Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 5.1 (3x Mini Jack), Cel : Panasonic P42S30

S1esh 05 Wrz 2011 09:30 1819 2
  • #1 05 Wrz 2011 09:30
    S1esh
    Poziom 2  

Witam,
    jako ze to nie pierwsze forum na jakie się rejestrowałem wiem że nie ładnie tak tworzyć nowy topic pierwszym postem. Niestety wyszukiwarka nie łapie fraz typu 5.1 tudzież 5+1 z niewiadomych powodów.

Problem następujący:
    Mam zestaw głośników 5.1 dedykowane dla komputera. Oczywiście posiadają one domyślnie 3x mini jack (przód/tył/sw). Telewizor który nabyłem posiada dedykowane dwa wejścia RCA dla audio.
    Z tego co czytałem są dostępne przejściówki mono dla mini jacków oraz przejściówki dla stereo mini jacków 1x mini jack => 2x Rca. Żadna z obu metod przejścia nie urządza z oczywistych względów.

W jaki sposób ewentualnie można ten problem rozwiązać aby miało to jako taki sens. Moja wiedza na temat audio jest na poziomie posadzki stąd też wolę zapytać osoby znające się zanim spalę dom zwarciem instalacji.

0 2
  • #2 05 Wrz 2011 09:59
    kolszu
    Poziom 17  

Bez przesady chinch'ami chałupy nie spalisz...
    A i żrodłowego stereo z telewizora nie przerobisz przejściówkami na 5.1... Podłączyć się da, ale to wciąż będzie stereo tyle że 6 głośników (do tego centralny byłby lewym lub prawym...).

0
  • #3 06 Wrz 2011 11:31
    S1esh
    Poziom 2  

dzięki moderatorowi za przeniesienie :)

W odp. dzięki za pomoc, ostatecznie dla głośników 2+1 (1 mini jack) kopiłem przejściówkę mini-jack=>2x RCA i śmiga wszystko ładnie, a te 5+1 zostawię przy komputerze. Chyba będzie to optymalne rozwiązanie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo