Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z junkersem 0089

27 Lis 2004 21:12 2694 4
  • Poziom 10  
    pomóżcie mam problem z junkersem termet 0089. Piecyk odpala sie normalnie może troche "fuka :-)" przy zapalaniu palników ale to chyba norma. Lecz po chwili sam gaśnie całkowicie. Sprawdzałem już czujnik w górnej części piecyka to na 100% nie to (ominąłem go całkowicie i dalej to samo). Co to może być ? Czy jest jakieś dodatkowe zabespieczenie i z jakiego powodu może sie włączać? Z góry dzięki.
  • Poziom 28  
    Jeśli kompletnie gaśnie wraz ze świeczka to ja(świeczke) wyczyść by ogrzewała porządnie bimetal(o ile jest) lub złacze termopary-niewiem jakie ma zabezpieczenie Twój piecyk.
  • Poziom 17  
    Zwróć uwagę czy podczas pracy głównego palnika nie ucieka płomień "świeczki" z termopary. Powinien ją ogrzewać na górnym odcinku 4-5mm. gobo
  • Poziom 10  
    Dzięki chyba już kapuje. Czy to możliwe żeby podczas zapalenia sie głównego palnika płomyk ze świeczki był jakby "zassany " przez ciąg powietrza i tym samym nie dogrzewał tej termopary - nie wiem czy mam na mśli właśnie termoparę bo nie wiem jak ona wygląda ale jest tam taki pręt który zagrzewa się od płomyka przy zapalaniu piecyka czy to jest termopara? Jeśli nie to jak wygłąda i gdzie sie znajduje?