  • Poziom 35  
    Podaj co pokazuja wtryski na powrotach?