Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka prędkość maksymalna możliwa na łączu TP

kris1992 05 Sep 2011 17:18 2259 10
    kris1992
    Level 9  
    Witam

Podaje parametry lini TP:

Margines SNR
    DOWNLOAD UPLOAD
    22.4 db 5.8 db

Tłumienie linii

DOWNLOAD UPLOAD
    4.0 db 3.1 db

Prędkość

DOWNLOAD UPLOAD
    12448 kbps 1019 kbps

Od centralki mam około 750 metrów.
    Pobieranie mam około 9,7 Mb/s a Upload mam około 950 Kb/s
    Czy jest szansa na coś więcej niż 10 Mb/s?

Podam jeszcze takie parametry:

Stan linii Showtime

Modulacja ADSL2 PLUS

Annex ANNEX_A

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :)
    krzych66
    Level 27  
    Szanse masz, co prawda margines SN na uploadzie mógłby być o decybel większy ale przy opcji do 20Mb upload jest taki sam ,więc jeśli ci nie rwie synchro to nie powinno być problemu.
    kris1992
    Level 9  
    Tylko ze nie wiem czemu ale w TP mówią że nie ma szans na 20 a w Netia sprawdali mi na infolini te linie i powiedzieli do około 10.

Neta mam od popołudnia także narazie nie powiem nic o rwaniu... Narazie jest ok ... Aha i monter powiedział ze zamontowal jakaś słabsza kartę czy cos ... Mówił ze można zamocowac w centralce jakaś mocniejsza ale nie miał i dał taka ...
    o co może chodzić z tymi kartami?
    Może być tak że jednak by wyciągło z 16 Mb/s lecz jak zamontował słabszą kartę w centralce to nie wyciągnie tyle?
    Prosze wytłumaczyć bo ja zielony jestem a jak dostane odpowiedz to mogę się wykłócić o lepszą kartę w centralce TP i wziaść Netie bez limitu i mam za 59,95 np z 13-16 Mb/s zamiast 10 :)
    kris1992
    Level 9  
    Pomoże ktos ?
    klopik24
    Level 21  
    kris1992 wrote:
    mogę się wykłócić o lepszą kartę w centralce TP i wziaść Netie bez limitu i mam za 59,95 np z 13-16 Mb/s zamiast 10

Nie licz na to że to się uda! Jeżeli zamówiłeś 10 i masz 10 bez rwania połączenie to o co chodzi? Co Ci dokładnie powiedzieli na błękitnej linij?
    terrade
    Level 36  
    kris1992 wrote:
    Tłumienie linii
    DOWNLOAD UPLOAD
    4.0 db 3.1 db
    Od centralki mam około 750 metrów.
    Nierealne.
    kris1992 wrote:
    DOWNLOAD UPLOAD
    12448 kbps 1019 kbps
    a Upload mam około 950 Kb/s
    Niemożliwe. Albo nieprawidłowy test albo zerwało synchronizację. Tak czy inaczej wynik 1019 jest fatalny, ja na swojej słabej linii mam niemal tyle samo (a tłumienie up ~20 dB), przy 3.1 dB normą jest grubo ponad 1200 (czasami ~1280 itp).

W efekcie ciężko prorokować. Póki co wiadomo, że masz ogromny zapas Marginu (oby prawdziwy), dający nadzieję na blisko 20 Mb/s. Póki co testuj stabilność, bo 1019 może mieć jakieś poważne podstawy, no i te 22.4 dB musi się trzymać stabilnie (np.powiedzmy 22.0-23.0 z rana do wieczora).
    noVik1208
    Level 12  
    Jeśli można to dodam coś od siebie.
    Właśnie założyłem neta z Netii, gdzie na początku mówili przed umową jeszcze, że u Pana to max możliwa prędkość 8 Mb/s. Przypomnę tylko, że jest ta promocja teraz, że dostaniesz neta takiego jaki to tylko możliwy.
    Oczywiście jak już mi zakładali monterzy tego neta to mój zapał trochę przyhamowali. Mówili, że będzie max 2 Mb/s. Lekko się tym podłamałem, chociaż i tak lepsze to niż 1 Mb/s.

Na końcu wyszło tak, że prędkość ściągania krąży przy ponad 400 KB/s, a upload około 100KB/s - chyba nie mam co narzekać, bo u mnie na wiosce więcej się nie wyciągnie chyba, że byłbym bliżej centrali.

