Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring IP - dobór sprzętu

05 Wrz 2011 12:34 2800 5
  • Poziom 10  
    Mam za zadanie zainstalowanie monitoringu w firmie. Wstępnie przejrzałem różne tematy na forum i w googlach i zdecydowałem się na monitoring przy użyciu kamer ip. Oczywiście urządzeń do wyboru jest wiele, na elektrodzie różne osoby również proponują różne rozwiązania, dlatego postanowiłem napisać nowy temat dotyczący mojej instalacji.

To czego potrzebuję:
    - monitoring na 7-8 kamer ( 3 zewnętrzne i 4 lub 5 wewnętrznych) - nie jestem jeszcze zdecydowany czy chcę kamery na wifi czy lan. Ogólnie rzecz biorąc zależy mi raczej na jak najniższych kosztach.
    - komputer + oprogramowanie - jaki powinien być sprzęt, który obsłuży taki system? I oczywiście jakiego oprogramowania użyć.

Na pewno problemem jest budżet, ponieważ jest dość mocno ograniczony do powiedzmy 3000zl. Jak sądzę największym problemem będzie w nim zmieścić kamery zewnętrzne, które wytrzymają zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli jest to raczej niewykonywalne za taką cenę to prosiłbym o ewentualne propozycje w miarę tanich i dobrych kamer i po prostu trzeba będzie przekonać pana prezesa, że koszt będzie większy...
    Oczywiście za taką cenę nie spodziewam się rewelacyjnego obrazu, jednak zależy mi głównie na niezawodności kamer.

EDIT: Jednak z tego co widzę to na same kamery zewnętrzne trzeba liczyć minimum 3000, więc prosiłbym o ewentualne propozycje kamer wewnętrznych i ewentualnie w miarę tanich i dobrych zewnętrznych.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 20  
    Za 3tyś to solidnego sprzętu do analogu nie kupisz. Pytaj na allegro tam mają cuda w takiej cenie:)
  • Sklep ECSYSTEM
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zapytał bym pana prezesa co chce osiągnąć tymi kamerami. Bo od tego powinieneś zacząć dyskusję a później myśleć o doborze sprzętu. (straszak czy rozpoznawanie twarzy)?
  • Poziom 10  
    Po zapoznaniu się głębiej z tematem stwierdziłem, że chyba z technologii ip zrezygnuję, ze względu na spore koszty przy chęci otrzymania w w miarę dobrej jakości.
    W tej chwili myślę o analogowych kamerach tak w okolicy 200-300zl + droższe zewnętrzne.
    Jeśli chodzi o wymaganą jakość, to wg. mnie ten monitoring to bardziej "gadżetowy" pomysł prezesa dlatego nie wydaje mi się aby potrzebna była inwestycja w sprzęt wysokiej jakości. Stąd też niski budżet.
    Teraz tak naprawdę mam głównie dylemat co do wyboru firmy / modeli kamer, gdyż w internecie wybór jest duży, ale nie znam się na tym i ciężko jest coś wybrać.
    Czy moglibyście podać przykładowe, sprawdzone firmy produkujące analogowe kamery? Ogólnie kieruję się raczej kryterium cena > jakość ale też boję się kupić coś co będzie się cały czas psuło albo nie będzie na obrazie widać zupełnie nic.

No i jeszcze pytanie, czy nie ma problemów przy podłączaniu kamer analogowych po skrętce? Odcinki kabla nie będą dłuższe niż 10-15m.
  • Poziom 12  
    IP to przyszłość, kolego, ale na skrętce to i analog puścisz, przy dobrych konwerterach. Jeśli chodzi o kamery analogowe, to tak czy inaczej lepiej jest dołożyć trochę pieniądza, bo może być problem jak z jednym z naszych obiektów - klient zażyczył sobie nowy sprzęt, elegancki, po czym zwlekał dwa lata z instalacją, aż te stały się przeżytkiem. Niech prezes to przemyśli.
  • Poziom 31  
    subo napisał:
    IP to przyszłość, kolego, ...

Dla jednych przyszłość, dla innych teraźniejszość.

Ja bym nie wchodził już a analog, to przeszłość i wyrzucanie pieniędzy.
    Lepiej teraz kwotę przeznaczoną na monitoring zainwestować w porządny sprzęt, później w miarę możliwości rozbudowywać.
    Oczywiście, jeżeli to ma być monitoring, nie atrapa.