Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić SAMSUNG LE37D550?

spioszek_85 05 Wrz 2011 14:31 8470 14
  • #1 05 Wrz 2011 14:31
    spioszek_85
    Poziom 8  

Witam,

Specjalista od tv nie jestem i chciałbym spytać tutejszych ekspertów co sądzicie o tv jak w temacie. Na tv mam przeznaczone około 1500-1700 zł. W oko wpadł mi właśnie ten 37'' model samsunga. Martwi mnie jedynie niska częstotliwość odświeżania (tylko 50Hz). Wyczytałem wprawdzie, ze przy LCD nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale mimo wszystko chciałbym się upewnić, że nie będzie to przeszkoda w "normalnym" użytkowaniu tv (mam na myśli przede wszystkim tv z kablówki, czasem film z usb lub gra z kompa).
    Proszę o pomoc :)

• #2 05 Wrz 2011 14:57
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Witam.
    Osobiście do gier nie brałbym mniej niż 100 Hz. Jeżeli koniecznie Samsung to bierz UE37D5500.

• #3 05 Wrz 2011 15:04
    spioszek_85
    Poziom 8  

Niekoniecznie musi być Samsung. Ważne żeby zamknąć się w przedziale cenowym do 1700 zł i najlepiej 37" :) Propozycje mile widziane :)

• #4 05 Wrz 2011 15:17
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Z LG masz 37LV3550. Posiada wszystko czego potrzebujesz w dobrej cenie.

• #5 05 Wrz 2011 15:43
    spioszek_85
    Poziom 8  

Dzięki. Propozycja godna uwagi. Szkoda tylko, że trzeba zapłacić prawie 2000 zł. Muszę się zastanowić... W międzyczasie proszę o kolejne propozycje :)

• #6 05 Wrz 2011 15:45
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Warto dołożyć te parę złotych i cieszyć się lepszym sprzętem przez lata niż potem żałować zakupu :).

• #7 05 Wrz 2011 15:49
    spioszek_85
    Poziom 8  

Zdecydowanie racja! Ale wiesz jak to jest jak sobie ustalasz limit na zakup. Zawsze parę stówek więcej i masz coś lepszego... :) cóż takie życie :( pomyślimy jeszcze nad tym tematem. Tak czy tak dzięki za pomoc!

• #8 05 Wrz 2011 15:52
    Michal_rtv
    Poziom 14  

I jeszcze jedna rada. Chcesz kupić TV i zaoszczędzić? nie kupuj w sklepach "nie dla idiotów" ;) pozdrawiam

• #9 05 Wrz 2011 17:00
    spioszek_85
    Poziom 8  

Temat do zamknięcia. Wezmę polecony przez Michal'a 37LV3550, ewentualnie w wersji 32'' :) Dzięki!!!

• #10 05 Wrz 2011 19:04
    kamera
    Poziom 14  

spioszek_85 napisał:
    Temat do zamknięcia. Wezmę polecony przez Michal'a 37LV3550, ewentualnie w wersji 32'' :) Dzięki!!!

A widziałeś ten telewizor w akcji .... czy ma równomierne podświetlenie matrycy (w ciemnym pomieszczeniu w ciemnych scenach pojawiają się jasne punkty przy brzegach panelu ) , jaki jest kolor czarny w oświetleniu domowym a jaki przy wyłączeniu oświetlenia , jak z kątami czy czarny ze wzrostem kąta nie robi sie granatowy (niebieski ) czy przy max ustawieniu polepszacza (100Hz) oglądając np. Harry Pottera wydaje się że film został nakręcony na klatce schodowej w Twoim bloku . Jeżeli sprawdziłeś wszystkie rzeczy które Ci opisałem i Ci odpowiadają to bierz ten TV :D A jeżeli liczysz że ktoś za Ciebie wybierze Ci TV to lepiej przeznacz te pieniądze na inne rzeczy bo możesz sie srogo rozczarować .Pozdrawiam .