Szkoda tylko, że przed podpisaniem umowy nie wspominają o tym. Wiadomo, powiedzą Ci wszystko, by złapać nowego klienta.
    kris1992
    Level 9  
    Jaka prędkość maksymalna możliwa na łączu TP

Proszę oto fotka aha i dzwonili do ojca z TP i powiedzieli że powinni mi dać 20 Mb/s (nie chcieli dać bo system nie przepuścił w Orange) i że mam się zgłosić do Orange i mają dać aneks na 20 Mb/s i przez telefon powiedział konsultant aby wymienili tę słabszą kartę w centralce na mocniejszą i jak nie będzie rwać czy coś to mają zostawić.. i ta karta ma być coś 2x20 (ojciec sie nie zna na określeniach i mi tak opowiadał)
    Także nie wiem...

a margin krąży od rana do wieczora między 21,8 a 22,6 db (nic mniej i nic więcej nie zauważyłem) ---> raczej jest 22,2 do 22,5
    a na upload krąży od 5,9 do 6,1 db ---> raczej jest 6,0
    z tego co zauważyłem i nie zerwało narazie żadnego połączenia :)

Proszę o wypowiedź fachowców :)
    a do centralki mam max 850 metrów (te 750 powiedziałem na oko)

--------------------------------

na oko jaka by była teoretycznie możliwa prędkość przy takim łączu i marginie ... powtarzam TEORETYCZNIE ... mogę liczyć na 15 Mb/s ? mniej czy więcej?
    Jeszcze raz proszę ekspertów o wypowiedź :)

---------------------------------
    Ci techicy co wczoraj u mnie byli to między sobą rozmawiali czy mają jakąś dwudziestkę wolną a tamten powiedział że nie ma i powiedział że połączy mi na starą.
    I jak się zapytałem czy mi sygnał przepuści na maksa to powiedział że tak... a jak zapytałem się że założyli kartę 10 czy przepuści większy sygnał to powiedział że nie.
    Proszę o odpowiedź o co w tym wszystkim chodzi bo chce się zaopatrzyć w wiedzę bym mógł wynegocjować (wykłocić się o) większą prędkość bo za 20 Mb/s to róznica TYLKO 5 zł na miesiąc :)
    terrade
    Level 36  
    kris1992 wrote:
    na oko jaka by była teoretycznie możliwa prędkość przy takim łączu i marginie ... powtarzam TEORETYCZNIE
    Teoretycznie ok.23 Mb/s przy Netii CU, ale to są kable TP więc pewnie 20-22 Mb/s przy Netii LLU. U innych 20 Mb/s. Tu masz świetny przykład - synchronizacja 27410 (tyle, że on ma bałagan w komputerze, więc się nie sugeruj jego kłopotami).

Ale to czysta TEORIA, bo rozbieżność tłumienia jest zbyt niska, zapewne błąd routera, realnie być może masz wyższe np.10/3.1 co by pasowało do 750 m (z trudem, bo typowo powinno być wyższe). Przyjmując 850 m i Margin 22 dB należy liczyć na 17-20 Mb/s. Tak czy inaczej jedynie słuszny wybór to "do 20 Mb/s" (jeśli będzie rwać to będzie darmowa migracja w dół).
    kris1992
    Level 9  
    a o co chodzi z tymi kartami w centralce TP?
    Czy według was technicy TP specjalnie mogli zamontować gorszą kartę do centralki?

Dodano po 51 [minuty]:

heh dzwoniłem na błękitną linię ... i jak powiedziałem im że nie było wolnej karty na 20 Mb/s to mnie on rozjaśnił że jeśli technicy tak mówili to w centralce wszystkie porty na 20 Mb/s są zajęte i przepieli mnie na port 10 Mb/s .. i powiedział również żeby wysłać list do TP do Katowic ul. Bażantów i zapytać czy była by możliwość rozbudowy tej centralki abym mógł mieć wolny port na 20 Mb/s ...
    I pytanko... jaka szansa jest aby rozbudowali taką centralkę?
    Czy szanse są zerowe jeśli do nich napiszę z prośbą o rozbudowę?
    Jak myślicie dorodzy forumowicze ? :)
    kris1992
    Level 9  
    powie ktoś? :)
    jak jest technik TP na forum to ja jestem z Jaworzno - Długoszyn :)
    może podjedzie i zrobi :)