Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link dsl-g604t brak internetu przez wifi (neostrada)

05 Wrz 2011 18:53 2841 10
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam d-link dsl-g604t.

Mam neostrade, Na stacjonarnym komputerze połączonym kablem internet śmiga, na laptopie łącze się przez wifi, sieć widoczna i bez problemu się z nią łącze. Problem jest w tym że na laptopie nie można wyświetlać stron i brak netu.

Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiąać?

Dzięki.
  • Poziom 27  
    Przeglądarka wpisz adres IP 212.77.100.101 (wp.pl) czy jest jakiś efekt.
  • Poziom 9  
    niestety bez zmian ;/
  • Poziom 27  
    Czy laptop ma IP ustawione ręcznie, czy otrzymuje je z DHCP? Zapewne problemem są ustawienia samego laptopa.

Próbowałeś łączyć się do tej sieci po WiFi jakimiś innymi urządzeniami?
  • Poziom 9  
    Tym laptopem lapie wifi sieci ojca (tez neo modem ZTE), szwagra (inny D-link) i w mojej pracy (livebox), tam dziala bez problemu natomiast w domu jest ten zonk wiec to nie jest raczej wina laptopa a konfiguracji samego dsl-g604t
  • Poziom 27  
    Wklej może ustawienia IP jakie są na PC i w laptopie (Start -> Uruchom -> "cmd" i polecenie ipconfig /all)
  • Poziom 27  
    Jeśli w laptopie próbuje się połączyć właśnie przez to "Połączenie sieci bezprzewodowej 2", to tu tkwi błąd. IP i maska są ustawione ręcznie, na stałe.

Kliknij na ikonę połączenia bezprzewodowego (czy to w Panel Sterowania->Połączenia sieciowe, czy w pasku systemowym po prawo). Następnie wybierz Właściwości, zaznacz na liście "Protokół internetowy (TCP/IP)" i jeszcze raz Właściwości.
    Pozaznaczaj "Uzyskaj adres IP automatycznie" i "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie". Wszystkie okna zaakceptuj OK.

Rozłącz się z siecią i ponownie podłącz. Laptop powinien teraz pobrać prawidłowy adres IP i inne ustawienia z routera.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Masz wyłączone automatyczne przyznawanie adresów w laptopie (DHCP) oraz wpisany adres na stałe. Czy nie było robione coś z konfiguracją ad-hoc na karcie bezprzewodowej?
  • Poziom 9  
    No i Panowie macie po dużym browcu! Nie mam pojęcia jak mogło mi się tak zrobić z tymi IP bo ja tam nic nie zmienialem a laptop dzialal w innych miejscach tak jak pisałem wcześniej.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.