Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zone alarm blokuje mi siec lan

27 Lis 2004 21:40 1715 6
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam siec na 2 kompy i zone alarma ktory mi ja blokuje. Co mam ustawic w zone alarmie zeby dzial tylko na Internet?
  • Poziom 18  
    Witam!

Nie pamietam dokladnie bo od kilku miesiecy nie uzywam Zone Alarma, ale z tego co pamietam to w opcjach musisz zmienic status (ZONE)polaczenia z siecia lokalna na TRUSTED, czyli zaufane.

Pozdrawiam,
    simpo
    W firewallu dodalem siec lan jako zaufana strefe ale nie moge sprawdzic czy to bedzie dizlac bo na razie siec jest nieczynna. W kazdym razie wielkie dzieki:)
    Witam, miejsce nowe kompy nowe siec nowa a problem stary:) Wyglada to tak ze mam 2 kompy w sieci, jedne ma neta przez wifi ktorego udostepniam drugiemu. Wszystko dizala dopoki nie wlacze zone alarma. Ustawilem siec lokalna na trusted zone i wylaczylem w tej strefie calkowicie firewalla. Dodalem adres ip drugiego kompa do trusted zone, kompy sie widza, udostepnianie dziala ale net na drugim kompie dziala tylko wtedy jak ustawie internet zone security na MEDIUM(dziala ale wolno). Normalnie wszystko smiga jak wylacze zone alarma calkowicie. CO robic?
  • Poziom 2  
    mam identyczne objawy, tylko ze udostepniam drugiemu kompowi neta z adsl (neostrada). da sie jakos ustawic zonealarma tak by byl wysoko zabezpieczony przed kontaktami z internetem, ale pozwalal na swobodny przeplyw danych w sieci lokalnej? w tej chwili musialem wlasnie ustawic internet zone na medium zeby net byl na drugim kompie :/
  • Moderator
    Da się w wersji płatnej. Za friko takiej opcji nie ma. :cry: R
  • Poziom 10  
    a jak mam wersje platna. to jak to zrobic?