• #11 05 Wrz 2011 20:04
    spioszek_85
    Poziom 8  

Kota w worku nie zwykłem kupować...co za tym idzie mam zamiar zobaczyć najpierw ten tv w akcji np. w sklepie "nie dla idiotów" i dopiero decydować się na zakup... Ale dzięki temu tematowi chociaż wiem jaki tv mam dogłębniej prześwietlić...pozdro

• #12 05 Wrz 2011 20:21
    kamera
    Poziom 14  

spioszek_85 napisał:
    Kota w worku nie zwykłem kupować...co za tym idzie mam zamiar zobaczyć najpierw ten tv w akcji np. w sklepie "nie dla idiotów" i dopiero decydować się na zakup... Ale dzięki temu tematowi chociaż wiem jaki tv mam dogłębniej prześwietlić...pozdro

Najlepiej dla ostudzenia zapału weż małożonkę :D Kobiety potrafią zawsze ostudzić zachwyt nad nową zabawką :D Pozdrawiam i nie słuchaj nawiedzonych sprzedawców .:D

• #13 06 Wrz 2011 13:48
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Wybierać za kogoś nie mam zamiaru ale doradzić zawsze warto. Po to własnie istnieje ten dział na forum :)
    @kamera
    wszystkie rzeczy, które wymieniłeś są oczywiście bardzo ważne natomiast ja starałem się dopasować telewizor sugerując się głównie ceną, a obaj pewnie dobrze wiemy, że w tym przedziale na cuda nie ma co liczyć.
    Pozdrawiam

PS. w tym temacie kobiety zawsze są na nie :)

• #14 06 Wrz 2011 13:58
    spioszek_85
    Poziom 8  

No i też ja na specjalne cuda nie liczę, bo to i tak bym ich pewnie nie wykorzystał. Przyzwoitość, to jest to czego oczekuję od tv. A co do kobiet, nie chciałbym generalizować, ale muszę się zgodzić z Michalem, po pierwsze niepotrzebny wydatek, po drugie: jak już musimy, to weźmy taki, który będzie pasował do mebli :)

• #15 06 Wrz 2011 14:33
    kamera
    Poziom 14  

spioszek_85 napisał:
    No i też ja na specjalne cuda nie liczę, bo to i tak bym ich pewnie nie wykorzystał. Przyzwoitość, to jest to czego oczekuję od tv. A co do kobiet, nie chciałbym generalizować, ale muszę się zgodzić z Michalem, po pierwsze niepotrzebny wydatek, po drugie: jak już musimy, to weźmy taki, który będzie pasował do mebli :)

Gdy będziesz testował tego Samsunga zwróć uwagę na plazme Panasonica TXP42C3 , w sklepach internetowych można ją kupić za niecałe 1500 zł . Dwa miesiące temu dwaj moi znajomi kupili ten odbiornik . W warunkach domowych bardzo przyzwoicie zachowuje się ten TV . Zaraz na pewno powiesz że nie chcesz plazmy bo masz już "ogrzewanie w mieszkaniu " nic bardziej błędnego średni pobór tej plazmy to okolo 90W . Niedługo dla rodziców oraz dla teściów będę wybierał TV i wydaje mi się że za 1500 zł raczej jest to jedna z najlepszych propozycji .W sklepie TV są nastawione w trybie "sklep" (najbardziej wpadają nam w oko TV przejaskrawione z max. kontrastem ,z kolorami pastelowymi ) prawdopodobnie plazma w tych warunkach będzię wyglądała jak kopciuszek . W domu to już inna bajka , plazma dopiero wtedy pokarze swoje walory ( kąty , płynność ruchu ) z kolorem czarnym nie jest już tak różowo jak mówi jeden z kolegów z forum ale jest to TV za 1500zł i ciężko za tą kwotę wyszukać odpowiednik w TV 42cale LCD .Pozdrawiam .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME