Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Sieci 3 X 5Ghz Ubiquiti (odległości 400 m i 2 X 1,2 km) - TP 20Mb/s

elvis20000 05 Wrz 2011 13:05 2246 5
  • #1 05 Wrz 2011 13:05
    elvis20000
    Poziom 9  

Witam wszystkich

To mój pierwszy post na tym forum więc jak walne jakiegoś byka to z góry przepraszam :D

Aktualnie schemat mojej sieci wygląda następująco:
    Konfiguracja Sieci 3 X 5Ghz Ubiquiti (odległości 400 m i 2 X 1,2 km) - TP 20Mb/s

I taki sprzęt aktualnie posiadam i ze względu na prostotę trzymam się przy Ubiquiti chyba że poradzicie inny sprzęt z tak prosta i przyjemną konfiguracją :D

Chciałbym dokonać takich cudów:

Powiedzcie mi czy wybrałem odpowiedni sprzęt w jakich trybach skonfigurować urządzenia Ubiquiti (chodzi o konkretna konfiguracje IP). Czy jest jakaś możliwość żebyśmy wszyscy widzieli się w sieci ?

Podam wszystkie konieczne szczegóły ale zanim kupie 2 szt Ubiquiti NanoStation 5 muszę być pewny że uda mi się to skonfigurować.

Z góry dziękuje za pomoc :D

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2011 13:14
    hermes-80
    Poziom 43  

Podstawowy problem to kąt promieniowania anteny bazy (musi objąć wszystkie inne urządzenia klienckie).

Kompy w sieci będą się widzieć jeśli zastosujesz tryb Baza AP końcówki APC (station).

0
  • #3 05 Wrz 2011 13:42
    elvis20000
    Poziom 9  

hermes-80 napisał:
    Podstawowy problem to kąt promieniowania anteny bazy (musi objąć wszystkie inne urządzenia klienckie).

Kompy w sieci będą się widzieć jeśli zastosujesz tryb Baza AP końcówki APC (station).

Kąt to jakieś 30 stopni (domy są w tym samym kierunku)

0
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2011 14:27
    piterus99
    Poziom 43  

WDSa odpuść, reszta poprawnie.
    EDIT: Nie zauważyłem - Loco nie da rady na 1.5km raczej - zmień na pełną wersję.

0
  • #5 05 Wrz 2011 15:06
    elvis20000
    Poziom 9  

hermes-80 napisał:

Możesz podać konkretne ustawiania IP na każdym z urządzeń ? :D

0
  • Pomocny post
    #6 05 Wrz 2011 16:09
    piterus99
    Poziom 43  

Podaj jakie masz teraz i do tego dopasujemy resztę urządzeń... Generalnie jak ustawisz w tryb mostka każdą kliencką nanostację to IP dostaniesz od WRT54G - przez DHCP, tak jakbyś się laptopem podłączył.
    Jak będzie jedno urządzenie za NS, może zostać tryb AP-Station. Jeśli ma być więcej - musi być APWDS - StationWDS. Chodzi oczywiście o jedną podsieć, mogą być za każdym NS routery wpięte portem WAN i wtedy station może zostać(najprościej - za każdym mostem tylko jedno urządzenie może dostać ip od linksysa - nie chcę się tu zagłębiać w tematykę, ale może się QoS posypać itd.)

0